Karadeniz Pet

Sultan papağanımın makatından kan geliyor

eyupcicek

Yeni Üye
Sultan papağanım son birkaç gündür kafesinde kan gördüm. Aynı zamanda dışkıda da kan olduğunu gördüm ve makatından kan geldiğini öğrendim. Kuşu temizledikten sonra şu an 1 gündür kafeste kan yok ama nasıl tedavi edilebilir herhangi bir ilaç tedavi yöntemi var mıdır? Benzer bir durum yaşayan varsa geri dönüş sağlarsanız çok mutlu olurum.

Makat kısmında yara vs var mı kontrol ettiniz mi? Dışkılarına bakabilir miyim? Ve veteriner imkanınız nedir?
Öncelikle zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Merkezi bir yerde oturmadığımız için en yakın veteriner bir hayli uzakta. Bundan dolayı önceliğim herhangi bir ilaç tedavisi varsa deneyeceğim. Şu anda kafeste kanlı dışkı yok açıkçası önceki durumlarda da fotoğrafını çekmek hiç aklıma gelmedi. Ama makat kısmında yara olduğu bariz ve dışkı yapmada da zorlanıyor, fotoğrafta da olduğu gibi dışkının olduğu yerde kanama ve yara var.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2023-05-06 saat 12.02.59.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-05-06 saat 12.02.59.jpg
    71.7 KB · Görüntüleme: 81
Öncelikle zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Merkezi bir yerde oturmadığımız için en yakın veteriner bir hayli uzakta. Bundan dolayı önceliğim herhangi bir ilaç tedavisi varsa deneyeceğim. Şu anda kafeste kanlı dışkı yok açıkçası önceki durumlarda da fotoğrafını çekmek hiç aklıma gelmedi. Ama makat kısmında yara olduğu bariz ve dışkı yapmada da zorlanıyor, fotoğrafta da olduğu gibi dışkının olduğu yerde kanama ve yara var.
Aslında öğrenmek istediğim; kanın dışardan gelip dışkıya öyle mi bulaştığı yoksa içerden gelip de yara sebepli olmadan kuş direkt kanlı dışkı mı yapıyor?
Kanlı dışkı ciddi bir rahatsızlıktır ancak diğer durumda ne yazık ki ilaç olarak yönlendirme yapamacağım. Profesyonel veteriner hizmeti alması daha sağlıklı olur.

Aslında öğrenmek istediğim; kanın dışardan gelip dışkıya öyle mi bulaştığı yoksa içerden gelip de yara sebepli olmadan kuş direkt kanlı dışkı mı yapıyor?
Kanlı dışkı ciddi bir rahatsızlıktır ancak diğer durumda ne yazık ki ilaç olarak yönlendirme yapamacağım. Profesyonel veteriner hizmeti alması daha sağlıklı olur.
kanlı dışkı olduğunu sanmıyorum çünkü dışkı normal şu an da herhangi bir porblem yok dışkıda, kan dışardan gelip dışkıya bulaşıyor.

kanlı dışkı olduğunu sanmıyorum çünkü dışkı normal şu an da herhangi bir porblem yok dışkıda, kan dışardan gelip dışkıya bulaşıyor.
Sert bir cisimle çifleşmeye çalışmışsa belki o bir problem yaratmıştır. Umarım tekrarlanmaz. Vitaminlerini eksik etmeyin. Geçmiş olsun

teşekkür ederim, önerebileceğiniz bir ilaç vb. var mıdır vitamin dışında?
Rica ederim.
Maalesef bu durumdaki kuşa ne ilaç verilir hiç tecrübe etmedim. Açıkçası öyle bir ilaç olduğunu da sanmıyorum. Çünkü henüz neyi olduğuna da emin değiliz.

Geri