Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Hasta. Ne yapmalıyım?

Haklısınız bir sorun var gibi görünüyor. Kitle oluşmuş sanırsam. Bana öyle geldi ama siz daha net görürsünüz. Veterinere görünse iyi olur. Dolgit krem sürebilirsiniz (ağrı kesici ve şişlik kremi).
Veteriner hem boyunluk da takabilir, kanadıyla uğraşmaması için. Birde entrobac probiyotik varsa bağışıklığı ve stresi için suluğuna onu ekleyin. Evde maalesef başka yapacak bir şey yok. Ve beslenmesine dikkat edin. Bu tarz kitleler beslenme kaynaklı çıkabiliyor.

Haklısınız bir sorun var gibi görünüyor. Kitle oluşmuş sanırsam. Bana öyle geldi ama siz daha net görürsünüz. Veterinere görünse iyi olur. Dolgit krem sürebilirsiniz (ağrı kesici ve şişlik kremi).
Veteriner hem boyunluk da takabilir, kanadıyla uğraşmaması için. Birde entrobac probiyotik varsa bağışıklığı ve stresi için suluğuna onu ekleyin. Evde maalesef başka yapacak bir şey yok. Ve beslenmesine dikkat edin. Bu tarz kitleler beslenme kaynaklı çıkabiliyor.
Çok teşekkürler. Peki ne yedirmemi tavsiye edersiniz? Bağışıklık sisteminin güçlenmesi adına

Kaliteli yem, haftada bir dal darı ve vitamin, probiyotik genel anlamda yeterli olur.
Haftanın bir günü haşlanmış yumurta maması da verebilirsiniz.
Terramycin süreyim mi sizce şuan elimde o var sadece, bir zararı olmaz sanırım

Kitle var değil mi ben yanlış görmüyorum?
Kitle olup olmadığını anlayamadım, belki kuşların yapısında vardır bu, tüylerden göremiyoruzdur gibime geliyor. Daha net çekmeye çalıştım dünküne göre ve tüylerde bariz bir azalma var. Terramycin sürdüm tekrardan veterinere de göstereceğim resimleri

Ekli dosyalar

• ssss.png
    ssss.png
    751.4 KB · Görüntüleme: 7
  • ssssssss-min.png
    ssssssss-min.png
    213.9 KB · Görüntüleme: 7
Kitle olup olmadığını anlayamadım, belki kuşların yapısında vardır bu, tüylerden göremiyoruzdur gibime geliyor. Daha net çekmeye çalıştım dünküne göre ve tüylerde bariz bir azalma var. Terramycin sürdüm tekrardan veterinere de göstereceğim resimleri
Tüy azalması sizi tedirgin edebilir ama orayı dideklediği için normal. Orada ne olduğunu anlamamız lazım. Bence veterinere götürün detaylı baksın. İlk gün attığınız fotoğraflardan daha farklı görünüyor.

1-2 kere böyle yaptı şuan yeşil ama eskisine göre bi tık daha koyu renkli
Benim kuşumda dişi ve önceden oda boş yumurtluyordu ve yumurtlama döneminden önce aynı anlatdığınız gibiydi, dişi kuşlar kızışma döneminde böyle şeyler yapar. 6 ay geçmiş, umarım kuşunuz şuanda mutlu ve sağlıklıdır.

Geri