Karadeniz Pet

Sohbet Başlığı

Açtım ama bir cevap gelmedi
Beyefendi siz yeni konu açmamışsınız. Başkasının konusunun altına yazmışsınız. Anasayfanın sağında yeni konu aç butonu var. Oradan kendinize ait konu açın, fotoğrafları atıp sorununuzu yazın. O şekilde yardımcı olalım

Ben bu sıralarda dizi takip edemiyorum ama geçen gün çok övülen film tadında "Ahtapottan Öğrendiklerim" adlı belgeseli izledim.
Ahtapottan bir şey öğrenemedim, tavsiye etmiyorum, bunu okuyan varsa boşuna izlemesin :)

@Levent ACAR sizin takip ettiğiniz yerli ve yabancı önerileriniz varsa öğrenmek isteriz hocam ✨
O kadar çok takip ettiğim, izleyip bitirdiğim var ki.. Hangini birini önereyim? Bari en beğendiklerimi tavsiye edeyim.

100 link paylaşasım var..

Favori dizi film diye sorsaydınız benim liste de çok uzun olurdu. Siz takip ettiğiniz diyince, en son izlediğim günceli söyledim :)
Gerçekten aralarında bildiğim güzel öneriler var, hocam şaşırttınız beni hiç beklemiyordum böyle öneriler

Şuanki zamanda zaten oyun bilgisayarıyla bile herşey yapılabiliyor. Çok kasmamak lazım açıkçası. Gözlemlediğim kadarıyla sadece oyun harici alırsan zaten cümleden de belli oyunlarda takılma , düşük ayarlarda vs oynamak zorunda kalıyorsun. Oynadığınız oyunlar ne tarz?
Ets 2 gibi.

Alakasız bir konu ama ben bilgisayarlarla ilgili bir şey soracağım. Mesela ben oyun oynayacağım, kitap/dergi yazacağım, animasyon hazırlayacağım bir bilgisayar düşünüyorum. Laptop mu yoksa masaüstü mü benim için daha rahat olur? Burada bilgisayarda oyunculuk deneyimi olanlar bana yardımcı olabilir mi?
Evde kullanacaksanız masa üstü en iyi bilgisayardır.
Diz üstü bilgisayarlar sürekli dolaşan, gittikleri yerde bilgisayar ihtiyacı olanlar içindir. Oyuna bağlı ama yine de oyun performansı düşük olur.

Levent hocanın yazdığı gibi en iyi bilgisayar masaüstü bilgisayardır. Laptop bilgisayarlar 3 sene kullanımdan sonra yavaşlıyor.

Masaüstü bilgisayar bütçeye göre toplanır. Sizin en fazla verebileceğiniz ücret nedir ?

Şuanki zamanda zaten oyun bilgisayarıyla bile herşey yapılabiliyor. Çok kasmamak lazım açıkçası. Gözlemlediğim kadarıyla sadece oyun harici alırsan zaten cümleden de belli oyunlarda takılma , düşük ayarlarda vs oynamak zorunda kalıyorsun. Oynadığınız oyunlar ne tarz?
Levent hocanın yazdığı gibi en iyi bilgisayar masaüstü bilgisayardır. Laptop bilgisayarlar 3 sene kullanımdan sonra yavaşlıyor.

Masaüstü bilgisayar bütçeye göre toplanır. Sizin en fazla verebileceğiniz ücret nedir ?
Maks. 6500-7000 arası. Daha da çıkamam. Hatta bu rakamlar bile benim bütçemi aşar ama sağdan soldan bir şekilde ayarlayacağım :) Sorun değil çok da. 7000'i aşmadığı sürece alabilirim.

Maks. 6500-7000 arası. Daha da çıkamam. Hatta bu rakamlar bile benim bütçemi aşar ama sağdan soldan bir şekilde ayarlayacağım :) Sorun değil çok da. 7000'i aşmadığı sürece alabilirim.

7000 bence az bir rakam ama yine de orta seviye bir bilgisayar alınabilir. Bu seviyelerde laptop işinizi görebilir.

Maalesef 7000 tl ile bilgisayar bu zamanda toplanmaz ? :(
Aklıma direk şu fotoğraf aklıma geldi.
196E1B9A-7A66-474C-A916-04B183566B1D.jpeg

Çok güzelmiş ama önce bilgisayar belirlemem lazım :)

Trendyol'da 6000-7000'e masaüstü bilgisayar seti fişe tak-çalıştır şeklinde hazır olarak satılıyordu aslında ama bilmediğim model de almak istemiyorum. 3-4 ay sonra bozulmasın yani. Ondan size sormak istedim.
Trendyoldan ne zaman bilgisayar parçası alsam hep sorun yarattı. Bir psu kaç defa sistemi yaktı benim. Tonlarca para gitti. O yüzden Trendyol benim için bitti. Bozuk olan malları onarıp sıfır diye satıyorlar. 1 ay içinde 3 kere sistem topladığımı hatırlıyorum. 🙄