Karadeniz Pet

Tek ayak-bacak kullanamama

cetu

Meraklı Üye
Herkese yeniden merhaba birkaç gündür ayağı problemli kuşumu bugün gidip kuşçudan aldım eve getirdim kafesini düzenlemeye çalıştım sizlere son durumu video atıyorum yorumlarınız tavsiyelerinizi bekliyorum tecrübeli hocalarımdan birde kafes düzeni uygunmudur yada ne değişiklik yapmalıyım teşekkürler
B vitamini olarak elimde petshoptan alınmış avisol b vardı onu kullandım dal darı yumurtalı havuçlu mama ve yem koydum kafese alt tabanada yem ve kum koydum alıp getirirken eve tünekte durmuyor yerde duruyordu yine yorulur tabana iner diye yerede koydum başka be yapmalıyım? Gelir gelmez ayağına kas gevşetici sürdüm, banyo yapmayı çok seviyor banyoluğu taktım morali düzelir belki en azından içinden su içer hareket etmiş olur içinede sirke damlattım
VİDEO: https://streamable.com/77l2to

Ekli dosyalar

• 2060D11D-4598-4789-89CF-7D6120D3E4A6.jpeg
    2060D11D-4598-4789-89CF-7D6120D3E4A6.jpeg
    393.7 KB · Görüntüleme: 18
Kafes oldukça sıkışık olmuş. Daha ferah olacak şekilde düzenleyin tünekleri. Avisol B işe yaramaz Röhnfried Bt-Amin alabilirsiniz. Ne yapmanız gerektiğini söylemiştik zaten diğer konuda. Kafes tabanına koyduklarınızı kaldırın. Kafese hem havuç, hem dal darı, hem de yumurta koymuşsunuz bu kadar çok ek besini ard arda vermeyin.

Kafes oldukça sıkışık olmuş. Daha ferah olacak şekilde düzenleyin tünekleri. Avisol B işe yaramaz Röhnfried Bt-Amin alabilirsiniz. Ne yapmanız gerektiğini söylemiştik zaten diğer konuda. Kafes tabanına koyduklarınızı kaldırın. Kafese hem havuç, hem dal darı, hem de yumurta koymuşsunuz bu kadar çok ek besini ard arda vermeyin.
Çok teşekkür ederim yarın sipariş vercem btamin den. İnş biran önce elime ulaşır n11 de buldum inş güvenilir satıcıdır. Başka bir konuda bir üye kuruma hastalığından bahsetmiş belirtiler aynı gibi bugün araştırcam flucan isimli ilaç iyi geliyor diye video izledim şimdi araştırmaya başlıcam bilginiz varsa yazarsanız sevinirim

Kuruma bir hastalık değil bir hastalığa bağlı olarak ani kilo kaybetme durumudur. Kuşunuzun son zamanlarda stres gereği az yediyse zayıflaması normal.
Çok teşekkür ederim yarın sipariş vercem btamin den. İnş biran önce elime ulaşır n11 de buldum inş güvenilir satıcıdır. Başka bir konuda bir üye kuruma hastalığından bahsetmiş belirtiler aynı gibi bugün araştırcam flucan isimli ilaç iyi geliyor diye video izledim şimdi araştırmaya başlıcam bilginiz varsa yazarsanız sevinirim

Lütfen bu konu üzerinden yazın. Diğer konuda hiçbir şey anlamıyorum karıştırmışsınız her şeyi. Sorun ne şuan?
göğüste bıçak gibi sivrilik bu nasıl birşey? bakınca hissediyorum gibi ama sağlıklı bir kuşun göğsü nasıl olur bilmiyorum şimdiye kadar hiç eime alıp mıncıklamadım hayvanları bilemedim belki bakmam gerekirdi neyse sağlıklı olunca nasıl oluyor göğsü?
kuruma hastalık değil diyorsunuz bulaşıcı bile yazıyor internette, şimdi diğer kuşum içinde endişeliyim kafesler ayrı ancak iş işten geçmişte olablir

göğüste bıçak gibi sivrilik bu nasıl birşey? bakınca hissediyorum gibi ama sağlıklı bir kuşun göğsü nasıl olur bilmiyorum şimdiye kadar hiç eime alıp mıncıklamadım hayvanları bilemedim belki bakmam gerekirdi neyse sağlıklı olunca nasıl oluyor göğsü?
kuruma hastalık değil diyorsunuz bulaşıcı bile yazıyor internette, şimdi diğer kuşum içinde endişeliyim kafesler ayrı ancak iş işten geçmişte olablir
Kuşun ön kısmındaki sivri şey kuşun gögüs kemiği...

