Karadeniz Pet

Yeni kafes arıyorum

adanalı01

Yeni Üye
Çift kuşlarıma yeni kafes bakıyorum çünkü bazı telleri kopmaya başladı, herhalde bu çözülecek bir şey değildir. Yuvalık için kapısı olması lazım. Net bir bütçe yok aklımda ne kadar uygun olursa o kadar iyi ama çok da adi bir şey olmasın.

Şunları buldum ben başka denk gelirse eklerim, yazıların üstüne tıkladığınızda link açılacaktır

1) Canser 4 Yemlikli Sarı Galvaniz Kanarya Kafesi+Tül+Suluk+Mamalık+Gaga Taşı 25x38x43 - 199,00 TL

2) QH Pet Cage Kafes Pirinç 1107AG EuroGold 30x23x40 cm - 270,36 TL

3) Canser 4 Yemlik Krom Kanarya Kafesi+Tül+Suluk+Mamalık+Gaga Taşı 30x40x43(Y) - 270,00 TL

4) Dayang İki Kapılı Düz Kuş Kafesi Pirinç Muhabbet Kanarya 30x23x39cm - 286,20 TL

5) Alican Kafes V Çatı Krom Muhabbet Kuşu Kafesi 48/33/28 KROM - 299 TL

6) QH Kuş Kafesi Pirinç Üçgen Çatı Muhabbet ve Kanarya Kafesi EuroGold 34,5x28x45,5 - 327,48 TL

Malzeme olarak ne seçeceğimi bilmiyorum, pirinç mi krom mu galvaniz mi daha iyi olur ? 2 ve 4 numaradakiler biraz küçük gibi. Galvaniz iyidir derseniz 1 numaradakini alabilirim, Krom için fiyat farkına değerse 3 ve 5 numaradakiler de iyi gözüküyor. Ucuz olması dolayısıyla 1 numaradaki Canser kafes cezbediyor.

Ben üçgen çatılı kafes önermiyorum şahsen, kuş ne kadar çok alana sahip olabilecekse o kadar iyi diye düşünüyorum bir de kafese bir şey asmak isterseniz zorluk çıkarıyor, galvaniz almanızı hele hele önermiyorum korozyona uğradığında çok toksik olabiliyormuş kaynak da ekleyeceğim alta, bana kalırsa şu durumda düz çatılı olabildiğince büyük boyutlarda pirinç bir kafes almak daha doğru

papağanlar için zararsız metaller

galvaniz almanızı hele hele önermiyorum korozyona uğradığında çok toksik olabiliyormuş kaynak da ekleyeceğim alta
pirinç bir kafes almak daha doğru
krom nispeten daha iyi
Hocam sizin cevabınızı gördükten sonra farklı sitelere baktım, ingilizce aratarak. Pirinç için de Krom için de Galvaniz için de zararlı olduğunu yazanlar olmuş, ne alacağız yav. Paslanmaz çelik güvenilir yazmışlar onu da bulamayız bulsak da çok pahalı olur. Krom, Galvaniz veya Pirinç alamayacaksak demir mi almamız lazım ? Demir üstüne kuş için zararsız boyalı olursa belki ama onda da boya atabilir. Çaresiz hissediyorum hangisi daha mantıklı bilemedim.

Yani siz Krom'un Pirinçten sağlıklı olduğunu mu düşünüyorsunuz ?
Hocamız krom en kalitelisidir demiş. Pirinç kafesler piyasada çok satılan ürünler. Pirinç kafes almanızda işinizi görecektir. Boyasız, paslanmaz olduktan sonra çok fazla takılmanızı gerektirecek bir mesele değil.

Hocamız krom en kalitelisidir demiş. Pirinç kafesler piyasada çok satılan ürünler. Pirinç kafes almanızda işinizi görecektir. Boyasız, paslanmaz olduktan sonra çok fazla takılmanızı gerektirecek bir mesele değil.
Hocam pirinç alaşımında Çinko olduğu için zehirlenmeye yol açabilir yazıyor baktığım sitelerde. Krom için de benzer bir durum var. Ama krom'a yani kaplamadaki alaşıma Çinko katılmadığı sürece nispeten (diğerlerine göre biraz daha) sağlıklı oluyormuş sanırım. Onu da satıcılara sorarak öğrenmek pek mümkün değil gibi gözüküyor

Hocam pirinç alaşımında Çinko olduğu için zehirlenmeye yol açabilir yazıyor baktığım sitelerde. Krom için de benzer bir durum var. Ama krom'a yani kaplamadaki alaşıma Çinko katılmadığı sürece nispeten (diğerlerine göre biraz daha) sağlıklı oluyormuş sanırım. Onu da satıcılara sorarak öğrenmek pek mümkün değil gibi gözüküyor
türkiyede uygun fiyatta zararsız malzemeden kafes üretimi çok çok sınırlı hatta yok denecek kadar az en iyisi aluminyum kullanmak ama onu bulmak imkansız, satıcıya güvenmek zaten zor, bana kalırsa kendi fikrimi söylüyorum şuan krom seçenekler arasından en mantıklı olanı

Çift kuşlarıma yeni kafes bakıyorum çünkü bazı telleri kopmaya başladı, herhalde bu çözülecek bir şey değildir. Yuvalık için kapısı olması lazım. Net bir bütçe yok aklımda ne kadar uygun olursa o kadar iyi ama çok da adi bir şey olmasın.

Şunları buldum ben başka denk gelirse eklerim, yazıların üstüne tıkladığınızda link açılacaktır

1) Canser 4 Yemlikli Sarı Galvaniz Kanarya Kafesi+Tül+Suluk+Mamalık+Gaga Taşı 25x38x43 - 199,00 TL

2) QH Pet Cage Kafes Pirinç 1107AG EuroGold 30x23x40 cm - 270,36 TL

3) Canser 4 Yemlik Krom Kanarya Kafesi+Tül+Suluk+Mamalık+Gaga Taşı 30x40x43(Y) - 270,00 TL

4) Dayang İki Kapılı Düz Kuş Kafesi Pirinç Muhabbet Kanarya 30x23x39cm - 286,20 TL

5) Alican Kafes V Çatı Krom Muhabbet Kuşu Kafesi 48/33/28 KROM - 299 TL

6) QH Kuş Kafesi Pirinç Üçgen Çatı Muhabbet ve Kanarya Kafesi EuroGold 34,5x28x45,5 - 327,48 TL

Malzeme olarak ne seçeceğimi bilmiyorum, pirinç mi krom mu galvaniz mi daha iyi olur ? 2 ve 4 numaradakiler biraz küçük gibi. Galvaniz iyidir derseniz 1 numaradakini alabilirim, Krom için fiyat farkına değerse 3 ve 5 numaradakiler de iyi gözüküyor. Ucuz olması dolayısıyla 1 numaradaki Canser kafes cezbediyor.
Eklediğiniz kafes ebatları çok küçük! Hayvanları küçücük kafeslere koymayın.