Karadeniz Pet

Yavru kuşun dışkısı nasıl

xlarchs

Meraklı Üye
Merhaba, 2 gün önce yeni yeme düşmüş yavru aldık. Şu an dışkısı ve popo kısmı böyle sizce bir sıkıntı var mı yoksa yavru ve yeni ortam olduğu için mi böyle? Kuşun yeme içmesinde ve enerjisinde bir sıkıntı yok.

Ekli dosyalar

• 5C870D2B-9445-4A17-AAD9-625719AA7FC5.jpeg
    5C870D2B-9445-4A17-AAD9-625719AA7FC5.jpeg
    268.8 KB · Görüntüleme: 33
  • CB732809-4B4A-4C15-8743-01B0CC615E1A.jpeg
    CB732809-4B4A-4C15-8743-01B0CC615E1A.jpeg
    229.7 KB · Görüntüleme: 28
  • 996322B7-F266-4399-853B-C1A8CF74EA38.jpeg
    996322B7-F266-4399-853B-C1A8CF74EA38.jpeg
    262.6 KB · Görüntüleme: 32
Eve yeni gelen kuşta dışkı değişimi olur, normaldir de...
Ama sizinki bu kategoride değil.
Yavru olduğu için mecbur doğal, ilaçsız yöntemlerle düzeltmeye çalışın. Dal darı, aspur ve probiyotik verin. Haşlanmış patates de verebilirsiniz. Hepsi dışkıya iyi gelir.
Yeni yapılmış dışkı renkleri siyah mı?

Eve yeni gelen kuşta dışkı değişimi olur, normaldir de...
Ama sizinki bu kategoride değil.
Yavru olduğu için mecbur doğal, ilaçsız yöntemlerle düzeltmeye çalışın. Dal darı, aspur ve probiyotik verin. Haşlanmış patates de verebilirsiniz. Hepsi dışkıya iyi gelir.
Yeni yapılmış dışkı renkleri siyah mı?
Valla rengini anlayamadım doğru düzgün tüneğe bulaşanlar kahverengi yerde peçetede olanlar siyahımsı. Entrobac versem yeni yeme düşmüş yavruya sıkıntı olmaz demi

Tamamdır teşekkürler yine aynı doz mercimek tanesi kadar demi bi tam suluğa
Yarım suluğa mercimek tanesi kadar ekleyin. Suluğu şimdi çıkartın uyusun kuş. Sabah olunca erkenden takın içer.
Dal darıyla vs de mutlaka destekleyin. Meyve sebze yemesin

Yarım suluğa mercimek tanesi kadar ekleyin. Suluğu şimdi çıkartın uyusun kuş. Sabah olunca erkenden takın içer.
Dal darıyla vs de mutlaka destekleyin. Meyve sebze yemesin
Son yaptığı dışkı böyle sabah entrobac verdim suyuna. Şu an aspur yiyor. Sizce sıkıntı var mı düzelir mi?

Ekli dosyalar

• 58A3C346-332E-462F-BEAF-89E553675EEB.jpeg
    58A3C346-332E-462F-BEAF-89E553675EEB.jpeg
    219.8 KB · Görüntüleme: 22
Son yaptığı dışkı böyle sabah entrobac verdim suyuna. Şu an aspur yiyor. Sizce sıkıntı var mı düzelir mi?
Kuşu kaybettim arkadaşlar sabah iyiken durduk yere durgunlaştı elime aldım ve severken öldü 5 dakika içinde

Kuşu kaybettim arkadaşlar sabah iyiken durduk yere durgunlaştı elime aldım ve severken öldü 5 dakika içinde
Başınız sağolsun, dışkılarından koksidiyoz olduğunu düşünmüştüm ama kesin emin olmak için tek bir dışkıya bakarak değil de bugün de dışkı takibi gerekiyordu.
Birde bulaşıcı bir hastalıktır. Evde başka kuş varsa mutlaka gözlem altında tutun. Yeni bir kuş alırsanızda ölen kuşun temas ettiği yerleri çok iyi temizleyip, temas ettiği gaga taşı yemlerini vs çöpe atın.
Tekrardan başınız sağolsun.

Başınız sağolsun, dışkılarından koksidiyoz olduğunu düşünmüştüm ama kesin emin olmak için tek bir dışkıya bakarak değil de bugün de dışkı takibi gerekiyordu.
Birde bulaşıcı bir hastalıktır. Evde başka kuş varsa mutlaka gözlem altında tutun. Yeni bir kuş alırsanızda ölen kuşun temas ettiği yerleri çok iyi temizleyip, temas ettiği gaga taşı yemlerini vs çöpe atın.
Tekrardan başınız sağolsun.
Peki sizce yem yiyip su içen ve sabah iyi olan kuşun bi anda öyle ölmesi dediğiniz koksidiyoz için normal mi

Evet normal ne yazık ki.
Yetişkin olsaydı muhtemelen biraz daha dayanırdı diye düşünüyorum.
Evde başka dişi muhabbet kuşum da vardı ikisini ayrı kafeste tutuyodum ama bu ölen kuş uçup o kafesn üstüne kondu 2-3 kere ama konduğu gibi hemen aldım ordan şimdi de o kafesi sirkeli suyla sildim sıkıntı olmaz demi

Evde başka dişi muhabbet kuşum da vardı ikisini ayrı kafeste tutuyodum ama bu ölen kuş uçup o kafesn üstüne kondu 2-3 kere ama konduğu gibi hemen aldım ordan şimdi de o kafesi sirkeli suyla sildim sıkıntı olmaz demi
Hemen aldıysanız bir şey olmamıştır diye düşünüyorum ama riske atmamak adına dişi kuşun da dışkılarını, hareketlerini takip edin.

Geri