Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşum mantar tedavisi

Yasemi

Yeni Üye
Dişi muhabbet kuşum 1,5 yaşında sürekli yumurtladığı için veterinere götürdüm İzmirde Burak Uçar’a, örnekler alındı bir ay sonra gelin dedi vitamin vs onlarıda aldık. Yalnız şöyle bir sorum var kuşumda mantar başlangıcı var hem terramiycn sürüp hem ağızdan antifungal verebilir miyim sakıncası olur mu?
Resimde terramiycn sürülmüş hali ve sabahki biber yemiş hali var.

Ekli dosyalar

• 2823DBCF-A617-485A-8B93-13911781445F.jpeg
    2823DBCF-A617-485A-8B93-13911781445F.jpeg
    494.4 KB · Görüntüleme: 24
  • 1D03FB49-7514-4292-A7B6-392BBEA73539.jpeg
    1D03FB49-7514-4292-A7B6-392BBEA73539.jpeg
    376.1 KB · Görüntüleme: 24
İlk resimde ben mantar göremedim, neresinde acaba? Birde mantara teramisinden ziyade trosdy mantar kremi daha iyi olur.
Birde yumurtlama meselesine veteriner başka bir şey dedi mi? Yumurtlamasından çok şikayetçiyseniz sahte yumurta satın alabilirsiniz. Dişi kuşların yumurtlamasını durduramazsınız, yaratılış gereği içgüdüseldir ama sahte yumurta alırsanız eğer yumurtlama dönemini anladığınızda yumurtladığı yere 3-4 tane aldığınız yumurtaları koyarsınız. Kuşunuzda daha fazla yumurtlamaya gerek duymaz ve bir tane ile sınırlı kalır. Bir kere yumurtlamada çok yormaz kuşu.

İlk resimde ben mantar göremedim, neresinde acaba? Birde mantara teramisinden ziyade trosdy mantar kremi daha iyi olur.
Birde yumurtlama meselesine veteriner başka bir şey dedi mi? Yumurtlamasından çok şikayetçiyseniz sahte yumurta satın alabilirsiniz. Dişi kuşların yumurtlamasını durduramazsınız, yaratılış gereği içgüdüseldir ama sahte yumurta alırsanız. Yumurtlama dönemini anladığınızda yumurtladığı yere 3-4 tane aldığınız yumurtaları koyarsınız. Kuşunuzda daha fazla yumurtlamaya gerek duymaz ve bir tane ile sınırlı kalır. Bir kere yumurtlamada çok yormaz kuşu.
Bizimki 6 tane yapmıştı 2 hafta içinde veterinerde muhtemelen her yumurtlama döneminde 4-6 arasında yapacaktır dedi. Pek bişey söylemedi açıkcası çok ilgilenmedi. Ama dediğiniz gibi eğer yine çok yumurtlayacak gibi olursa sahte yumurta alacağım forumda az çok araştırdığım kadarıyla etkili olmuş.
Burnunun üstünde mantar başlangıcı var diye veteriner söylemişti. Kuştan 2 örnek aldılar onun sonuçlarını bekliyorum ama bir ay çok gibi geldi tekrar para kazanmak için bir ay sonra gelin diyor gibi geliyor bana. Bilemiyorum gerçi de

Bizimki 6 tane yapmıştı 2 hafta içinde veterinerde muhtemelen her yumurtlama döneminde 4-6 arasında yapacaktır dedi. Pek bişey söylemedi açıkcası çok ilgilenmedi. Ama dediğiniz gibi eğer yine çok yumurtlayacak gibi olursa sahte yumurta alacağım forumda az çok araştırdığım kadarıyla etkili olmuş.
Burnunun üstünde mantar başlangıcı var diye veteriner söylemişti. Kuştan 2 örnek aldılar onun sonuçlarını bekliyorum ama bir ay çok gibi geldi tekrar para kazanmak için bir ay sonra gelin diyor gibi geliyor bana. Bilemiyorum gerçi de
Sahte yumurta etkili oluyor, denemekten zarar gelmez sonuçta umarım faydalı olur 🙏 🙂
Ben hiçbir şey göremedim ama trosdy kremi gece uyumadan önce burun deliklerine değdirmeden ince bir tabaka halinde kulak çöpüyle sürerseniz hiçbir şey kalmaz. Işık kapatmadan önce sürünki etrafa bulaştırmasın, rahatsızlık vermesin.
Namı duyulmuş bir veteriner orası, belki yoğunluk vardır yada test sonuçları geç çıkıyordur, bilemedim bende 🌸
Antifungal neden kullanacaksınız, veteriner mi dedi?

Sahte yumurtayı alacağım bir sonraki yumurtlama döneminde 🌸
Antifungalı veteriner vermişti şırınga ile veriyoruz.

Geri