Karadeniz Pet

Yavru Muhabbet Kusu Gaga Altinda Siskinlik.

volkeyno

Yeni Üye
Merhaba
Benzer konular acilmis fakat resmini sizinle paylasarak emin olmak istedim.
Asagidaki resimde 3 haftalik yavrularimdan biri gorunuyor.

Hasta-yavru-2

Hasta-yavru-1
Kafasinin garip seklinden farkettim. Kursak ile gaga arasinda neredeyse kafasi buyuklugunde beze/siskinlik var. Arasi sira diger yarularida beslenip beslenmediklerini kontol ediyorum. Bu yavrunun kursagida bos gibi. Konrolum sirasinda nefesinden arasira citir citir sesler geliyor ve dilini cikartiyor. Agiz icinden sumuksu su geldigini gordum.
Hastaligi hakkinda ve nasil bir yol izlemem gerektigi hakkinda bilginizi rica ediyorum.
iyi forumlar.

Ekli dosyalar

• Hasta yavru (2).jpeg
    Hasta yavru (2).jpeg
    99.3 KB · Görüntüleme: 5
  • Hasta yavru (1).jpeg
    Hasta yavru (1).jpeg
    94.7 KB · Görüntüleme: 5
Merhaba
Benzer konular acilmis fakat resmini sizinle paylasarak emin olmak istedim.
Asagidaki resimde 3 haftalik yavrularimdan biri gorunuyor.

Hasta-yavru-2

Hasta-yavru-1
Kafasinin garip seklinden farkettim. Kursak ile gaga arasinda neredeyse kafasi buyuklugunde beze/siskinlik var. Arasi sira diger yarularida beslenip beslenmediklerini kontol ediyorum. Bu yavrunun kursagida bos gibi. Konrolum sirasinda nefesinden arasira citir citir sesler geliyor ve dilini cikartiyor. Agiz icinden sumuksu su geldigini gordum.
Hastaligi hakkinda ve nasil bir yol izlemem gerektigi hakkinda bilginizi rica ediyorum.
iyi forumlar.

Ağız köpürmesini ne sıklıkla yaşıyor? Kusma mevcut mu? Ağız içinde koku var mı yada ağzı köpürdüğünde?

Hasta-kus-Gaga-1 Hasta-kus-Gaga-2
@Ahmet ASLAN
Ağız köpürmesini ne sıklıkla yaşıyor? Kusma mevcut mu? Ağız içinde koku var mı yada ağzı köpürdüğünde?
Merhaba
kontrol ettim. Adrian; Bahsettiginiz sekilde bir kopurme yok. Salyasi sumuksu bir kivamda. bugun daha yakindan gaga icinden resim cektim.

Kayibeyi: kus dediginiz gibi 2 gundur ac. Internet videolarindaki gibi yedirmeye calisacagim.

Hasta-kus-Gaga-1 Hasta-kus-Gaga-2
@Ahmet ASLAN

Merhaba
kontrol ettim. Adrian; Bahsettiginiz sekilde bir kopurme yok. Salyasi sumuksu bir kivamda. bugun daha yakindan gaga icinden resim cektim.

Kayibeyi: kus dediginiz gibi 2 gundur ac. Internet videolarindaki gibi yedirmeye calisacagim.

Haşlanmış yumurtanın sarısını sıcak suyla biraz sulandırın ve çay kaşığı ile kuşun ağzına damlatın azar azar. En azından aç kalmasın hayvancağız. Diğer sıkıntılarınıda inşaallah çözersiniz. Geçmiş olsun...

veteriner tavsiyesi : http://www.istanbulvet.com/

Geri