Karadeniz Pet

Sultan Papağanı Kanatları

Flzcm

Yeni Üye
Merhaba, 1.5 yaşında sultan pağanım var. genelde uçmuyor, uçmaya kalkarsa da birkaç tane kanat tüyü dökülüyor. kanat tüylerinin arasında eksiklikler var. bu neden olur?

Adı Paşa
resim ekleme yerini bulamadım :(( yardımcı olabilirmisiniz
Hızlı resim yükle isimli siteye girin oraya fotoğraf yükleyin ve linki buraya atın.
Streameble isimli siteye girin oraya kuşun videosunu yükleyin ve linki buraya paylaşın.

Evet normal değil. Ne zamandır böyle? Önceden kanat tüyleri tam mıydı?
B vitamini veriyor musunuz?

Evet normal değil. Ne zamandır böyle? Önceden kanat tüyleri tam mıydı?
B vitamini veriyor musunuz?
Vitamin vermiyorum, önceden böyle değildi. son 1 aydır falan her uçtuğunda bir yada iki uzun kanat tüyü yere düşüyor hep. evin her yerinden uzun kanat yada kuyruk tüyü topluyorum.

Vitamin vermiyorum, önceden böyle değildi. son 1 aydır falan her uçtuğunda bir yada iki uzun kanat tüyü yere düşüyor hep. evin her yerinden uzun kanat yada kuyruk tüyü topluyorum.

Biyotin kullanmanızı tavsiye ederim ve Bt Amin Forte elinizde olsun. Karadenizpetten alabilirsiniz isterseniz.
Merve hocayı da etiketleyeyim @Merve

Tüy eksikliğinin bir sürü sebebi olabilir ama hiç takviye almamış kuş için, bence önce vitamin ve probiyotik ile destekleyip sonrasında dökülmeler devam ediyorsa o zaman altında yatan sebeplere bakılmalı diye düşünüyorum.
Tablodaki ürünleri temin etmeniz faydalı olur.
Birde kuyruk tüyleri tam mı? Ve dökülen tüylerin ucu kanlı mı?

Tüy eksikliğinin bir sürü sebebi olabilir ama hiç takviye almamış kuş için, bence önce vitamin ve probiyotik ile destekleyip sonrasında dökülmeler devam ediyorsa o zaman altında yatan sebeplere bakılmalı diye düşünüyorum.
Tablodaki ürünleri temin etmeniz faydalı olur.
Birde kuyruk tüyleri tam mı? Ve dökülen tüylerin ucu kanlı mı?
Günaydın, 1-2 tane de kuyruk tüyü döküldü. şuan kuyruk da tam değil. ama dökülen hiçbir kanat yada kuyruk ucunda kan yok.

Tabloyu eklememişim kusura bakmayın 🌺
Şimdi ekliyorum.
İlk ürün benim de önereceğim ürün, diğerlerini kullanmadım.

IMG_20231125_112109.jpg