Karadeniz Pet

4 yaşında erkek muhabbet kuşunun burnu kanamış kafes etrafi kan ve burnunda kurumuş

mrertugrull

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun kafesinin etrafının kan olduğunu farkettim ve birde salincaktaki aynasinin.Aynanin üstü kandı yeni almiştim ve çıkardım.Halsizdi burnunu sildim ama kan kurumuş ve galiba nefes almasini engelliyormuş.Fotograflari koydum ne yapmam gerek ilk defa başima böyle birşey geldi ilaç vesaire sürmek gerekiyor mu?. Teşekkürler.Konu dışı: Kuşumun kanadını yavruyken kuşçu bizden habersiz yolmuş ne yaptıysak uçamadi 4 yildir vitamin vesaire uzamadi öyle kaldi kanatlari o yüzden yok ve cansız.

Ekli dosyalar

• IMG-20230117-WA0032.jpg
    IMG-20230117-WA0032.jpg
    103.1 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG-20230117-WA0033.jpg
    IMG-20230117-WA0033.jpg
    92.4 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG-20230117-WA0034.jpg
    IMG-20230117-WA0034.jpg
    129.6 KB · Görüntüleme: 32
Muhabbet kuşumun kafesinin etrafının kan olduğunu farkettim ve birde salincaktaki aynasinin.Aynanin üstü kandı yeni almiştim ve çıkardım.Halsizdi burnunu sildim ama kan kurumuş ve galiba nefes almasini engelliyormuş.Fotograflari koydum ne yapmam gerek ilk defa başima böyle birşey geldi ilaç vesaire sürmek gerekiyor mu?. Teşekkürler.Konu dışı: Kuşumun kanadını yavruyken kuşçu bizden habersiz yolmuş ne yaptıysak uçamadi 4 yildir vitamin vesaire uzamadi öyle kaldi kanatlari o yüzden yok ve cansız.
Peçeteyi ıslatıp ucunu, burun deliklerine getirip temizleyin. Birde burun deliklerinin açılması için kekik spreyi yapın.Yarım çay kaşığı kaya tuzu, yarım çay kaşığı karbonat ve 2 çay kaşığı kekiği az miktarda suda kaynatın. 200 ml su ile seyreltin. Soğumaya bırakın. Soğuyunca sprey şişesiyle kafes üstünden de olabilir, burun deliklerine gelecek şekilde ürkütmeden sıkın.
Kanama nereden olmuş?

Şuan şok içerisindeyim gecenin bu saatinde hangi açık veterinere gidersem gideyim hiçbirinin kuş uzmanlığı yokmuş yaziklar olsun en son eczanesine kadar gittim yok birden burnundan kan akmaya başladi hapşurarak.Kani durduruk aradan yarim saat geçti ve öldü muhabbet kuşum :( elbet birgun bir yerlerde buluşuruz yine konar benim omzuma..

Geri