Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşu

OogzuHn7773

Yeni Üye
Yavru dişi muhabbet kuşum var resmen beni düşman olarak görüyor elimi gördüğünde kendini ordan oraya atıyor korkuyor adam akıllı ötmüyor durgun durgun oturuyor anlamadım bi yardım edin

Kuşun fotoğraflarını ekler misiniz?
İlk zamanlar böyle olması normal, zamanla alışacaktır. Elinizden yem yedirmeyi deneyin, işe yarayan en güzel yoldur.

Elimi gördüğü anda kendini oradan oraya atıyor hiç bir türlü elime gelmiyor , fotoğraf boyutu çok büyük diyor yüklemiyor sanırım

Buyrun

Ekli dosyalar

• 185D5B40-E4BE-45C9-9567-A53183E1D26B.jpeg
    185D5B40-E4BE-45C9-9567-A53183E1D26B.jpeg
    810.8 KB · Görüntüleme: 11
Maşallah güzel bir kuş 🧿
Bakışlarından bile belli cin gibi bir kuş olduğu, sizi uğraştırması normal 🥲
Ve dişi kuşlar malum bir tık daha korumacı bir yapıya sahipler. Avcunuza yem alıp yedirmeyi denediniz mi? Kuşun karnı tok olunca tabi ki elinizden yemez. Aç bırakmadan saatte bir sabırla elinizden yedirmeyi deneyin. Zamanla alışacaktır.
Elimi uzattğımda her yere çarpıyor kaçıyor kendine zarar veriyor geri vermeyi düşünüyorum alır mı pet shp?
Muhtemelen geri alır yani başka kuşla değişirir büyük ihtimalle.

Maşallah güzel bir kuş 🧿
Bakışlarından bile belli cin gibi bir kuş olduğu, sizi uğraştırması normal 🥲
Ve dişi kuşlar malum bir tık daha korumacı bir yapıya sahipler. Avcunuza yem alıp yedirmeyi denediniz mi? Kuşun karnı tok olunca tabi ki elinizden yemez. Aç bırakmadan saatte bir sabırla elinizden yedirmeyi deneyin. Zamanla alışacaktır.

Muhtemelen geri alır yani başka kuşla değişirir büyük ihtimalle.
Denemedim çünkü kendşne zarar vermesinden korkuyorum deniyeceğim ve çok durgun oluyor nedendir tamam dişi kuş daha az öter ama bu ginde 4 5 saat anca ötüyor

Denemedim çünkü kendşne zarar vermesinden korkuyorum deniyeceğim ve çok durgun oluyor nedendir tamam dişi kuş daha az öter ama bu ginde 4 5 saat anca ötüyor
Kuş henüz çok yeni, sabırlı olmalısınız. Onun açısından düşünün arkadaşlarından ayrıldı ve hiç tanımadığı ortama geldi. Üstelik bir insan sürekli onunla uğraşıyor. Dolayısıyla size güvenmemesi ve siz yaklaşınca korkup kaçması çok normal.
Onunla gün içinde alçak ses tonuyla kafes önünden konuşun, göz teması kurun.
Ve dal darıyı çok severler bir kere yemesini sağlayın sonra elinizden dal darı verin. Ya da sevdiği bir oyuncağı bulun ve kendinize o şekilde alıştırın. Birden bire olmaz maalesef, zamanla aranızda bağ oluşacaktır

Geri