Karadeniz Pet

Yem yeme hakkında

Bizim ufaklıklara yumurta maması (yumurta, ıslatılmış pelet, irmik, havuç) ve ballı kraker verdikten sonra odada serbest bıraktım gün boyunca keyiflerince takılsınlar diye. Açken 34 tokken 38 gr gelen yeşil yavru yumurta mamasına abanıp neredeyse bitirmiş ve 44 grama çıkmıştı. Bugün sadece yem ve kraker verdim, kraker ilgisini çekti. Krakerdeki tohumları kırıyor ve içini yemeye çalışıyor ama tarttığımda 34-35 gr civarında, kursağı da dolu değil. Ufaklıkların fotoğraflarını da ekliyorum, yeşil olan büyük yavru ama küçük yavru kendisinden an itibariyle 3 gr daha ağır. Dışkıdan anlamaya çalışacaktım ama bugün biraz siyahlık var. Tekrar darı verip aklına sokmak istemiyorum. @Merve bir öneriniz var mı? Günü bu şekilde bitirelim mi yoksa takviye gıda vermeli miyim?
Ballı kraker vermeyin kursak mantarına davetiye çıkartan ürünlerdir.
Yeşilli kuş gözüme iyi görünmedi. Siyah dışkı yapan o mu? Yeni konu açın, konunuza oradan devam edelim

Ballı krakeri yeme ilgisini arttırmak için son çare olarak denedim. 2 günün sonunda işe yaramış görünüyor, yeşil olan büyük yavru da küçüğü gibi yemleri yemeye başladı gibi gözüküyor. Bugün kızıl darısız 3. günümüz, krakeri gerekirse hazır almayıp evde yaparım diye düşünüyorum.

Geri