Karadeniz Pet

Annesi yavrusunu dövdü

Fulya Akyıldız

Yeni Üye
Kuşumun annesi onu dövdü. Şuan tüyleri kabarık bir şekilde hasta olarak duruyor 2 gündür bu şekilde ne yapmalıyım yaşar mı?

Baba ne alemde baba beslemedi mi?
Eğer anne baba şu an o yavruyu beslemediyse kuş ne yazık ki dayanamaz ölür. Sizin acilen kursaktan besleme yapmanız gerek
Baba da beslemedi anne de ben elimden geldiğince besleme yapmaya çalıştım ama ise yaradı mı bilemiyorm

Baba da beslemedi anne de ben elimden geldiğince besleme yapmaya çalıştım ama ise yaradı mı bilemiyorm
Anne dövmeyecekse şansınızı deneyin dicem ama kuş şu an muhtemelen en ufak darbede daha zarar görür. Siz yumurtayı haşlayın, yumurta sarısını, mısır unu ve su ile karıştırın. Muhallebi kıvamında olmalı. Şırıngaya çekin. Ama elle besleme aparatınız olmalı. Onunla kursaktan mamayı verin. YouTube dan video izlemeden yapmayın yanlış yerden mamayı basarsanız direkt ölebilir.
Şayet kuş yemeye tenezzül ediyorsa o mamayı küçük çay kaşığı ya da sadece şırınga ile de besleyebilirsiniz. Ancak hiç ağzını açmıyorsa mecburen elle besleme aparatı olup kursaktan basılmalı

Geri