Karadeniz Pet

ÇENESI TITRIYOR

• Konbuyu başlatan Üye silindi 46697
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 46697

Guest
Merhaba İyi Günler. Disi Muhabbet Kusumda Akciğerinde Enfeksiyon var Denildi ve Veteriner Tarafından Vensolin Verildi. Buhar Olarak Günde 1 Kere 1 Ampul 15 Dk Verdim. 2 Gün Kullandım. Kullanimi Kestim. Kalp Atişlarinda da Duzensizlim Olusturdu.Dün Kusumda Garip Hareketler Başladı. Çenesini Tiretiyor Sürekli ve Düdük Yutmuş Gibi Ses Çıkartıyor. Yardımcı Olabilir misiniz ? Her Yeri Araştırdım Bulamadım Nedenini Anlayan Arkadaşlarını Cevap Verilir mi Lütfen Teşekkürler

Streamable veya youtubeye kuşun videosunu yükleyip buraya linki paylaşın.
Kuşun yemesi içmesi iştah durumu dışkıları nasıl? Dışkılarının fotoğrafını paylaşın

Yemesi Içmesi Orta Derece Ben Elimle Besliyorum. Ventolin Ağır Geldi ve Bu Durumdan Dolayı Ölen Bir Kuş Var. 1 Kapsül Cihazın İçine Koydum. Kalp Atışları Hızlandı Yani İlaç Ağır Geldi Dünden Beri Çene Titremesi oluyor Ara Ara Korkuyorum

Yeni Videosu Yok Şuan Olursa Yollarım Tekrar. Dışkısı Normal Yeni Temizlediği İçin Yollayamadim

Yemesi Içmesi Orta Derece Ben Elimle Besliyorum. Ventolin Ağır Geldi ve Bu Durumdan Dolayı Ölen Bir Kuş Var. 1 Kapsül Cihazın İçine Koydum. Kalp Atışları Hızlandı Yani İlaç Ağır Geldi Dünden Beri Çene Titremesi oluyor Ara Ara Korkuyorum

Ventolin ölçüsü hakkında bir şey diyemem ama bronşları açar rahatlatır kuşu.
Ama akciğer enfeksiyonu ölüme kadar gidebilir.
Gittiğiniz veteriner kanatlı kuş veterineri miydi? Değil ise kanatlı veterineri tavsiye edebiliriz size

Kanatlı Veterineri Evet. 1 Ampul Kullanilmiyormuş Bana 1 Ampul Denildi.Ağır Geldi Hayvana İlk Defa Çene Titremesi Gördüğüm İçin Bilmediğim İçin Sizlere Tecrübeli Kişilere Danışmak Istesim

Kanatlı Veterineri Evet. 1 Ampul Kullanilmiyormuş Bana 1 Ampul Denildi.Ağır Geldi Hayvana İlk Defa Çene Titremesi Gördüğüm İçin Bilmediğim İçin Sizlere Tecrübeli Kişilere Danışmak Istesim

Kanatlı veterineri ise bizlerden daha iyi biliyordur.
Kuşunuzda akciğer enfeksiyonu varmış sıkıntı bu zaten. Titreme bundan kaynaklı olabilir. Veterinerinizin verdiği ilaçları kullanın.

Sadece 2 Gün Kullandım İlacı ve Dünden Beri Bu belirtiler var. Daha Önce YOKTU. İlaç Ağır Geldi Muhtemelen

İlettim Bir Şey Diyemedi Maalesef.Bende Bu Forum Sayfasına Sormak Istedim.

Ben Yolladım Ama Yüklemede Gözükmemis Sanirim Tekrar Yollarım

Ben Yolladım Ama Yüklemede Gözükmemis Sanirim Tekrar Yollarım
Kuşla ilgili daha çok detay verin ki anlamaya çalışalım sorun ne..
Dışkılarına bakalım,kuşun gözünde burnunda akıntı var mı, hapşırma var mı,kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor mu tünekte sabit dururken,bakalım.
Kuşun odasında pencere falan açılıyor mu cereyana maruz kaldı mı, vantilatör kullanıldı mı,sigara parfüm çamaşır suyu gibi şeyler kullanılıyor mu,üst solunum yolu enfeksiyonu geçiren biri oldu mu evde? Kusma ayak soğukluğu vs var mı? Kuş kaç gr?
Evinizin ısı ve nem oranı nedir? Takviye veriyor musunuz?

Geri