Karadeniz Pet

Kuşta mantar ve gaga uzaması için ev tedavisi lazım

Kuzenimin ailesi birkaç aç önce iki tane tek ayaklı kuş aldılar. Ben bu gün onlara bayram ziyaretine geldim ancak kuşların hasta olduğunu gördüm. Veterinere götürmeyi reddediyor parasından dolayı aile ondan dolayı evde tedavisi yapılması gerekiyor. Benim de kuşum var ama hiç mantar kapmadı nasıl halledilir bilmiyorum. Bana evde tedavi edilebilecek bir yöntem söyleyebilir misiniz? Bunu yapmayı kabul ettiler çünkü ancak veteriner için para ödemeyi reddediyorlar. Ben zeytinyağı sürülür kulak çubuğu ile mantar olan alana diye biliyordum onu söyledim ama çok bilgim yok bu konuda. Bu işe yarar mı? Bir de uzamış gaga hakkında ne yapabilirim kesmem falan mı lazım gaga taşı mı alayım hasta mı? Eczaneden ilaç falan alınabiliyorsa sorarım alabilirler mi diye çok para değilse onu da yazın lütfen biliyorsanız resimler şu şekilde
Kafes tabanı (kaka durumu iyi gibi) https://www.hizliresim.com/r879zm7
Sarı kuşun gagası ve ayağı
Albino kuşun gagası ve ayağı

Çok üzüldüm keşke siz sahiplenseniz kuşları. İçe bulaşmadıysa veterinere gitmeden de halledilebilir. Trosyd mantar kremini kulak çöpü yardımıyla günde iki kere sürsünler, hem ayaklarına hem gagalarına. Aslında fucidin krem ayaklarında daha çok iş görür gibi.
Bunlara da pahalı demezler umarım

Kafesi ve tünekleri temizlemeyi de reddediyorlar sanırım bu kuşlara çok üzüldüm umarım elinizden birşey gelir ve kurtarırsınız onları

Gagasını söylemeyi unutmuşum. Evde kesim olunca kanama gibi durumlar çok oluyor. Mutlaka veterinere götürülüp törpülenmesi gerek. Yem yemesini de etkiler açlıktan ölüme kadar gidebilir. Ve kafes ekipman temizliği olmazsa mantar sürekli nükseder. Sahiplendirmeyi isterseler ve aynı şehirdeysek, ücreti neyse ben sahiplenmek isterim kuşları

Gagasını söylemeyi unutmuşum. Evde kesim olunca kanama gibi durumlar çok oluyor. Mutlaka veterinere götürülüp törpülenmesi gerek. Yem yemesini de etkiler açlıktan ölüme kadar gidebilir. Ve kafes ekipman temizliği olmazsa mantar sürekli nükseder. Sahiplendirmeyi isterseler ve aynı şehirdeysek, ücreti neyse ben sahiplenmek isterim kuşları
Aydın'da mı yaşıyorsunuz acaba sorarım ama kabul edeceğini çok sanmıyorum küçük çocukları var iki tane onlardan dolayı aldı çünkü vermez büyük ihtimalle.

Bir de bu kremleri ne sıklıkla uygulamak lazım acaba

Aydın'da mı yaşıyorsunuz acaba sorarım ama kabul edeceğini çok sanmıyorum küçük çocukları var iki tane onlardan dolayı aldı çünkü vermez büyük ihtimalle.

Bir de bu kremleri ne sıklıkla uygulamak lazım acaba
Maalesef Aydın ve yakınlarında değilim.
Günde iki kere kulak çöpü yardımıyla geçene kadar sürün. Düzenli uygulasınlar geçene kadar.

Veteriner masrafını karşılamayan insanlar canlı bakmasınlar...

Annesi yada Babası yada çocukları hastalanınca hastane masrafları yüzünden ölüme terk edebiliyorsa sıkıntı yok fakat sırf hayvan diye canlı olduğu unutulmamalı bazen bu tür insanların çocuk sahibi daha olmaması gerektiğini düşünüyorum da neyse...

Veterinerin görmesi şart kuşu alabiliyorsanız kendiniz alın çünkü bu sorunu aşsanız bile yüksek ihtimalle kuş başka sorunlarla boğuşacak ilerleyen zamanlarda.. Mantar ile ilgili ilaç kullanılabilir ama gaga kesimi sizin yapabileceğiniz bir uygulama değil profesyonel yardım almanız lazım.

Geri