Karadeniz Pet
Ben kafes tabanını ve ızgarasını sıvı sabun ve süngerle yıkıyorum. İyice duruluyorum. Sonra peçete ile kurulayıp, alt tabana peçete seriyorum. Güzelce yıkarsanız yani yoğun koku ve sabun artığı kalmadıkça hiçbir problem olmaz merak etmeyin.
Kuşum 15 dakikadır kaşınıyor canı mı sıkıldı anlamıyorum çıkarmak istedim gelmedi kafesin kapısı açık 9 da kapatıcam kafesi gene dünkü gibi aynı saatte açtım 5 dakika dolaşıp geri kafesine gitti kapıyı açık bıraktığım için sanırım ama rahat olsun istiyorum şu an yazmaya başladığımdan beri bana bakıyor ama stres belirtisi de yok sadece sık kaşınıyor bugün gördüğüm kadarıyla dışkısı falan da normal kontrol ettim uçmasında falan da sorun yok yeme içmesi de aynı.
Sıkılmaması açısından sohbet etmek istiyorum ama o kadar vaktim olmuyor fırsat olmuyor.
Ve salıncağındayken hiç elime gelmek istemiyor genelde ama bazen elime gelip kapıya doğru geldiği de oluyor korkmadan.
Salıncağındayken de kaçmıyor sadece elime gelmiyor ama istediğinde de çıkıyor biraz şüpheliyim hastalık belirtisi falan yok ama daha çok özen göstermem gerek sanırım ilgi konusunda.

Kuşlarda insanlar gibi zaman zaman farklı hisseder ve farklı davranabilirler. Akşamları zaten daha durgun olurlar.
Vaktim daha uygun olsa öğlen civarı salmak isterdim öğlene doğru salardım 2 defa salardım gün içinde ama maalesef 16.30 gibi evde olabiliyorum ancak

Vaktim daha uygun olsa öğlen civarı salmak isterdim öğlene doğru salardım 2 defa salardım gün içinde ama maalesef 16.30 gibi evde olabiliyorum ancak
Olsun, bir sürü insan akşam işten döntükten sonra ilgileniyor. Sorun olmaz. Dediğim gibi her zaman aynı şekilde olmazlar.

Olsun, bir sürü insan akşam işten döntükten sonra ilgileniyor. Sorun olmaz. Dediğim gibi her zaman aynı şekilde olmazlar.
Çok teşekkür ederim valla şu an hafiften öne doğru eğilmiş uyuyor üstünü örttüm yarım saat önce keyfi yerinde gibi gözleri kapanıp açılıyor ama uyuyor belli.
Bir de bir şey daha sormak istiyorum kafesteyken yanına yaklaştığımda kendini temizlemeye başlıyor ve sevmeye çalıştığımda sevdiriyor ama ben severken arkasını dönüyor gözünü kapatıp açıyor bu hoşuna gittiğini mi gösteriyor yoksa sevdirmek mi istemiyor acaba. Gerçi sevdirmek istemese ya kaçar ya ısırır ama ben sevdiğimde arkasını dönmesi başka şeylere bakması tuhafıma gitti. Umarım aramızda hiçbir problem yoktur güven ve sevme açısından.

Çok teşekkür ederim valla şu an hafiften öne doğru eğilmiş uyuyor üstünü örttüm yarım saat önce keyfi yerinde gibi gözleri kapanıp açılıyor ama uyuyor belli.
Bir de bir şey daha sormak istiyorum kafesteyken yanına yaklaştığımda kendini temizlemeye başlıyor ve sevmeye çalıştığımda sevdiriyor ama ben severken arkasını dönüyor gözünü kapatıp açıyor bu hoşuna gittiğini mi gösteriyor yoksa sevdirmek mi istemiyor acaba. Gerçi sevdirmek istemese ya kaçar ya ısırır ama ben sevdiğimde arkasını dönmesi başka şeylere bakması tuhafıma gitti. Umarım aramızda hiçbir problem yoktur güven ve sevme açısından.
Siz severken gözlerini kapatması mayışması anlamına geliyor. Yani hoşuna gidiyor. Arkasını dönmesini anlamadım ama eğer hoşuna gitmeseydi kaçar ve ısırırdı

Siz severken gözlerini kapatması mayışması anlamına geliyor. Yani hoşuna gidiyor. Arkasını dönmesini anlamadım ama eğer hoşuna gitmeseydi kaçar ve ısırırdı
Bugün ne olduysa artık 1 haftadır olduğu gibi ben gelince mutlulukla ötüyodu çıkmak istiyodu gene bugün de öyle oldu ama çıktığında öyle olmadı 1 2 dkk geçmeden elimi yemeye çalışırcasına ısırmaya başladı şşt dedim sesimi biraz yükselttim kızdığımı anlaması için tabii korkutacak derecede değil 10 dkk önce de kafesine koydum böyle davrandığı için kızdım ama şu an hala çok hareketli yem yiyor kafesin altına gidiyor orda koşuyor tüneğe atlıyor ama salsam elime gelip ısırıyor her günkü gibi günlerdir olduğu gibi davranıyorum ama bugün değişik bi tavrı var.
Şimdi tekrar bi salıcam çıkmak için kafesin altını eşeliyor ama gene bana atar yaparsa bu sefer kapatıp başka odaya koyarım sohbet ederek yem yedirdim sevdim 10 dakika ama gene de ısırmaya devam ettiği için koydum kafese 10 dakika önce.

Ekliyorum: şu an dışarıda ve saçma sapan uçmaya çalıştı uçarken yorulup yere düştü nefes nefese hiçbir yere çarpmadı ama boş boş uçtu şimdi de en sevdiği yer olan dolabımın üstüne çıktı orda heyecanlı bir şekilde etrafı izliyor normalde kendini yani gövdesini bu kadar kaldırmaz ama bugün gövdesini de bi kaldırarak bakıyor demin kafesinden çıkması için kapıyı açtığımda da elimi ısırdı biraz ben de kızdım ama ne oldu anlamıyorum 1 günde.

Geri