Karadeniz Pet

Yem seçme

Guestay

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşumu alalı 2-3 gün oldu maşallah gayet güzel yem yiyor ama ben ona yavru yemi aldım.İçerisinde yumurta maması ve probiyotiklerin olduğu kısımları yemezken.Darıların hepsini,aspur ve yulafları yiyor.Sizce zamanla yemeye başlar mı yoksa hep böyle seçici mi olacak.

Dediğiniz yemler hem kolay kırılabiliyor hem de diğer yemlere nazaran daha lezzetli geliyor kuşlar için. Yem kırabiliyorsa, yavru kuş yemi gibi ürünler kullanmanıza gerek yok. Kaliteli bir marka yem ya da kendi yem karışımınızı hazırlamanız yeterli olur.
Ek olarak dal darı ve yumurta maması verebilirsiniz.

Yemin içinde yumurta maması olmaz. O renkli tanecikler boyalı ekmek kırıntılarıdır.
İçinde renkli tanecikler olan yemlerden kullanmayın.

Garden Mix in yemi forumda çok övülüyor diye ballısından aldım ama maalesef onda bile renkli taneler var

ben balsız alıyorum.bal kızıştırıcı etki yapabiliyor

Ben renkli parçaları ayıklıyorum kevgirle

Versele çok orantısız çıkıyor şuan garden mix pembe şerit versele lagadan daha iyi, versele aspir, aspur ve yulaf oranı her pakette saçma oranda fazla çıkıyor. Sultan papağanı yemi de aynı şekilde aspir ve çekirdek oranı haddinden fazla boyutta o sebeple versele önermiyorum.

En sağlıklı olan kaliteli ve taze tohum satan yerden tohumları kendiniz alıp yemlerinizi kendiniz hazırlamanız olacaktır.

Yemin içinde yumurta maması olmaz. O renkli tanecikler boyalı ekmek kırıntılarıdır.
İçinde renkli tanecikler olan yemlerden kullanmayın.
Renkli tanecikleri şeylerin zararlı olduğunu ve kuşların sevmediğini biliyorum zaten ayrıca renkli bir şey iddia etmedim markama güveniyorum taze ve güzel.

Versele çok orantısız çıkıyor şuan garden mix pembe şerit versele lagadan daha iyi, versele aspir, aspur ve yulaf oranı her pakette saçma oranda fazla çıkıyor. Sultan papağanı yemi de aynı şekilde aspir ve çekirdek oranı haddinden fazla boyutta o sebeple versele önermiyorum.

En sağlıklı olan kaliteli ve taze tohum satan yerden tohumları kendiniz alıp yemlerinizi kendiniz hazırlamanız olacaktır.
Onun da orantısını tutturmaya beceremez ki herkes.Şahsen ben riske atmak istemezdim

Bal çok az miktarda ev yapımı krakerlerde kullanılabilir.Bapışıklık açısından suya konabilir ama fazlası zarar tabii herşeyin
Fazla kullanıldığında değil genel anlamda kullanıldığında karaciğere zarar verdiğini söyleyen bazı üreticiler gördüm. Zaten öyle aman aman bir etkisi yok kuşlara.

Ekli dosyalar

• 1607882628613.jpeg
    1607882628613.jpeg
    6 KB · Görüntüleme: 6
Geri