Karadeniz Pet

Isırmaya muhabbet kuşum ısırmaya başladı

Melekkk

Yeni Üye
Bir aylık muhabbet kuşum ki şuanda bir buçuk aylık çok sakin ve uysaldı kafes dışına çıkarıyorum sürekli hayvana eziyet olmasın diye bugün biraz onu çıkarmakta gecikince birden çok fazla ısırmaya başladı ne yapabilirim

Bugün daha az dışarıya çıkarsam kuşumu problem olur mu peki ilk defa besliyorum ve açıkcası ne yapmam gerekiyor bilemiyorum ben sağlıkçıyım bu aralar ara verdim diye sürekli çıkarıyorum ancak çalışmaya başladığımda yalnızca akşamları çıkarabilirim

Bugün daha az dışarıya çıkarsam kuşumu problem olur mu peki ilk defa besliyorum ve açıkcası ne yapmam gerekiyor bilemiyorum ben sağlıkçıyım bu aralar ara verdim diye sürekli çıkarıyorum ancak çalışmaya başladığımda yalnızca akşamları çıkarabilirim
Bir şey olmaz merak etmeyin. Zamanla akşamları dışarıya çıkmaya alışır. İlk başlarda ısırma, sinirlilik görülebilir ama tepki vermez, elinizi çekmez ve ilgi gösterirseniz hemen alışır yeni düzene. Örneğin benim kuşumun kafes dışına çıkma düzeni yok, buna rağmen ısırma davranışı göstermiyor. Her kuşun karakteri farklıdır. Sizin tepkileriniz onun hareketlerini, davranışlarını pekiştirir ya da değiştirir.

Geri