Karadeniz Pet

Kuşum ilk geldiğinde ısırmıyordu

burakzma

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar kuşumu 3 gün önce aldım 40gunluk düne kadar ısırmıyordu elime geliyordu ancak dün ısırmaya basladi kafese elimi attığım an dışarı çıkmak için elimi ısırıyor geçmeye çalışıyor sebebi nedir ne yapabilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Henüz hala yeni.
Ortama alıştıkça kendine güveni gelir ve sizi ısırmaya başlar. Tabi sizden kendini koruduğu için ısırıyor. Hiçbir şekilde tepki vermemeniz yapabileceğiniz en önemli şey.
Acıdığını belli etmeyin ve ısırdığında elinizi geri çekmeyin. Çok zor olsada zamanla ciddi manada bu davranışını azaltacaktır. Küçüklükten itibaren bunu alıştırın. Büyüdüğünde önüne almanız daha zor olur.

Henüz hala yeni.
Ortama alıştıkça kendine güveni gelir ve sizi ısırmaya başlar. Tabi sizden kendini koruduğu için ısırıyor. Hiçbir şekilde tepki vermemeniz yapabileceğiniz en önemli şey.
Acıdığını belli etmeyin ve ısırdığında elinizi geri çekmeyin. Çok zor olsada zamanla ciddi manada bu davranışını azaltacaktır. Küçüklükten itibaren bunu alıştırın. Büyüdüğünde önüne almanız daha zor olur.
Teşekkür ederim Peki şuanda ishal durumu var bunun için ne yapabilirim

Kafeste dal darı var ancak normal yem yiyor
Dal darıyı keşfetmemiştir henüz. Bazı kuşlar hiç yememiş olabilir. Bir kere yedikten sonra hep onu yiyeceğine eminim. Bir şekilde dal darıyı yemesini sağlayın. Elinizle tutun. Ya da yemlik içine ufalayın yemlikten yesin.

Dal darıyı keşfetmemiştir henüz. Bazı kuşlar hiç yememiş olabilir. Bir kere yedikten sonra hep onu yiyeceğine eminim. Bir şekilde dal darıyı yemesini sağlayın. Elinizle tutun. Ya da yemlik içine ufalayın yemlikten yesin.
Geldiğinde kafesinde sadece dal darı vardı çoğunu yedi geldiği gün :) ancak şimdi normal yem koydum ve onu yiyor normal yemi kaldirsammi acaba?

Geldiğinde kafesinde sadece dal darı vardı çoğunu yedi geldiği gün :) ancak şimdi normal yem koydum ve onu yiyor normal yemi kaldirsammi acaba?
Hayır kesinlikle kaldırmayın. Demekki normal yemini daha fazla sevmiş 🙂
Yemlik içine dal darı ufalayın öyle de yemesi olur. Dışkı için probiyotik de kullanabilirsiniz. Tablo bırakıyorum bağışıklığı için temin etmeniz yararlı olur. Ama eve yeni gelen kuşta dışkı değişimi normaldir. Enerjisi, iştahı yerindeyse korkmayın. Tablodaki ürünleri ise her sağlıklı kuş kullanır ☺️
IMG_20231125_112109.jpg

Hayır kesinlikle kaldırmayın. Demekki normal yemini daha fazla sevmiş 🙂
Yemlik içine dal darı ufalayın öyle de yemesi olur. Dışkı için probiyotik de kullanabilirsiniz. Tablo bırakıyorum bağışıklığı için temin etmeniz yararlı olur. Ama eve yeni gelen kuşta dışkı değişimi normaldir. Enerjisi, iştahı yerindeyse korkmayın. Tablodaki ürünleri ise her sağlıklı kuş kullanır ☺️Ekli dosyayı görüntüle 70182
Enerjiside iştahı da yerinde çok şükür yardımlarınız için teşekkürler tabloda yazan ürünlerinde yakın zamanda temin ettireceğim iyi günler dilerim :)

Geri