Karadeniz Pet

Yeni kuşum sağlıklı mı ? görüşlerinizi bekliyorum.

Kuşun 1 yada 1.5 aylık olması imkansız. 3. Aydan itibaren cere rengi lila dan maviye dönüyor. Sizin kuş alın acikligina bakarsak ve gözlerdeki gri halka henüz oluşmamış cere rengi de mavi maksimum 4-5 aylık. Ama zaten yavru bir kuş diyebiliriz 🤗 probiyotik multivitamin ve b vitamini takviyesi yapın ama nekton biotin b vitamine göre daha etkili. B vitamini takviyesi genelde tüye giren kuşlara uyguluyoruz. Ama sizin kuşta gördüğüm kadarıyla tüy sorunu var. O yüzden nekton biotin tavsiye ettim. çok geçmiş olsun sağlıklı ömrü olsun 🙏🏻

Pekii siiz öyle diyorsanız öyle kabul edeceğim bende 🤷🏻‍♀️
Dışkısı ortam değişikliğine bağlı olarak da değişiklik gösterebilir, yemden dolayıda olabilir. Normale döndüyse sorun yok tabii ki.
Probiyotik topaklanma yapmamışsa kullanabilirsiniz. Entrobac iyidir. Tam dolu suluğa çay kaşığı ucu kadar ekleyin. 6 saatten fazla kalmasın, 6 saatte bir yenileyin ve bir gün kalsın.
Merhaba arkadaşlar, kuşum öldü maalesef…
Çok canlı ve hareketliydi, kafeste oyun oynamaya başlamıştı, ötüyordu alışmıştı. Sadece tüyleri sorunluydu ama ben bakmayı seçmiştim. Birden felç geçirdi ve kaybettik.

Merhaba arkadaşlar, kuşum öldü maalesef…
Çok canlı ve hareketliydi, kafeste oyun oynamaya başlamıştı, ötüyordu alışmıştı. Sadece tüyleri sorunluydu ama ben bakmayı seçmiştim. Birden felç geçirdi ve kaybettik.
Başınız sağolsun çok üzüldüm, umarım anneniz çok fazla etkilenmemiştir 🙏
Maalesef hasta bir kuş olduğu çok belliydi. Görür görmez anlaşılıyordu ama yavru oldugunu sandığınız için haliyle pek konduramadınız.
Bir minik daha sahiplenirseniz almadan önce buraya fotoğrafını atın isterseniz, içiniz daha rahat olur.
Tekrar başınız sağolsun 🌸

Başınız sağolsun çok üzüldüm, umarım anneniz çok fazla etkilenmemiştir 🙏
Maalesef hasta bir kuş olduğu çok belliydi. Görür görmez anlaşılıyordu ama yavru oldugunu sandığınız için haliyle pek konduramadınız.
Bir minik daha sahiplenirseniz almadan önce buraya fotoğrafını atın isterseniz, içiniz daha rahat olur.
Tekrar başınız sağolsun 🌸
Sanırım kabullenmek istemedim, petshop getir değişelim dedi ama minik olduğu için ve bir kere eve getirip sevdiğim için geri götürmeye içim razı olmadı, keşke yaşasaydı.

Teşekkür ederim arkadaşlar. @Tombiş

Geri