Karadeniz Pet

15 günlük kuşu nasıl besleyebilirim? annesi öldü

Beklemeyin besleyin. Çetin çıktı sizin kuş. Kursağa mamayı basıyor musunuz yoksa kaşıkla mı yediriyorsunuz?
kuşumuz bugün 48 günlük oldu. ne kadar yem yemeyi göstersem de önüne her çeşit yem koysam da yemiyor. ne kadar aç bırakırsam bırakayım bekliyor. çok acıkınca evde terör estiriyor. mutfakla benim aramda mekik dokuyor ve hiç durmadan ötüyor. kendini hırpalıyor gerçekten. bir de kafeste durmama problemi çıktı birkaç gündür. tellere kafasını sıkıştırıyor, ordan oraya atlıyor çıkmak için. dışarı çıkınca omzumuza elimize konup rahatlıyor. yeme alıştırmam için başka bir öneriniz var mı? kafeste durmayı öğretmek için ne yapabilirim?

Önce dal darı, sonra da kraker denemelisiniz bence

Önce dal darı, sonra da kraker denemelisiniz bence
Dal darı olur ancak kraker gibi ürünler kullanılmamalı. Kursak mantarına davetiye çıkartan ürünlerdir.
kuşumuz bugün 48 günlük oldu. ne kadar yem yemeyi göstersem de önüne her çeşit yem koysam da yemiyor. ne kadar aç bırakırsam bırakayım bekliyor. çok acıkınca evde terör estiriyor. mutfakla benim aramda mekik dokuyor ve hiç durmadan ötüyor. kendini hırpalıyor gerçekten. bir de kafeste durmama problemi çıktı birkaç gündür. tellere kafasını sıkıştırıyor, ordan oraya atlıyor çıkmak için. dışarı çıkınca omzumuza elimize konup rahatlıyor. yeme alıştırmam için başka bir öneriniz var mı? kafeste durmayı öğretmek için ne yapabilirim?
Kafesten çıkmak için ne kadar çok çabalarsa çabalasın o an çıkması uygun değilse çıkartmayın. Her dediğini yapmamalısınız. Kafes içine seveceği bir oyuncak asabilirsiniz.
Yem yeme konusunda da elinizden yem yedirin, dal darı yedirin gün içinde sürekli denemeler yapın. Bu şekilde ne kadar devam ederse o kadar vazgeçmesi daha zor olur. Ne yazık ki aklıma başka bir şey gelmiyor. Yanında başka bir kuş var mı? Onu yem yerken görmesi de iyi olur

Evde kendimizin yapacağı krakerlerden bir zarar gelmez diye düşüyorum naçizane. Yalnız öncelik dal darı olmalı bu durum için bence de.

Evde Kraker Yapımı
Evde yapacağınızı belirtmediğiniz için kim olsa direkt dışarda satılanlardan bahsediyorsunuz zanneder :)
Evet evdekilerin zararı olmaz ama yine de sıklıkla yapılmamasında fayda var

Geri