Bakın dediğimiz gibi kuruma bir hastalık değil. Kuşlar anatomisi gereği göğüslerinden kalçalarına doğru sivri bir kemik gözükür. Dokunduğunuzda hissedebilirsiniz. Kuşunuz son dönemde yaşadığı olaylardan dolayı kilo verdiğinden bunlar normal.

Yine de içiniz rahat etsin kuşun dışkısını atın isterseniz. Eğer sindirim sistemine bağlı bir hastalığı varsa dışkısında belli olur zaten. Kuşçunun kuşun ayağına yaptıklarından sonra bir süre kullanırken acı çekmesi normal bununla ilgili size yapmanız gereken şeyi söylemiştik zaten.

kilo verdiğinde burası fazla belirginşeşir.ve bazı AKLI KIT veterinerler buna kuruma diyor.konuyu açıklaştıp tedaviye geçelim

Yine de içiniz rahat etsin kuşun dışkısını atın isterseniz. Eğer sindirim sistemine bağlı bir hastalığı varsa dışkısında belli olur zaten. Kuşçunun kuşun ayağına yaptıklarından sonra bir süre kullanırken acı çekmesi normal bununla ilgili size yapmanız gereken şeyi söylemiştik zaten.
belki zilyon kez şeyler söylediniz ama ben psikolojik olarak o kadar kötü durumdayımki sınavlarım var çalışmıyorum ağlıyorum devamlı bişeyler okuyorum hayvan dibimde gözüm onda benim yüzümden uyuyamıyor bugün yemek yedi yani yeterli yedimi bilmiyorum ama yedi elimde olan b vitaminli sudan içti defalarca gördüm hatta şey yaptım iyi gelir gelmez bilmiyorum çok yemedi ama 1 çay kaşığı mısır unu yarım bebe bisk biraz su ve 1 damladan az d3 k2 vitamin karştırdım ekmeğin kıtır yerine sürdüm onu ekmeği didklemeyi seviyor diye biraz ağzına bulaştı yedi bunuda bi yerden okudum yani hayvanada zulm ettiğimin farkındayım böle olmıcak zaten benim veteriner bulmam şart

Kemigin yan kısımları et ile destekleniyor ise sorun yok ama et içe çökmüş yok denecek kadar az kalmış ise hastalıklar degerlendirilir. Elinize alın göğüs kısmına üfleyin görebileceğimiz şekilde fotoğraf çekin bakalım.
çekmeye çalışcam dışkıda atıcam becerebilirim umarım

belki zilyon kez şeyler söylediniz ama ben psikolojik olarak o kadar kötü durumdayımki sınavlarım var çalışmıyorum ağlıyorum devamlı bişeyler okuyorum hayvan dibimde gözüm onda benim yüzümden uyuyamıyor bugün yemek yedi yani yeterli yedimi bilmiyorum ama yedi elimde olan b vitaminli sudan içti defalarca gördüm hatta şey yaptım iyi gelir gelmez bilmiyorum çok yemedi ama 1 çay kaşığı mısır unu yarım bebe bisk biraz su ve 1 damladan az d3 k2 vitamin karştırdım ekmeğin kıtır yerine sürdüm onu ekmeği didklemeyi seviyor diye biraz ağzına bulaştı yedi bunuda bi yerden okudum yani hayvanada zulm ettiğimin farkındayım böle olmıcak zaten benim veteriner bulmam şart
panik yapmanızı anlıyorum.bendede ilk seferde böyle olmuştu.denilen b vitamini tedavisiniz yapın 5 güne geçmesse geri yazın

Size şart olan tek şey sakinleşmeniz. Bu gidişle kuşu siz öldüreceksiniz çünkü.

Geri