Karadeniz Pet

Tüy değişimi hircinlasma

mavişlimoş81

Yeni Üye
Emin olmamakla birlikte 3 aylık kuşum sanirim tüy değiştiriyor. Özellikle beyaz ince tüylerini koparıp atıyor. Kafasında da bir tane iğne var. Bu arada ısırmaya ve sürekli kasinmaya başladı. Hircinlasma bu dönemde görülebilir mi ?

Tesekkur ederim. Sanirim siteyi tam çözemedim. Gereksiz konu aciyorsam kusura bakmayın. Aradım ama bulamadım bu konuyu. Son olarak tüy döneminde sergilediği agresif davranışlar kalıcı hale gelebilir mi geçer mi.

Tesekkur ederim. Sanirim siteyi tam çözemedim. Gereksiz konu aciyorsam kusura bakmayın. Aradım ama bulamadım bu konuyu. Son olarak tüy döneminde sergilediği agresif davranışlar kalıcı hale gelebilir mi geçer mi.
Estağfurallah. Anasayfanın altına doğru inerseniz uygun başlıklarda sabit konular mevcut.
Geçicidir tüyden sonra sakinleşir. Kızgınlık döneminde de çok agresif oluyorlar. O da geçicidir

Merve hanımın dediği gibi benim kuşumda şuan tüy değiştiriyor. Sakin olan kuşumu tanıyamıyorum. Agresif ve ısırıyor. Ama yavaş yavaş bırakıyor yani sakinliyor gibi geldi bana. Hayırlısı bakalım.

Yani kuş 1 aydır bizimle. 2 aylıkken aldık. Urkekti yeni alışıyordu. Öpsek bile ses çıkarmazdi. Bu sabah dudağımı ısırdı. Ara sıra da kızar gibi bağırıyor.

Yani kuş 1 aydır bizimle. 2 aylıkken aldık. Urkekti yeni alışıyordu. Öpsek bile ses çıkarmazdi. Bu sabah dudağımı ısırdı. Ara sıra da kızar gibi bağırıyor.
Tüydeyken olur öyle şeyler. Benim kuşumda şu an kızgınlıkta önünden neyi alsam ısırıyor beni. Ki normalde hiç ısıran bir kuş değil. Anlayışlı olursanız kalıcı hale dönüşmez

Ben de öpmemeye başladım mesela. Üzerine gidersem belki alışkanlık haline gelir. Sürekli ısıran bir kuş ile de cocuklar mutlu olamaz. En iyisi nabza göre şerbet 🤗

Ben de öpmemeye başladım mesela. Üzerine gidersem belki alışkanlık haline gelir. Sürekli ısıran bir kuş ile de cocuklar mutlu olamaz. En iyisi nabza göre şerbet 🤗
Isırdığın da tepki vermeyin yeter. O konuyla alakalı da bir yazım vardı, bakabilirsiniz ✨
Aynen en iyisi o :)

Tamam bakacağım. Cok güzel bir platform olmuş bu. Ne sorsam anında cevap aldım. Güzel, faydalı bilgiler var. Mubiş sahipleri olarak tesekkur ederiz. 🤗🌸

Geri