Karadeniz Pet

Sürekli kaşınıyor ne yapmam gerek bilgilendirirseniz sevinirim yeniyim

Demirrr

Yeni Üye
Herkese merhaba daha yeniyim ve evimin içine girmiş halde buldum sahibini aradım ama bulamadım şimdi bir kaç gündür bende be sürekli kaşınıyor her yerini kaşıyor tüylerini de çekiyor ne yapmam lazım nasıl bir yol izlemem lazım yardımcı olursanız çok sevinirim video da atayım bakın isterseniz

Video eklerseniz iyi olur, henüz eklenmemiş
Herkese merhaba daha yeniyim ve evimin içine girmiş halde buldum sahibini aradım ama bulamadım şimdi bir kaç gündür bende be sürekli kaşınıyor her yerini kaşıyor tüylerini de çekiyor ne yapmam lazım nasıl bir yol izlemem lazım yardımcı olursanız çok sevinirim video da atayım bakın isterseniz
Video eklerseniz iyi olur, henüz eklenmemiş
Video bir türlü yükleyemedim olmuyor hep kaşınırken video çekmiştim görseydiniz iyi olurdu

Şöyle söyleyim size kafasının üstü kafese sürterek kaşıyor kanatlar boynu yani hemen hemen her yari

Tüyleri yeni çıkıyorsa kaşınabilir, uyuz olabilir, dış parazit olabilir. Evinizde başak kuş varsa onlara yaklaştırmayın. Video ekleyebilir misiniz? Dışkıları nasıl iştahı ve gün içinde hareketleri?

Tüy döküm döneminde mi? Videodan seçemiyorum. Kafes tabanında kuşunuzun tüyleri varsa ve kafası diken dikense tüydedir. Yada geceleri ışık kapalıyken aniden korkuyor mu, yine tabanda suluk yanında falan bitler görülür. Eğer parazit bit varsa enseden damla damlatmalısınız.

Önlem amaçlı dış parazit ilacı zimec ense damlası alıp enseye bir damla olacak şekilde damlatın.

Apex çıkıyor hep dediğiniz ilaçı bulamadım
Apex i almayın onlar sprey şeklinde olduğu için parazite hiç bir faydası yok aksine zararı var. Solunum yollarını etkiliyor. Dediğim ilacı zirai ilaç satan yerlere sorun yada bazı veterinerlerde satılıyor.

Geri