Karadeniz Pet

Erkek kuş yumurtaları kırdı

mer_218

Yeni Üye
Merhaba... Benim 2 cift muhabbet kusum var bir ciftimin 7 tane 4u dolu 3u bos olarak yumurtalari vardi dun baktigimda bir tane bos yumurtanın kafes tabaninda olduğunu fark ettim disi bos oldugunu anlayinca atti sanmistim ayni gun icinde ikinci bos yumurtayı da yuvada kirik olarak gordum yine ayni nedenden olduğunu dusundum ertesi gun yani bugun erkegin yuvada yumurtalarla ugrastigini fark edince yuvaya bakmak istedim ve erkek kusum bir tanesi haric butun yumurtalari kirmisti ve hasar vermisti bende hemen telas icinde hasarli ve hasarsiz olan dolu yumurtalari ikinci ciftin yuvasina koydum simdi sorum su diger ciftimin 17 gunluk bir tane yavrusu var yavru yumurtayı kırar mı veya anne yumurtaya bakar mı ve erkegin yumurtalari kirmasini nasil onlerim

Dişi kuş yumurtaların üstüne yattığı için erkek kuşla oynayıp ilgilenecek biri kalmıyor bu yüzden yumurtaları kırıp dişi kuşu yuvadan çıkarmaya çalışıyor olabilir yumurta varsa hala erkek kuşu ayıra bilirsin yavrular renklenmeye başlayınca tekrar erkek kuşu dişi kuşun yanına koy

Dişi kuş yumurtaların üstüne yattığı için erkek kuşla oynayıp ilgilenecek biri kalmıyor bu yüzden yumurtaları kırıp dişi kuşu yuvadan çıkarmaya çalışıyor olabilir yumurta varsa hala erkek kuşu ayıra bilirsin yavrular renklenmeye başlayınca tekrar erkek kuşu dişi kuşun yanına koy
Yumurtalar doluydu zaten

Dişi kuş yumurtaların üstüne yattığı için erkek kuşla oynayıp ilgilenecek biri kalmıyor bu yüzden yumurtaları kırıp dişi kuşu yuvadan çıkarmaya çalışıyor olabilir yumurta varsa hala erkek kuşu ayıra bilirsin yavrular renklenmeye başlayınca tekrar erkek kuşu dişi kuşun yanına

Kardeşim bende de yavrular yumurtadan çıktıktan sonra 1 gün içinde hepsi öldü, tanıdığım bir kuşçu senin söylediğinin aynısını söyledi. şu anda dişi kuşum 5 yumurta ile kuluçkada. Aynı sorunu yaşamamak adına erkeği yuvadan ayırayım mı? yoksa yine ölüm gerçekleşene kadar bekleyip (belki aynı sorun olmaz diye) sonradan mı erkeği ayırayım ve erkeği alırsam dişi tek başına yavrulara bakar mı?

Kardeşim bende de yavrular yumurtadan çıktıktan sonra 1 gün içinde hepsi öldü, tanıdığım bir kuşçu senin söylediğinin aynısını söyledi. şu anda dişi kuşum 5 yumurta ile kuluçkada. Aynı sorunu yaşamamak adına erkeği yuvadan ayırayım mı? yoksa yine ölüm gerçekleşene kadar bekleyip (belki aynı sorun olmaz diye) sonradan mı erkeği ayırayım ve erkeği alırsam dişi tek başına yavrulara bakar mı?
Erkek kırıyorsa yumurtaları ayırın. Dişi kuş tek başına bakar