Karadeniz Pet

Kuşum feci şekilde ısırmaya başladı?

medinekandemir

Yeni Üye
Kuşum 3-4 aylık ve 12 gündür bizimle. Dün geceden beri elimi kafese soktuğum anda dokunmasam bile ısırmaya çalışıyor elimle dal darı verdim belki sonrasında sevmeme izin verir felan diye çok kuvvetli ısırmaya başladı elim çok acıdı bende o anki acıyla öf be diyip elimi çektim ve kafesin kapısını hızlıca kapattım ama şimdi çok pişmanım keşke o kadar sinirli çıkışmasaydım 🥺 ama ben kuşa ısırmasını gerektirecek hiçbir şey yapmadım neden bir anda bana böyle davranmaya başladı. Evde küçük kardeşim var 3 yaşında o ben yokken kuşun sinirini bozacak birşey yapmış olabilir mi? Kuşa karşı nasıl davranmalıyım ona yaklaşımım nasıl olmalı? Isırmayı bırakması için ne yapmam lazım? 🥺🥺🥺

Forumda böyle bir konu mevcut göz atarsanız faydası olur :)

Elinizi çekmeyin demişsiniz de gerçekten çok sert ısırıyor canımı çok acıtıyor elimi çekmemek imkansız gibi :((

Merve abla sürekli aynı konuyu açtığım için kilitliyorsunuz ama ben gerçekten ihtiyacım olan bilgiye/cevaba ulaşamıyorum neden böyle yapıyorsunuz...

Merve abla sürekli aynı konuyu açtığım için kilitliyorsunuz ama ben gerçekten ihtiyacım olan bilgiye/cevaba ulaşamıyorum neden böyle yapıyorsunuz...
Forumda aynı konu hakkında birden fazla konu açmak yasaktır.

Forumda 82,715 Adet konu, 720,682 Adet cevap bulunmakta sorduğunuz soruların cevabı büyük ihtimalle forumda mevcuttur biraz arama yaparak sonuca ulaşabilirsiniz.

Konu acil ise ve güncel konular kısmında sıralama listesinden çıktı ise aynı konuya yorum yaparak güncel olduğunu belirtebilirsiniz.

Diğer iki konunuz kilitlenmemiş. 3. Konunuzda kilitlemişim.

Aynı konuya dair aynı sorularınız olunca öncesinde açtığınız konu altından devam etmelisiniz. Farklı konu farklı sorular olunca yeni konu açmanız daha sağlıklı olur.

Ayrıca öncesinde attığım linkte yazılanlar dışında başka bir şey yapmanız gerekmez. Bazı kuşlar karakteri gereği daha agresif olurlar. Bu durumu değiştiremeyiz ancak törpüleyebiliriz. Linkteki konuda yazılanları sabırla uygulayın.

Sadece ''Isırma'' ile ilgli 4 konu açmışsınız durumu acil ve önemli olan üyelerin konuları güncel konular listesinden kayboluyor yeni konular açıldıkça, peki sizce sizin ısırma konunuz sebebi ile 3 konu güncel listesinden çıkmış mıdır? yada bu insanlar aradıkları tedaviye ulaşamıyor olabilir mi?

Geri