Karadeniz Pet

Kuşum azıcık ezildi

Agust

Meraklı Üye
Kuşum ezildi ama son anda kurtardım o yüzden biraz ezildi korkuyorum iç kanaması çıkmıştır diye çünkü ezildiğinde tık diye bir ses çıktı kemiği kırılmışmıdır yoksa iç kanaması varmıdır?
normalde beni ısırıyordu hiç durmuyodu şimdi durgun hiç hareket etmiyor
ve hala tünekten inmedi ama en arka tüneğe geçmiş

Kuşum ezildi ama son anda kurtardım o yüzden biraz ezildi korkuyorum iç kanaması çıkmıştır diye çünkü ezildiğinde tık diye bir ses çıktı kemiği kırılmışmıdır yoksa iç kanaması varmıdır?
normalde beni ısırıyordu hiç durmuyodu şimdi durgun hiç hareket etmiyor
ve hala tünekten inmedi ama en arka tüneğe geçmiş
Kemiği zarar görmüş olabilir, zaten muhabbet kuşları hassas hayvanlardır. Hele hele sert bir cisimle baskı uyguladıysanız size tavsiyem eğer yarın da düzelmezse geç olmadan bir veterinere götürmeniz.

Kuşumdan Yem Yeme sesi geliyo ama yemiyo şu anda
bir yerde bu mutlu olduğu anlamına geliyo yazıyo ama şu anda kuşum köşeye sinmiş

Son düzenleme:
Dışkısını takip edin. İç kanamayı ancak veteriner çekimlerde anlar aynı şekilde kırığı çıkığı varsa yine veteriner röntgeninde belli olur. Kanat duruşunda yada ayakların da problem görünmemesine dikkat edin.

en fazla ne kadar bekletmeli?

ayakla gibi mi?
Evet. Yani yarına kadar düzelme olmazsa ve iç kanama belirtileri olursa ki bunu ancak dışkıdan anlayabilirsiniz. Kırmızı dışkı: Zaten başlı başına kanlı bir dışkıdır. Kuşunuzun bir yerinde iç kanama meydana gelmiş olabilir. Yine siyah bir renkte ve zift şeklinde cıvık bir dışkı rengine ve tipine sahipse bu başlı başına bir iç kanama göstergesidir ve her iki durumda da acilen veterinere götürmeniz gerekir. Ufak da olsa bakır rengi dışkı da iç kanama göstergesi olabilir. Merve hanımın dediği gibi kırığı çıkığı varsa da röntgende belli olur. Acil şifalar dilerim.

Dışkısını takip edin. İç kanamayı ancak veteriner çekimlerde anlar aynı şekilde kırığı çıkığı varsa yine veteriner röntgeninde belli olur. Kanat duruşunda yada ayakların da problem görünmemesine dikkat edin.
iştahsızlık sorunu yok elimle verdiğimde yiyor buda iç kanama belirtisiymiş bir şey yoktur demi?
dışkısı biraz koyu onun haricinde kanat durumu iyi pek sıkıntı yok
halsizliği az da olsa geçti yine biraz durgun

iştahsızlık sorunu yok elimle verdiğimde yiyor buda iç kanama belirtisiymiş bir şey yoktur demi?
Net olarak bir şeyi yoktur demek doğru olmaz. Veteriner kontrolünden geçmesi gerekir. Ama şu an durgunsa, öyle durması normaldir. Dışkı takibinde olun 👍🏻

Kuşunuzu ezmeyi nasıl başardınız, sabah ilk işiniz veterinere gidin; Google yorumları iyi olan bir kuş veterineri olursa çok daha iyi olur

Veterinere gitme imkanınız varsa gidip hemen röntgen çektirin.
Size şuan için tavsiyem olası bir iç kanama riskine karşı k vitamini vermeniz..

