Karadeniz Pet

UZUN YOLCULUK YAPICAĞIZ KUŞUMU NASIL TAŞIMALIYIM ???

kerem_

Yeni Üye
nerdeyse 10 saatlik bir yolu otobüs ile gideceğiz doğru şekilde taşınmassa kuşumun hasta olması olası evden terminale kadar diğer ilden gideceğim yere kadar nasıl götürmeliyim malum kış ayı soğuk hava sizce ne yapmalıyım

nerdeyse 10 saatlik bir yolu otobüs ile gideceğiz doğru şekilde taşınmassa kuşumun hasta olması olası evden terminale kadar diğer ilden gideceğim yere kadar nasıl götürmeliyim malum kış ayı soğuk hava sizce ne yapmalıyım
Merhaba kafesi jelatin ile sarın üstten bir iki delik açın nefes alabileceği şekilde alttanda kalın kafes tülleri var ondan geçerim kafesin üstüne kadar bence

Gideceğiniz yerde eğer uzun süre kalmayacak iseniz taşıma kafesi edinmenizi tavsiye ederim. Ben gecen kış kuşumla istanbula uçarken kafesini streçle sarıp üstünü ceketimle örtmüştüm üşütmesin diye ara ara yemliğini ve suluğunu takıp beslenmesini sağlamıştım. (Yolculuk esnasında dökülür saçılır diye ayrıca kuşun yem yiyip su içtikten sonra midesi bulanmasın diye yolculuk esnasında takılmasını tavsiye etmiyorlar)
Eğer gideceğiniz yerde uzun süre kalacaksanız kendi kafesini de yanınızda götürün bence. 🙏🏻 eksiklerim varsa eğer Forum’daki uzmanlarımız tamamlarsa sevinirim 🥰

Kışın en önemli şey olabildiğince sıcak tutmaktır. Sardıktan sonra battaniye, şal artık ne varsa kafesin üzerini tekrar örtün. Dal darı kafeste durabilir. Molalarda ya da ara ara mutlaka su ikram edin. Detaylar için konu size yardımcı olacaktır.

Kışın en önemli şey olabildiğince sıcak tutmaktır. Sardıktan sonra battaniye, şal artık ne varsa kafesin üzerini tekrar örtün. Dal darı kafeste durabilir. Molalarda ya da ara ara mutlaka su ikram edin. Detaylar için konu size yardımcı olacaktır.

muhtemelen taksi ile terminale gitmem gerekicek diğer türlü sıkıntı olur