Karadeniz Pet

Kızımın Muhabbet Kuşu Ölüyor

Ü

Üye silindi 43385

Guest
Herkese merhaba,

Yaklaşık 3 yaşında olan kızımın Muhabbet Kuşu video da eklediğim gibi haraketlere başladı, biraz baktım salmonella/sallabaş sanırım. Veteriner antibiyotik ve b vitamini verdi ama hiç içime sinmedi çünkü kuş uzmanı değil kedi köpek uzmanı bir veterinerdi. Biraz sarımsak yedirmeye çalıştık ama yemiyor ağzından atıyor, kraker mama yedi azıcık, ama su içtiğini görmedik, kendimiz şırınga ile içirdik. Kuş sesi falan duyduğunda cikliyor ama eskiden elimize alamzdik ciyak ciyak bağırırdı, şimdi azıcık sesi çıkıyor. Yemek yiyeceği zaman kafesin üstüne çıkıp ters durup yemeğe çalışıyor, uyuyacağı zaman kafasını ayna ve kafes arasına sıkıştırmaya çalışıyor, herhalde bunları sürekli kafası döndüğü için yapıyor. Bu süreci yaşamış arkadaşlardan desteklerinizi rica ediyorum.

Video1
Video2
Video3

Selamlar

Mert

Ekli dosyalar

• IMG_20230530_001919.jpg
    IMG_20230530_001919.jpg
    443.8 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20230530_002411.jpg
    IMG_20230530_002411.jpg
    514.4 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20230530_001653.jpg
    IMG_20230530_001653.jpg
    288.2 KB · Görüntüleme: 16
Evet teşhisi doğru. Tedavisi çok zorlu bir süreçtir. Aşağıya ilgili konuyu bırakıyorum. Veterinerin verdiği antibiyotiğin ismini biliyor musunuz? YouTube da birkaç videoya denk gelmiştim. Yüklenme tarihlerini dikkate alarak YouTubedan da araştırma yapabilirsiniz. En güncel ve tedavisi sonuç veren videoyu referans almaya özen gösterin. Veterinerinizden tereddüt ettiyseniz mutlaka kuşlardan anlayan başka bir veteriner görmeli. Bulunduğunuz şehirde üniversite varsa veteriner fakültelerine de götürebilirsiniz.
Veterinerin verdiği ilaç konudakilerden biriyse doğru bir tedavi süreci izliyor olabilirsiniz.

Videolardaki bilgiler karma karışık. Biri sarımsak vermiş öbürü olmaz benimki öldü demiş, diğeri ilaç vermiş başkası hayır demiş. Kafamız karıştı, anadolu yakasında kanatlı hayvan veterineri de bulamadık. Kozyatağı taraflarındayım hep kedi,köpek veterineri var. Süreci yaşamış ve olumlu sonuç almış bir arkadaş var ise tane tane anlatsa ne güzel olacak

Videolardaki bilgiler karma karışık. Biri sarımsak vermiş öbürü olmaz benimki öldü demiş, diğeri ilaç vermiş başkası hayır demiş. Kafamız karıştı, anadolu yakasında kanatlı hayvan veterineri de bulamadık. Kozyatağı taraflarındayım hep kedi,köpek veterineri var. Süreci yaşamış ve olumlu sonuç almış bir arkadaş var ise tane tane anlatsa ne güzel olacak
Bende sarımsak tarzı eski üsul ürünler verilmesi taraftarı değilim ancak sarımsak verildi diye de öleceğini sanmıyorum. Hastalık sebebiyle ölüp nedenini sarımsağa bağlamışlardır. Profesyonel destek almanız daha doğru olacaktır. Kağıthane tarafında vetform veteriner kliniğine iyi diyorlar. Oraya bir bakın derim. Geçmiş olsun.

Geri