Karadeniz Pet

Kafes düzeni hakkında

htchaticeonem9

Paylaşımcı Üye
Kuşlarıma yeni büyük kafes aldım. Daha önce iki kafesim vardı. Birinde bir dişi + bir erkek ve diğerinde de öteki erkek kuşum yaşıyordu. Kafesleri internetten almıştım ve ebatları beklediğimden küçüktü. Bir süre idare etsem de hem boyalı olmaları hem de kuşların fazla rahat hareket edememeleri beni yeni büyük kafes almaya itti. Ben de aldım ve hepsini bir araya getirdim. Diğer küçük kafesleri de kavga durumunda ayırmak için sakladım. Sizce kafes düzeni nasıl olmuş? Resim ekleyecektim ama buton yok 🤔

Bence genel anlamda güzel herkes kendine bir köşe kapmış bile.
Sadece en altta yemliğin oradaki tüneğe gerek yok, yemlik basamağından kolayca yiyebiliyorlar. Birde kavga etmezseler küçük bir oyuncak asarsanız iyi olabilirdi.
Sizin diğer kafesinizi hatırlatıyorum hatta ölçülerini size sormuştum galiba.. o da güzeldi yatay şeklinde uzun ve geniş üretim kafesiydi o kafesten mi memnun kalmadınız?

Bence genel anlamda güzel herkes kendine bir köşe kapmış bile.
Sadece en altta yemliğin oradaki tüneğe gerek yok, yemlik basamağından kolayca yiyebiliyorlar. Birde kavga etmezseler küçük bir oyuncak asarsanız iyi olabilirdi.
Sizin diğer kafesinizi hatırlatıyorum hatta ölçülerini size sormuştum galiba.. o da güzeldi yatay şeklinde uzun ve geniş üretim kafesiydi o kafesten mi memnun kalmadınız?
Hayır, o küçük kafesleri almadan öncekiydi. Paslandığı ve kuşum Bıdık hasta olduğu için diğer kuşlara bulaşmaması için atmıştık.