Karadeniz Pet

Yumurta varmı?

ibrahimcahan

Yeni Üye
Merhaba daha öncede konu açmıştım ama kuşum hala yumurtlamadı

Sizde yumurta varmıdır?

rcvg5qr.jpeg

Dışkı büyüklüğü, kuyruk sekmesi, popo kısmında şişlik, nefes alıp vermesinde farklılık gibi belirtiler gözlemliyor musunuz?
Fotoğrafa göre yumurta yok diyemem, kanat düşüklüğü var ancak yüzde yüz emin konuşamam.
Eşi var mı, çiftleştiklerini gördünüz mü?
10 güne kadar bekleyin.

Dışkı büyüklüğü, kuyruk sekmesi, popo kısmında şişlik, nefes alıp vermesinde farklılık gibi belirtiler gözlemliyor musunuz?
Fotoğrafa göre yumurta yok diyemem, kanat düşüklüğü var ancak yüzde yüz emin konuşamam.
Eşi var mı, çiftleştiklerini gördünüz mü?
10 güne kadar bekleyin.
Evet hocam çifte attığım gibi çiftleştiler, Kuyruk sekmesi var şişlik var, nefes alıp verme farklılıkları mevcut lakin büyük dışkı büyüklüğü gözlemleyenedim

Eşi bu şekilde hocam bileziklerinde Jumbocu Memet yazmakta. Faceden baktım bir jumbo üreticisi
28vc0b6.png

Evet hocam çifte attığım gibi çiftleştiler, Kuyruk sekmesi var şişlik var, nefes alıp verme farklılıkları mevcut lakin büyük dışkı büyüklüğü gözlemleyenedim
Yazdığınız şeyler tipil yumurta belirtileri. Bir veya iki gün kuşu gözlemlemenizi, yumurta gelip gelmediğini takip etmenizi tavsiye ederim. Özellikle kuşta birden halsizlik olursa yumurtlamada zorluk çekiyor olabilir, bu durumda birkaç damla yağ içilebilir ve kloak bölgesine sürebilirsiniz (yumurta sıkışması olması durumunda elle müdahale gerekir).

Çoğu belirti var. Muhtemelen yumurtlar bugün yarın. Hadi bakalım hayırlı olsun 🍀

Evet sizinkinde de popo kısmı şiş duruyor. Şayet yumurta vs gibi süreçleri paylaşmak isterseniz kendinize ait konu açarsanız daha iyi olur. Hayırlı olsun 🍀
Jumbo diye almıştım hocam hocam kuşları peki bu doğru mu bilezikletinde jumbocu memet yazmakta faceden baktım baya tanınan bir jumbo üreticisi

Dişi daha vasıflı, erkek olan kırık gibi ama kanında var sonuçta.
Erkeğin boy uzunluğu vs. dişiden çok daha iyi hocam irilik anlamındada sadece gerdan benekleri biraz az aşağıya video bırakıyorum

(Üreticiyle iletişime geçtim öyle dediler dedim buna jumbo değildir diyen kuş beslemesin dedi yüzüme kapattı 😃)

Erkeğin boy uzunluğu vs. dişiden çok daha iyi hocam irilik anlamındada sadece gerdan benekleri biraz az aşağıya video bırakıyorum

(Üreticiyle iletişime geçtim öyle dediler dedim buna jumbo değildir diyen kuş beslemesin dedi yüzüme kapattı 😃)
Ahaha adam haklı hemen kuşumu pencereden salıyorum 😂
Ben jumbodan çok anlamıyorum ama bana fotoğrafta dişi daha vasıflı görünmüştü.