Karadeniz Pet

kuşum depremden beri ucmuyor

ıtırr

Yeni Üye
hatayliyim kuşlarım depremde kafesle birlikte baya bir savruldu salonda.erkek olan kuşum her şeyden çok korkardı zaten elime gelince sakinleşirdi hemen. ama depremden beri korktuğunda çıkardığı bir sesi çıkarıyor elime aliyorum sakinlesiyor kafese koyunca gene aynı. diğer kuşum üstüne uçar oynamak için kaçar normalde uçarak ama asla ucmuyor depremden beri elime tutunup kalıyor. kafese geçmek istemiyor sürekli çıkarıp sakinleştirmeye çalışıyorum.ortam değişikliği de oldu onun da etkisi olabilir değil mi? ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle sizlere çok geçmiş olsun 🙏
Kuşunuzda zorlu bir süreçten geçti ve geçiyor. Çok korkmuş belli ki ve bu travmayı atlatması uzun sürebilir. Önce fiziksel olarak bir yarası olmadığına emin olun, kanatlarını vs. kontrol edin.
Kafes içinde olayı yaşadığı ve sıkışıp kaldığı için kafes içinde olmaktan korkuyor, strese giriyor haliyle. Sevdiği bir oyuncağı varsa kafesine asabilirsiniz. Dal darı da kafesine asın. Vakit geçirsin biraz kafesinde. Kafes içinden çıkartıp sakinleştirmek yerine elinizi kafes içine uzatıp o şekilde sakinleştirmenizi tavsiye ederim. Yada kafes dışından onun yanında olduğunuzu belli edin.
Uçma konusunda eğer kanatlarında sorun oluşmadıysa minik minik denemelerle alıştırma yaptırın. Zamanla düzelecektir. Ve stresini alması açısından temin edebilirseniz entrobac probiyotik alabilirseniz güzel olur.
Tekrardan sizlere ve ailenize çok geçmiş olsun, kalbimiz ve dualarımız sizlerle 🌺

çok teşekkür ederim fiziksel bir yarası yok dün gece kafesin yanında yattım hiç ses çıkarmadan rahatça uyudu ilk kez. dediğiniz ilacı temin edebilir miyim emin değilim dediklerinizi uygulamayı denicem zaten anladığım kadarıyla yanında olmama ihtiyacı var birlikte atlacaz umarım...

çok teşekkür ederim fiziksel bir yarası yok dün gece kafesin yanında yattım hiç ses çıkarmadan rahatça uyudu ilk kez. dediğiniz ilacı temin edebilir miyim emin değilim dediklerinizi uygulamayı denicem zaten anladığım kadarıyla yanında olmama ihtiyacı var birlikte atlacaz umarım...
ilaç değil aslında. Bağışıklığına, stresine iyi gelen bir takviye. Normal zamanda da kullanabilirsiniz. Umarım ki öyle olacak 🌺🙏
Rica ederim ✨

Geri