Karadeniz Pet

İshal Şüphesi

selimnc

Yeni Üye
Merhaba değerli forum üyeleri yardıma ihtiyacım var. 2 ayrı kafeste 1 er kuşum var 3 hafta önce tüy döktüler, dışkıları suluydu biri iyileşti fakat diğeri iyileşemedi, dışkısı bir düzeliyor bir ince uzun dışkısı oluyor, bazen büyük dışkı yapıyor geceleri üst üste birikiyor öyle söyleyim (kuş erkek), bazen yaptığı dışkıda sadece yeşil oluyor beyaz kısmı olmadan, şimdiden teşekkür ederim Çevremde muhabbet kuşundan çok anlayan yok.
Kullandığım ilaçlar entrobac, sulphemezatine,
gervit w, ge oral, probiacti bird probiyotik
Geri kalan resimler,

Ekli dosyalar

• 20230424_080352-min.jpg
    20230424_080352-min.jpg
    775.1 KB · Görüntüleme: 12
  • 20230426_081953-min.jpg
    20230426_081953-min.jpg
    623.2 KB · Görüntüleme: 7
  • 20230426_081929-min.jpg
    20230426_081929-min.jpg
    502.2 KB · Görüntüleme: 7
Değerli vaktinizi ayırırsanız çok sevinirim yardıma ihtiyacım var.

İştahı iyi, biraz fazla su içiyor gibi kendisini sıcakta tutuyorum
Sadece sulu olanlar açlık dışkısına benziyor. İnce olanlarda sıcaktan dolayı gibi görünüyor. Tedbiri elden bırakmadan kuşu bunaltıcı bir sıcaklıkta tutmayın. Isısı normal olsun. Haftada bir gün gerwit ve bir gün entrobac probiyotik kullanın. Bu süreçte dal darı ve yemliğine de bir süre fazladan aspur ekleyin. Ekstradan bir tatlı kaşığı kadar olabilir. Bu şekilde biraz gözlemleyelim. Son olarak kuşun enerjisi, neşesi ne durumda?

Sadece sulu olanlar açlık dışkısına benziyor. İnce olanlarda sıcaktan dolayı gibi görünüyor. Tedbiri elden bırakmadan kuşu bunaltıcı bir sıcaklıkta tutmayın. Isısı normal olsun. Haftada bir gün gerwit ve bir gün entrobac probiyotik kullanın. Bu süreçte dal darı ve yemliğine de bir süre fazladan aspur ekleyin. Ekstradan bir tatlı kaşığı kadar olabilir. Bu şekilde biraz gözlemleyelim. Son olarak kuşun enerjisi, neşesi ne durumda?
Cevabınız için teşekkürler neşesi iyi, bu sürecin 3 hafta olması kötü değil mi, ayrıca size zahmet şu tekrar attığım fotoğrafta büyük dışkılar olması ve kağıdın yeşil olması beni tedirgin etti, bu dışkıyı gece yaptıydı salmonella bakterisi diyen bile var düşünceleriniz neler acaba tekrardan vakit ayırdığınız için minnettarım

Ekli dosyalar

• 20230424_080352-min.jpg
    20230424_080352-min.jpg
    775.1 KB · Görüntüleme: 9
Cevabınız için teşekkürler neşesi iyi, bu sürecin 3 hafta olması kötü değil mi, ayrıca size zahmet şu tekrar attığım fotoğrafta büyük dışkılar olması ve kağıdın yeşil olması beni tedirgin etti, bu dışkıyı gece yaptıydı salmonella bakterisi diyen bile var düşünceleriniz neler acaba tekrardan vakit ayırdığınız için minnettarım
Salmonella olduğunu düşünmüyorum.
Dışkıları üst üste bindiği için karışık görünüyor. Gece ve gündüz dışkıları hareketlilik nedeniyle farklılık gösterebilir. Ancak yine de dışkının peçete de leke bırakma oranı bir tık fazla. Bu da mantar ve bakteriyel bir enfeksiyon nedeniyle olabilir.

Geri