Karadeniz Pet

Ense damlası sonrası

kussever3461

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar 3 gün önce aldığım takımda yuvaliginda bit gördüm bir kaç tane ve yumurta vardı baya yuvaligi sokup attım yeni yuva taktım tunekleri sulugu yıkadım sirke ile yenilerini taktim tabanı iyice sirke ile temizledim yumurtaya gayet guzel yatıyordu sonrasında aldığım kisiye gidip ense damlası aldım az önce uygulama yaptım dışı ve erkeğe fakat sonrasında aşırı kaşınmaya başladılar dışı yumurtaya yatmıyor yuvaya girip çıkıyor yuvanin icinde iken kemirme sesi gelio biyerlere surtunuo erkekte tabana inip sağa sola kosturuyo heryere sürtünüyor yanlış birşey mi yaptım korkmaya başladım bir sorun varmı böyle yapmaları normalmi ilk defa ense damlası kullandım kendi kuşlarımda bit gormedim böyle olunca onlara yapmaya korktum kafesler birbirine çok uzak onlara bulaşmaz diye düşünüyorum yardımcı olur musunuz bu konuda deneyimi olan arkadaşlar

Ense damlasını 1 damla kullandınız değil mi? Dozajını iyi ayarladıysanız yanlış bir şey yapmamışsınızdır. 15 gün sonra aynı işlemi tekrarlayın. Ensesini iyice açarak yalnızca 1 damla damlatıp biraz ovalayın dağılsın.
Ayrıca sizi korkutmak istemem ama kafes uzakta bulaşmaz diye düşünmeyin. Bazen evin her yerine bile yayılıyor kurtulması çok zor olabiliyor. Önlem amaçlı diğer kuşlarınıza da uygulamanızı tavsiye ederim

Ense damlasını 1 damla kullandınız değil mi? Dozajını iyi ayarladıysanız yanlış bir şey yapmamışsınızdır. 15 gün sonra aynı işlemi tekrarlayın. Ensesini iyice açarak yalnızca 1 damla damlatıp biraz ovalayın dağılsın.
Ayrıca sizi korkutmak istemem ama kafes uzakta bulaşmaz diye düşünmeyin. Bazen evin her yerine bile yayılıyor kurtulması çok zor olabiliyor. Önlem amaçlı diğer kuşlarınıza da uygulamanızı tavsiye ederim
Kuşlar japones olduğu için sırti çok tüylü tüyleri acabildigim kadar açıp damlattim ama 1 2 damla gitmiş olabilir çok korkuyorum aldığım kişi hafta sonu tekrar damlat dedi birşey olmaz inşallah tekrar yaparım ozaman iki hafta beklerim
Duruma göre onlarada yaparım ozaman önce bunlari gozlemliyim çünkü onların 5 yavru 3 yumurtası var şuan için korkuyorum damlatma ya yayılacak kadar çok yoktu hemen yuvayı sokup çöpe attım ve aksamı damla damlattim başka yerde görmedim sadece yuvalikta tuneklerde temizdi ama yinede onlarida değiştirdim yenisi ile eskileri sirkeli kaynar suda yıkadım 2 damla gittiyse bişi olurmu olursa ben bu vicdan azabına dayanamam

Daha fazla değilse bir şey olmaz ama bir sonraki işlemde 1 damla damlattığınıza emin olun. Hem ciltte tahrişe yol açabiliyor hem de fazlası bazen ölümcül olabiliyor. Ama 1 damladan biraz fazla olmasının sorun yaratacağını sanmıyorum.
Diğer temizlik işlemlerini çok iyi yapmışsınız. Umarım en kısa zamanda kurtulursunuz bu sorundan 🙏

2 damlayı geçmemiştir ama kuşlar kaşınıyor baya sürekli kaşınıyor dışı yuvaya girip aşırı ses cikario icerde sanki içeriyi kazıyor yumurtaya yatmıyor tak tak sesler gelio içeriden ve kazma sesi bu ilaç yanma yaparmi acaba derisi yanma yapiyorda ondanmi bukadar tepki veriyorlar keşke yapmasaydim diyorum ama bu kez de bitler çoğalıp daha buyuk sıkıntı yaratacakti
İnşallah geri vermek istemedim çünkü kendi kuslarimda olsa biyere veremeyeceğim için kendim halletmek istedim umarım birşey olmaz kurtuluruz bitlerden ve kuş yumurtaya tekrar yatar buz gibi olmuş yumurta daha yavru olusmamisti içinde ama sıkıntı olurmu bilmiyorum çok kötü hissediyorum

