Karadeniz Pet

dişi kuşuma erkek kuş aldım

bahtis

Yeni Üye
dişi muhabbet kuşum var yaşı belli değil balkona gelmişti iki sene önce. şu anda da en az 3-4 yaşı var gibi. iki günde bir kızgınlık yumurtası atıyor. iki tane çıkarttı şimdiye kadar. biz de erkek kuş almaya karar verdik. sağlıklı 5 aylık kuş bulduk yolda henüz gelmedi. direkt yanına koymalı mıyım ve hemen çiftleşmeye başlarlar mı? ben üretmek falan istemiyorum sadece bahtişin kızgınlığı gitsin arkadaş olsunlar canları sıkılmasın istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

Bildiklerimi aktarayım eksiklikleri hocalarım arkadaşlarım aktarır. Dişi kuş 3-4 yaşlarındaysa dişinin yaşına yakın erkek kuş almanizi öneririm yada daha büyük. Çünkü dişi her zaman baskındır. Beş aylık erkek kus dişiden çok dayak yer gibime geliyor ve çok küçük daha yavru diyebiliriz. Bence eve gelmediyse daha olgun erkek kuş almanizi tavsiye ederim. İkincisi eve gelen yeni kuşun bir hafta karantina süresi vardır hastalık ihtimaline karşı bulaş olmaması için. Üçüncüsü de eğer yuvalık takmazsaniz üreme gibi bir durum söz konusu da olmaz.

3E7C5162-15A2-4FEE-AACC-4DDF60D6680F.jpg

Bildiklerimi aktarayım eksiklikleri hocalarım arkadaşlarım aktarır. Dişi kuş 3-4 yaşlarındaysa dişinin yaşına yakın erkek kuş almanizi öneririm yada daha büyük. Çünkü dişi her zaman baskındır. Beş aylık erkek kus dişiden çok dayak yer gibime geliyor ve çok küçük daha yavru diyebiliriz. Bence eve gelmediyse daha olgun erkek kuş almanizi tavsiye ederim. İkincisi eve gelen yeni kuşun bir hafta karantina süresi vardır hastalık ihtimaline karşı bulaş olmaması için. Üçüncüsü de eğer yuvalık takmazsaniz üreme gibi bir durum söz konusu da olmaz.
anladım tesekkür ederim. simdi fotoğraf attılar da bu kus sizce 5 aylık mı bana daha yaslı geldi

Evet 5 aylık değil olgunlaşmış bir kuş. Fakat gaga uzun gibi geldi. Yem kırmada sorun yaşayabilir.

Evet 5 aylık değil olgunlaşmış bir kuş. Fakat gaga uzun gibi geldi. Yem kırmada sorun yaşayabilir.
ya benim kus disi hic böyle uzamadı gagası falan. erkeklerin mi uzuyor acaba? bi de sizce bunu alsak daha mı iyi olur yavrudan

Hayır bu kuşun gagası uzun. Dediğim gibi yavru erkek almayın belirttim nedenlerini sağlıklı olmaz. Olgun kuş almanizi tavsiye ederim. Bu kuş ta bir yaş ve üstü gibi geldi emin olmamakla birlikte.

Hayır bu kuşun gagası uzun. Dediğim gibi yavru erkek almayın belirttim nedenlerini sağlıklı olmaz. Olgun kuş almanizi tavsiye ederim. Bu kuş ta bir yaş ve üstü gibi geldi emin olmamakla birlikte.
ya bu baya küçükmüş. bahtiş biraz tartakladı ama alışırlar mı ki

02B110CA-5D72-466C-B94B-C1E58753D84E.jpeg

Siz yolda henüz gelmedi demiştiniz 🙂 eğer ki kanlı kavgaya dönüşürse mutlaka ayırın. Yaralama hatta ölüme kadar gider. Ama gösterdiğiniz kuş bana yavru gelmedi. Siz gözlemleyin

Siz yolda henüz gelmedi demiştiniz 🙂 eğer ki kanlı kavgaya dönüşürse mutlaka ayırın. Yaralama hatta ölüme kadar gider. Ama gösterdiğiniz kuş bana yavru gelmedi. Siz gözlemleyin
az önce getirdik zaten. ama ufak ebatı falan baya. gagası da bahtisten cok daha temiz genc. su an bu sekiller

7C45ECC0-9477-466A-8683-95965C2EECC3.jpeg

Ebatına bakmayın cinsinden ötürü ufaktır. Yani ebatı küçük diye yaş olarak küçük diyemeyiz. Tamam siz gözlemleyin. Kanlı kavga olmadığı müddetçe sorun yok. İkisine de maşallah

Gaga tasi takin yada mineral bloklar var kus kemirdikce gagsini torpuler bu kadar uzamaz.

Geri