Karadeniz Pet

Dişi kuşum halsiz ve kabarık

Saka

Yeni Üye
Merhabalar, bir çiftim var. Deneyimli bir dişi kuş. 2 yaşında. Daha önce yavruları besledi büyüttü. Bundan 1-2 ay önce yuvalıkla ilgileniyordu ancak kış ayı olduğu için ve özellik geceler soğuk(petekler yanmasına rağmen+tüy dökümüne girmişti) olduğu için yuvalığı almıştım yaz ayına tekrar koymak üzere. Düne kadar bir şeyi yoktu. Bu gün kalktığımda yerde halsiz bir şekilde yatıyordur. Erkek kuşlar çiftleşme davranışı gösteriyordu. Elime aldığımda bitkin ve kabarıktı.

Daha önceki tecrübelerime göre yumurta var diye düşündüm ama tam emin olmadım. Çünkü tam bir sertlik yok. Kafeste büyük dışkı yok ama şişlik var. Çok halsiz. Daha önce bu kadar halsiz görmedim. Biraz önce yumurtalığı taktım ve içine kendim koydum. Şuan orda kıpırdamadan yatıyor.

Beni görünce çok hafif bir ötme sesiyle kaçmaya çalışıyor ancak halsiz olduğu için folluktaki çukurdan dahi çıkamıyor.

Son düzenleme:
Ne yazık ki biraz önce aniden çırpındı ve kuşum öldü. :( Neden olduğunu bir türlü anlayamadım. Dün hiçbir şeyi yoktu

Çok teşekkürler mesajınız için. Daha dün hiç bir şeyi yoktu hatta çok canlıydı. Hep yanımda durur kuşlar. Gözümün önünde. Ama sabah hiç beklemediğim bir şekilde karşılaştım bu durumla.

Çok teşekkürler mesajınız için. Daha dün hiç bir şeyi yoktu hatta çok canlıydı. Hep yanımda durur kuşlar. Gözümün önünde. Ama sabah hiç beklemediğim bir şekilde karşılaştım bu durumla.
Diğer kuşlarınızı gözlem altında tutun. Salgın hastalığı olabilir

Geri