Karadeniz Pet

kuşum duvara çarptı ayakları üst üste basıyor

rydrn

Yeni Üye
yavru kuşum 5 gün önce duvara çarptı çarptığı gün hiç sol ayağına basamıyordu ve uçamıyordu günden güne düzelme var tüneği parmağımı kavrayabiliyor kafes tellerine tırmanabiliyor ama yürürken ayakları üst üste geliyor gagasından yardım alarak ilerleyebiliyor ayaklarında şişlik morluk renk değişimi yok, çarptığı gün hiç uçamıyordu bugün kısa mesafe uçabiliyor. aldığım yer incinmiş dedi veteriner kanatlı hayvana bakmıyor yardımcı olabilir misiniz ne yapsam ona iyi gelir

fotoğrafları yükledim

Ekli dosyalar

• 1D8C8C50-4F35-4076-A6DD-99A24B5C7A19.png
    1D8C8C50-4F35-4076-A6DD-99A24B5C7A19.png
    910.4 KB · Görüntüleme: 36
  • 5657D489-D189-4028-AE86-D7BA92ECE17F.png
    5657D489-D189-4028-AE86-D7BA92ECE17F.png
    940.3 KB · Görüntüleme: 18
  • 7846D364-B6F5-47C6-A12D-F2395B92EE25.png
    7846D364-B6F5-47C6-A12D-F2395B92EE25.png
    902.7 KB · Görüntüleme: 27
fotoğrafları yükledim
Tüneği kavrayabiliyor gördüğüm kadarıyla, sizde öyle demişsiniz zaten. Demekki kırık değil. Bende incindiğini düşünüyorum. Teramisinle ayağına nazikçe masaj yapabilirsiniz. Ama yavru olduğu için ele alınma travması kalabilir, zaman verirseniz düzelir. Bu süreçte kafes dışına çok çıkmasın. Yemini suyunu da kolay ulaşabileceği yere takın. Kafes içinde de bir süre hareket alanını kısıtlayın yani böylece

Tüneği kavrayabiliyor gördüğüm kadarıyla, sizde öyle demişsiniz zaten. Demekki kırık değil. Bende incindiğini düşünüyorum. Teramisinle ayağına nazikçe masaj yapabilirsiniz. Ama yavru olduğu için ele alınma travması kalabilir, zaman verirseniz düzelir. Bu süreçte kafes dışına çok çıkmasın. Yemini suyunu da kolay ulaşabileceği yere takın. Kafes içinde de bir süre hareket alanını kısıtlayın yani böylece
bana karşı hala çok cana yakın müzik açtığımda hareketleniyo kafes dışına çok çıkarmıyorum ama yemini kendi çok yemiyor bu yüzden avcuma alıp yemesini sağlıyorum bir de çok az su tüketiyor bunun için ne yapabilirim. üst üste basması incinmeye bağlı mı gelişmiştir

bana karşı hala çok cana yakın müzik açtığımda hareketleniyo kafes dışına çok çıkarmıyorum ama yemini kendi çok yemiyor bu yüzden avcuma alıp yemesini sağlıyorum bir de çok az su tüketiyor bunun için ne yapabilirim. üst üste basması incinmeye bağlı mı gelişmiştir
Elinizden yedirebilirsiniz. Aslında çok yemesinden ziyade yavru olduğu için sık sık acıkıyordur ve yemlik başında uzun zaman geçiriyordur. Suyu zaten kuşlar az tüketir. O ne zaman su içeceğini iyi bilir merak etmeyin. Suluğundaki suyu günlük olarak değiştirin sorun olmaz.
Muhtemelen o yüzden olmuş olabilir. Eğer uçmasını ve hareketlerini etkilemiyorsa sıkıntı olmaz

Elinizden yedirebilirsiniz. Aslında çok yemesinden ziyade yavru olduğu için sık sık acıkıyordur ve yemlik başında uzun zaman geçiriyordur. Suyu zaten kuşlar az tüketir. O ne zaman su içeceğini iyi bilir merak etmeyin. Suluğundaki suyu günlük olarak değiştirin sorun olmaz.
Muhtemelen o yüzden olmuş olabilir. Eğer uçmasını ve hareketlerini etkilemiyorsa sıkıntı olmaz
çok teşekkür ederim çarptıktan sonra hiç uçamıyordu bugün çok yükselemese de kısa mesafe uçtu sanırım zaman tanımam gerekiyor inşallah eski haline kavuşur

çok teşekkür ederim çarptıktan sonra hiç uçamıyordu bugün çok yükselemese de kısa mesafe uçtu sanırım zaman tanımam gerekiyor inşallah eski haline kavuşur
Yine bir değişiklik olursa konuyu güncellersiniz. Umarım bir an önce sağlığına kavuşur.
Rica ederim ✨

sorunlu olan ayağı sol taraftı ama şimdi sağ ayağını böyle tutmaya başladı

Durumu iyi görünmüyor. Veteriner imkanınız varsa mutlaka şu an götürün
veteriner kanatlı hayvanlara bakmıyor size yazdıktan sonra bu hale geldi anlık durumu değişiyor bende ne yapacağımı şaşırdım

Ekli dosyalar

• 9EF3F44A-2667-4C2F-B7E3-ABD50B649EE4.jpeg
    9EF3F44A-2667-4C2F-B7E3-ABD50B649EE4.jpeg
    860.7 KB · Görüntüleme: 14
merhabalar ayağında şişlik varmj ayağını yukarı kaldırıyor mu kuşunuz duvara nasıl bir siddette çarptı acaba?
hayır ayağında şişlik morluk kızarıklık hiçbir şey yok deli gibi kafese tırmanıyo tırmanırken hiçbi sorunu yok zaten sol ayağı sorunluydu yerde yürürken üst üste basıyor ayaklarını ve yatarken sağ ayağı bu şekildeydi şimdi düzeltti şiddeti çok şiddetli değildi ama ondan önce de sehpadan atladı o yüzden oldu muhtemelen

kuşunuz çok hijyensiz bir ortamda mutlaka kafes altına tel almalısınız bulunduğunuz konumla ilgili kuşçu veterinerlere bakabilirsiniz

hayır ayağında şişlik morluk kızarıklık hiçbir şey yok deli gibi kafese tırmanıyo tırmanırken hiçbi sorunu yok zaten sol ayağı sorunluydu yerde yürürken üst üste basıyor ayaklarını ve yatarken sağ ayağı bu şekildeydi şimdi düzeltti şiddeti çok şiddetli değildi ama ondan önce de sehpadan atladı o yüzden oldu muhtemelen
ayağı bir yere takıldı mı çünkü muhabbet kuşları bir yeri sıkıştığında çekiştirerek çıkarmaya çalışırlar

bulundugum konumda veteriner bakmıyor kuşçu kırık olmadığını söyledi yardım bulabilmek için sizlere danıştım
kırık olup olmadığını röntgen çekilmeden anlayamazsınız kuştan anlayan bir veterinere başvurmanız lazım burdan anlayamayız

Geri