2 damlayı geçmemiştir ama kuşlar kaşınıyor baya sürekli kaşınıyor dışı yuvaya girip aşırı ses cikario icerde sanki içeriyi kazıyor yumurtaya yatmıyor tak tak sesler gelio içeriden ve kazma sesi bu ilaç yanma yaparmi acaba derisi yanma yapiyorda ondanmi bukadar tepki veriyorlar keşke yapmasaydim diyorum ama bu kez de bitler çoğalıp daha buyuk sıkıntı yaratacakti
İnşallah geri vermek istemedim çünkü kendi kuslarimda olsa biyere veremeyeceğim için kendim halletmek istedim umarım birşey olmaz kurtuluruz bitlerden ve kuş yumurtaya tekrar yatar buz gibi olmuş yumurta daha yavru olusmamisti içinde ama sıkıntı olurmu bilmiyorum çok kötü hissediyorum
Kötü hissetmeyin siz doğru olanı yapmışsınız. Diğer türlüsü daha kötü sonuçlar doğurabilirdi. Yarına düzeleceklerini düşünüyorum.
Son durumu paylaşırsanız sevinirim 🌺

Kötü hissetmeyin siz doğru olanı yapmışsınız. Diğer türlüsü daha kötü sonuçlar doğurabilirdi. Yarına düzeleceklerini düşünüyorum.
İnşallah çok teşekkür ederim
Yarım saat önce diğer 4 kusuma daha yaptım yavrusu yumurtası olmayan onlarda aynı tepkiyi verdi ki onlara çok dikkatli yaptım damla bile gelmemiştir deydirip çektim ama onlarda felaket kaşınıyor kafes tabanında sağa sola koşup kaşınıyorlar tellere sürtünüyorlar sanırım ilaç çok etkili ve rahatsız ediyor yakiyormu acaba bilemedim inşallah sabah iyi olurlar

Kuşlar düzelmiş kasinmalari Durmuş sakinlesmisler çok şükür 🤲 ama 1 yumurtası olan yeni aldığım takım yumurtaya yatmıyor artık ense damlasından once çok güzel yatıyordu poposunda yumurtası var ciftlesmislerdi iki gün önce ve dün ense damlasından once ikinci yumurta da gelecek yani ondan sonra yatmaya devam edermi acaba yoksa artık hicmi yatmicak çok üzüldüm böyle olmasına

Kuşlar düzelmiş kasinmalari Durmuş sakinlesmisler çok şükür 🤲 ama 1 yumurtası olan yeni aldığım takım yumurtaya yatmıyor artık ense damlasından once çok güzel yatıyordu poposunda yumurtası var ciftlesmislerdi iki gün önce ve dün ense damlasından once ikinci yumurta da gelecek yani ondan sonra yatmaya devam edermi acaba yoksa artık hicmi yatmicak çok üzüldüm böyle olmasına
Stres oldular muhtemelen o yüzden. Büyük ihtimalle yatmayabilir artık ama belli de olmaz tabi

Stres oldular muhtemelen o yüzden. Büyük ihtimalle yatmayabilir artık ama belli de olmaz tabi
Yumurtada gelmedi poposu sis tüyleri açılmış ama yuvada yatmio girip cikio tünekte kabarık duruyor özellikle erkek çok sakin boş bos bakio ben yaklaşmasam pek hareket etmio

Yumurtada gelmedi poposu sis tüyleri açılmış ama yuvada yatmio girip cikio tünekte kabarık duruyor özellikle erkek çok sakin boş bos bakio ben yaklaşmasam pek hareket etmio
Diğer yaptığınız kuşlar ne alemde peki?
Bu damlanın adını öğrenebilir miyim merak ettim

Teşekkür ederim. Umarım etkisi geçer hemen de kuşlarda rahatlar 🌺
Ricaederim inşallah ötmeye başladı erkek arada kanat cirpip uçuyor biraz canlanmaya başladılar gibi inşallah yarına tamamen duzelirler yumurtayı hala yumurtlamadi ona da takıldım 4 gün geçti 25 inde yapmıştı ilk yumurtayi

Geri