Karadeniz Pet

Canım kuşum hasta

Oğuzhann

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 2 aydır uçamıyor.Baya şişmanladığı için diye düşünüyorum.olduğum yerde 2 veteriner var onlarda kuşlara bakmıyorlar acaba şişmanladığı için mi uçamıyordur? Bir de bu kuşum 6-7gündür kafesin altına iniyordu ben çıkartıyorum o iniyordu 3 gün önce baya halsizleşmeye başladı yem de yemiyordu 2 gün önce veteriner antibiyotik verdi onu içirince biraz canlandı tekrardan yem yemeye elma salatalık yemeye başladı iştahı eskisi gibi lakin bu sefer de dışkı sayısı azaldı lakin dışkısı baya büyüdü yeşil renkli dışkı ve katı yardımcı olursanız çok sevinirim.

yem dışındaki meyve sebzeleri haftada 1 gün verin. dışkısıni yediği besinler etkilemis olabilir. neden sismanladi fotoğraf atar misiniz

Kuşum çok yem yiyor bir kaç tane de kuşçuya sordum şişmanladığı için uçamıyordur dediler dengede şuan fazla duramadığı için böyle alta aldım kuşumu

Fotoğraf boyutunu küçült dediği için anlamadım ben de böyle yapabildim fotoğrafı

Ekli dosyalar

• IMG_20221029_103951.jpg
    IMG_20221029_103951.jpg
    111.8 KB · Görüntüleme: 35
Buyurun bu daha iyi kalite olarak

Ekli dosyalar

• IMG_20221029_103951 (3).jpg
    IMG_20221029_103951 (3).jpg
    943.3 KB · Görüntüleme: 34
Kuş yem yemiyordur muhtelen. Öncelikli olarak mutlaka elle besleme yapmalısınız. Kursağına mama girmezse kuşunuzu kaybedebilirsiniz. Mısır unuyla haşlanmış yumurta sarısını karıştırın, muhallebi kıvamına gelince aparatla kuşunuzu besleyin. Ama çok dikkat edin. İnternette videoları var, soluk borusuna basmayın sakın mamayı. Geçmiş olsun

Kuş yem yemiyordur muhtelen. Öncelikli olarak mutlaka elle besleme yapmalısınız. Kursağına mama girmezse kuşunuzu kaybedebilirsiniz. Mısır unuyla haşlanmış yumurta sarısını karıştırın, muhallebi kıvamına gelince aparatla kuşunuzu besleyin. Ama çok dikkat edin. İnternette videoları var, soluk borusuna basmayın sakın mamayı. Geçmiş olsun
Aksine kuşum çok yem yiyor ama bu sefer de dışkısını yapamıyor heralde ben elimle alıyorum poposundan çıkarttıkça.

Kilolu oldugu kanısına nasıl vardınız. Kuşunuzu hassas tartıyla ölçtünüz mü. Ayrıca kuşunuz kilodan ziyade kabarık duruyor. Kabarık durması onlar için iyi olmaz.

Zaten 3 4 gündür hasta böyle kabarık duruyor antibiyotik veriyorum.tartmadım lakin diğer kuşlarımdan çok daha kilolu olduğu gözle görülüyor.

Çok yem yesede ona faydalı gelmiyor olabilir. Bence acilen bir veteriner bulmalısınız. Buradan hastalığına çare ararsanız geç kalırsınız yada diğer forumlara bir bakın derim.
Yiyor lakin tuvaletini eskisi gibi yapmıyor ya da yapamıyor poposunda bok biriktikçe elimle alıyorum sıvı olmayan koyu yeşil bok çıkıyor.

Zaten 3 4 gündür hasta böyle kabarık duruyor antibiyotik veriyorum.tartmadım lakin diğer kuşlarımdan çok daha kilolu olduğu gözle görülüyor.
Hassas tartıyla ölçmeden yorum yapmak zor. Çevrenizde yakınınızda hassas tartısı olan varsa ölçmeniz en sağlıklısı. Veteriner antibiyotik i ne için verdi ismi nedir. Birde en fazla 7 gün kullanın. Fazlası kesinlikle zarar. Bir şey daha antibiyotik kullanımından sonra üç gün üstüste probiyotik entrobac kullanmanız gerekir.

Belli ki sindirimde sorun yasiyor. Karalahana yaprağı alın. iyice yıkayın ve iyice kurulayın. Bir dal olacak şekilde kuşunuza verin.

Acilen kanatlılardan anlayan veteriner hekime götürmeniz gerekiyor yoksa kaybedersiniz. Karaciğer büyümesi var muhtemelen. Film olmadan kesin diyemeyiz ama hem gramaj olarak fazla hemde dışkısını yapmada zorlanıyorsa karaciğer büyümesi var demek. Bağırsaklara baskı yapıyor ve dışkı yapması zorlaşıyor. Cleansing tea kullanmanız gerekiyor ya da İzmir'de bir hekim satıyor ona alternatif birşey daha ucuza. Bunun yanında dereotu vermeniz gerekiyor. Kuş kumu var mı kafesinde? İlk olarak şu kötü durumu atlamak gerek. Derhal veterinere gitmeniz lazım.

Kuşum gece kafesin içinde ses çıkarıyordu uykudan uyandım devamlı hareket ediyor yerde yürümüyor sağ kanadını açıp kapatıyor ne olabilir

Geri