Olası bir iç kanama riski varsa allah korusun ölür sonuçta apartmanda kaldı
Kuşunuzu ezmeyi nasıl başardınız, sabah ilk işiniz veterinere gidin; Google yorumları iyi olan bir kuş veterineri olursa çok daha iyi olur
Ben ezmedim lütfen pek düşünmeden konuşma üzüyor

Olası bir iç kanama riski varsa allah korusun ölür sonuçta apartmanda kaldı

Ben ezmedim lütfen pek düşünmeden konuşma üzüyor
Hay Allah. 😔 Bina çok hasar gördü mü acaba, yıkılma tehlikesi yoktur umarım. Böylece kuşunuzu hala daha kurtarma şansınız olurdu. Kuşa çok üzüldüm. İnşallah kurtarılır. :(

Hay Allah. 😔 Bina çok hasar gördü mü acaba, yıkılma tehlikesi yoktur umarım. Böylece kuşunuzu hala daha kurtarma şansınız olurdu. Kuşa çok üzüldüm. İnşallah kurtarılır. :(
bina yıkılmayacağında eminim ama soğuktan ölebilir kalorifer bozuktur odanın duvarı çöküp delik açıldıysa sıcaklıklar -3 -10 olduğu için ölür ve kar yağıyor çok rüzgarlı.... kuşum ölecek kesin

afada polise haber verdik kurtarılar belki
kuş kurtarılır belki eve giremiyoruz yasak çünkü deprem sürekli oluyor takipte edebilrisinz buradan malatyada yaşıyoruz
IIIIIIIIIIIIIIIIIII

Son düzenleme:
bina yıkılmayacağında eminim ama soğuktan ölebilir kalorifer bozuktur odanın duvarı çöküp delik açıldıysa sıcaklıklar -3 -10 olduğu için ölür ve kar yağıyor çok rüzgarlı.... kuşum ölecek kesin

afada polise haber verdik kurtarılar belki
kuş kurtarılır belki eve giremiyoruz yasak çünkü deprem sürekli oluyor takipte edebilrisinz buradan malatyada yaşıyoruz
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Hay Allah'ım Yarabbim tez zamanda bir çıkış yolu göster Allah'ım. Ne yapacak bu insanlar... Çok çok üzgünüm İnşallah kurtulursunuz kuşunuz da siz de. Biliyorum o telaşla kuşu almaya imkan bulamamışsınızdır ama keşke üşümemesi için kalın bir örtüyle kafesin etrafını sarıp beraber çıkabilseydiniz. Allah yardımcınız olsun. Bol bol dua edelim, başka çaremiz yok zaten. Elimizden geldiğince yardım kuruluşlarına bağış yapıyoruz. İnşallah kurtarılırlar.

Hay Allah'ım Yarabbim tez zamanda bir çıkış yolu göster Allah'ım. Ne yapacak bu insanlar... Çok çok üzgünüm İnşallah kurtulursunuz kuşunuz da siz de. Biliyorum o telaşla kuşu almaya imkan bulamamışsınızdır ama keşke üşümemesi için kalın bir örtüyle kafesin etrafını sarıp beraber çıkabilseydiniz. Allah yardımcınız olsun. Bol bol dua edelim, başka çaremiz yok zaten. Elimizden geldiğince yardım kuruluşlarına bağış yapıyoruz. İnşallah kurtarılırlar.
2. daha kötüydü bağışçılar sayesinde kurtulduk ankaradayız(uçaklar 100 tl oldu sayenizde :) )
kuşun yemi tam suyu tam üstünde ötrüde var ama tek başına evde yanında balığım var sadece onunda zaten akvaryumu kırılmıştır diye düşünüyorum kuşumda deprem olurken kalp kırizinden ölür ben artık sadece onun bu resimleriyle yetineceğim galiba ):
olasılık hesapladım %15 - %5 yaşama %90 - %75 ölme %5 yaralanma

Son düzenleme:
deprem çok kötü binlerce ölü var malatya dümdüz oldu desem olur tek bizim bina kaldı caddemizde

Son düzenleme:
2. daha kötüydü bağışçılar sayesinde kurtulduk ankaradayız(uçaklar 100 tl oldu sayenizde :) )
kuşun yemi tam suyu tam üstünde ötrüde var ama tek başına evde yanında balığım var sadece onunda zaten akvaryumu kırılmıştır diye düşünüyorum kuşumda deprem olurken kalp kırizinden ölür ben artık sadece onun bu resimleriyle yetineceğim galiba ):
olasılık hesapladım %15 - %5 yaşama %90 - %75 ölme %5 yaralanma
Çok üzüldüm, ama yapacak bir şey yok ne yazık ki. Allah sağ kalanların yardımcısı olsun. 😓 Yardıma gelenlere, enkaz altında bekleyenlere de güç kuvvet versin.
deprem çok kötü binlerce ölü var malatya dümdüz oldu desem olur tek bizim bina kaldı caddemizde

Geri