Karadeniz Pet

Kuşum ani çarpma ile tüyleri döküldü

Dilannx

Yeni Üye
Merhaba bugün annem kuşları kafese koymak için elinde bir karton parçası ile savuşturuyum derken hızla erkek kuşuma denk gelmiş ve birçok tüy dökmüş kuyruklu bölgesine yakın morarmış gibi açıklık var baya etine ve tünekte dengesini sağlayamıyor kabarttı kendisiji ileri geri saklanarak uyukluyor şuan uçarken dengesini kaybediyor ölür mü iç kanamamı geçiriyor acaba

İnan çok haklısınız şuan tünekte uyuklamaya devam ediyor , hareket ederken dengesini tam olarak sağlayamıyor. Olaydan beri kafeste uyukluyor yürüyemiyor dengesini sağlayamıyor daha demin yemliğe gitmeye çalıştı yalpalanıp düştü bir tavsiyeniz var mıdır

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-06-20 at 5.14.26 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-20 at 5.14.26 PM.jpeg
    127.9 KB · Görüntüleme: 39
  • WhatsApp Image 2023-06-20 at 5.14.27 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-20 at 5.14.27 PM.jpeg
    149.3 KB · Görüntüleme: 39
kuyruk sokumuna doğru yuvarlak şekilde tüy dökülme vardı yoğun şekilde şuan yem yiyiyor lakin dediğim gibi denge kurmada yürümekte sıkınıt çekiyor

kuyruk sokumuna doğru yuvarlak şekilde tüy dökülme vardı yoğun şekilde şuan yem yiyiyor lakin dediğim gibi denge kurmada yürümekte sıkınıt çekiyor
Travma kaynaklı da olabilir aldığı darbe sebebi ile vücudunda kırık yada hasar da olabilir veterinerin görmesi iyi olacaktır. Bu süreçte dışkı durumunu takip edin kanlı yada siyah dışkı, kusma gibi durumlar olursa mutlaka veterinerin yolunu tutun.

Dişiyi ayırın dinlensin kısa sürede toplarlar..

Dişiyi ayırın dinlensin kısa sürede toplarlar..
Dediğiniz gibi yaptım Az az olsa da yem ve su yedi lakin kuyruğunu titretip dengesinin sağlamakta sıkıntı çekiyor kuyruğunu yakın bir lira büyüklüğünde yerde tüyleri yok acaba o bölge ağrı yaptığı için mi dengesinin sağlamakta sıkıntı çekiyor önerebileceğiniz ağrı kesici krem vs varmı acaba

Dediğiniz gibi yaptım Az az olsa da yem ve su yedi lakin kuyruğunu titretip dengesinin sağlamakta sıkıntı çekiyor kuyruğunu yakın bir lira büyüklüğünde yerde tüyleri yok acaba o bölge ağrı yaptığı için mi dengesinin sağlamakta sıkıntı çekiyor önerebileceğiniz ağrı kesici krem vs varmı acaba
Stresini alması açısından varsa eğer yarım suluğa mercimek tanesi kadar entrobac probiyotik ekleyin. Yine dolgit krem ağrıyı hafifletir. Hızlı hareket edin ki dokunduğunuzda fazla streslenmesin. Dal darı varsa onu verin.

Dediklerinizi harfiyen yerine getirdim kendisine geldi hareketleri normale yakın lakin sırtında ki bir lira büyüklüğünde ki tüysüz alan için ne yaparım kısa sürede tüy oluşumu için o bölgeye krem vs sürmem lazım mı B vitamini taze meyve sebze ve yumurtası maması veriyorum dediğiniz kremden sürdüm az olmak süretiyle

Dediklerinizi harfiyen yerine getirdim kendisine geldi hareketleri normale yakın lakin sırtında ki bir lira büyüklüğünde ki tüysüz alan için ne yaparım kısa sürede tüy oluşumu için o bölgeye krem vs sürmem lazım mı B vitamini taze meyve sebze ve yumurtası maması veriyorum dediğiniz kremden sürdüm az olmak süretiyle
O bölgede yara varsa kremi sürebilirsiniz ancak yara vs yok sadece tüysüz bir bölgeyse bir şey yapmanıza gerek yok. B vitamini ve probiyotik ile desteklemeniz yeterli olacaktır.

O bölgede yara varsa kremi sürebilirsiniz ancak yara vs yok sadece tüysüz bir bölgeyse bir şey yapmanıza gerek yok. B vitamini ve probiyotik ile desteklemeniz yeterli olacaktır.
Bölgede yara dolgit krem mi sürmeye devam ediyim yoksa depantol ya da hametan benzeri kremler zararı olur mu

Bölgede yara dolgit krem mi sürmeye devam ediyim yoksa depantol ya da hametan benzeri kremler zararı olur mu
Dolgit krem ağrı kesici ve şişlik içim kullanılır. Siz ağrısı var mıdır diye sorunca dolgit sürün derim. Şu an yaralanması mevcutsa; fucidin krem sürün, iyileşmesini hızlandırır. Ancak dediğim gibi yara yoksa sadece kellik varsa b vitamini yeterli gelir. Günde iki kere sürebilirsiniz. Birini ışığı kapatmadan hemen önce sürün ki çok uğraşmasın

Dolgit krem ağrı kesici ve şişlik içim kullanılır. Siz ağrısı var mıdır diye sorunca dolgit sürün derim. Şu an yaralanması mevcutsa; fucidin krem sürün, iyileşmesini hızlandırır. Ancak dediğim gibi yara yoksa sadece kellik varsa b vitamini yeterli gelir. Günde iki kere sürebilirsiniz. Birini ışığı kapatmadan hemen önce sürün ki çok uğraşmasın
Merhabalar o kuşumun şükür tüyleri tekrardan çıkmaya başladı lakin şimdi kafeste baktığım da kuyruk bölgesinde kanama mevcut tam olarak anlayamadım strese sokmamak için sizce nedeni nedir

BU şekilde

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-07-02 at 9.13.34 AM.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-02 at 9.13.34 AM.jpeg
    96.3 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Image 2023-07-02 at 9.15.39 AM.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-02 at 9.15.39 AM.jpeg
    134.2 KB · Görüntüleme: 19
Oksijenli su ile temizleyip takip edin. Tüy kapsülleri patlamış sorun yok..

Cevabınız için teşekkür ederim kuşum gün içerisinde o kanlı tüylerini kendisi çıkardı uçları kanliydi dikkat ettim zaten o kuyruk bölgesinde sallanıp duran küçük kuyruklarıydi lakin bu sabah yine kan içerisinde gördüm bu sefer kuyruğunun direkt altı ama kuşum aynı şekilde hareketliydi bu sefer en uzun kuyruğu yamuk duruyor büyük ihtimalle o kapsülü patlamış olabilir kuşum kendisi çıkarabilir mi yoksa benim mi onu çekmem lazım o tüyün durması onun canını acıtır mı

Geri