Karadeniz Pet

Kuşum kabız

betul09

Yeni Üye
Merhaba,

Muhabbet kusum bir süredir kabız oluyor ve dışkısı yapisip arkasinda büyüyor. Hep yikamak zorunda kaliyorum. Neden oldugunu anlamadim aslinda yeminide degistirmedim ayni markadan aliyorum. Ama bir kac haftadir böyle yikiyorum düzeliyor normal yapiyor sonra yine yapisiyor ve toplaninca yapamiyor zorlaniyor. Hareketleri normal yani halsizde degil.
Yikayincada bazen cok az kaliyor ve cikmiyor onu nasil cikarabilirim.
Yardimci olurmusunuz lütfen.

Rahat sindirmesi için uygun sebzelerden verebilirsiniz, örneğin semizotu , dereotu, ölçülü miktarda salatalık, kabak vb. Poposuna zeytinyağı sürebilirsiniz devam ederse veterinerden yardım almalısınız

Kuş dişi ise yumurta olabilir.
Foto ve video görelim.
Streamable isimli siteye kuşun güncel videosunu yükleyip buraya linki atın.
Hızlı resim yükle isimli siteye de kuşun son dışkılarının fotoğrafını ve kuşun poposunun fotoğrafını çekip paylaşın linki buraya atın.
Kuş yemeğini yiyor suyunu içiyor mu ne durumda? Hassas teraziniz varsa ölçer misiniz?
Öğürme kusma hapşırma gibi belirtiler de var mı farklı olarak? Probiyotik veriyor musunuz?
İçme suyu olarak ne veriyorsunuz?
Ekmek,patates,cips vb şeyler veriliyor mu kuşa? Beslenme programı nedir kuşun?

Rahat sindirmesi için uygun sebzelerden verebilirsiniz, örneğin semizotu , dereotu, ölçülü miktarda salatalık, kabak vb. Poposuna zeytinyağı sürebilirsiniz devam ederse veterinerden yardım almalısınız
Tamam tesekkür ederim. Meyve sebze yiyor aslinda

Foto ve video görelim.
Hızlı resim yükle isimli siteye de kuşun son dışkılarının fotoğrafını ve kuşun poposunun fotoğrafını çekip paylaşın linki buraya atın.
Kuş yemeğini yiyor suyunu içiyor mu ne durumda? Hassas teraziniz varsa ölçer misiniz?
Öğürme kusma hapşırma gibi belirtiler de var mı farklı olarak? Probiyotik veriyor musunuz?
Yok dişi degil. Demin yikadim o yüzden suan temiz poposu ve dışkı da normal. Tekrar oldugunda foto yüklerim. Yemini ve suyunu normal herzamanki gibi yiyor iciyor. Farkli yem veya chips türü seyler asla vermiyoruz. Beslenmesi istedigi zamanda yemini yiyor :D yani genellikle disarda geziyor acikinca kendi gidip yiyor.

Yok dişi degil. Demin yikadim o yüzden suan temiz poposu ve dışkı da normal. Tekrar oldugunda foto yüklerim. Yemini ve suyunu normal herzamanki gibi yiyor iciyor. Farkli yem veya chips türü seyler asla vermiyoruz. Beslenmesi istedigi zamanda yemini yiyor :D yani genellikle disarda geziyor acikinca kendi gidip yiyor.
Sorduğum sorulara net cevap verirseniz daha iyi yardımcı olurum. 👍

Foto ve video görelim.
Dişi değil. Şuan poposu temiz, yemeğini normal yiyor, suyunuda normal iciyor. Icme suyu veriyoruz cesmeden degil. 54 gram. Ögürme kusma hapsurma yok. Probiotik vermiyoruz. Ekmek vs vermiyoruz.

Geri