Karadeniz Pet

Kuşum kurumaya girmiş olabilir mi?

capcap

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar, muhabbet kuşumun göğsüs kemiği hafiften çıkıntı yapmış, kuşumun kuruma hastalığına yakalanmasından korkuyorum. Geçen hafta ishal olmuş idi görüştüğüm bir üretici kombi mix almamı tavsiye etti; kombi mix elime ulaşmadan kuşumun ishali geçti. Kuşumun yemesinde ve neşesinde herhangi bir problem yok ama göğüs kemiği elime aldığımda belli oluyor. Bulunduğum ilçedeki veterinerler maalesef kuşlar ile ilgilenmiyorum, birçoğu da deprem yüzünden ilçeyi terk etti. Merkezde de durum ilçedekinden farklı değil. Konteynerde kalıyoruz gündüzleri çok sıcak oluyor akşamları da bir o kadar soğuk. Kuşum uzun zamandır tüy dönümünde, vitamini ve probiyotikleri ihmal etmiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Kuşumun dışkısı ve göğüs resmini ekledim.

Ekli dosyalar

• 20230804_195417.jpg
    20230804_195417.jpg
    921.6 KB · Görüntüleme: 14
  • 20230804_194134.jpg
    20230804_194134.jpg
    755.4 KB · Görüntüleme: 14
Merhaba, kuşunhz kaç yaşında? Göğüs kemiği hep olır önemli olan yanlarının etli olup olmamasıdır. Enerjisi, iştahı keyfi yerindeyse korkmanızı gerektirecek genel anlamda bir şey yoktur. Havalar öyle sıcak ki, dışkı değişiklikleri normal kabul edilebilir

Merhaba, kuşunhz kaç yaşında? Göğüs kemiği hep olır önemli olan yanlarının etli olup olmamasıdır. Enerjisi, iştahı keyfi yerindeyse korkmanızı gerektirecek genel anlamda bir şey yoktur. Havalar öyle sıcak ki, dışkı değişiklikleri normal kabul edilebilir
Merhabalar, 2022 Nisan doğumlu. Yanları etli neşesi de yerinde ama yine de korkuyorum.

Merhabalar, 2022 Nisan doğumlu. Yanları etli neşesi de yerinde ama yine de korkuyorum.
O zaman korkmanızı gerektirecek bir durum yoktur, endişelenmeyin.
Dışkıları kurumuş dolayısıyla kurumuş olanlar doğru izlenim vermez ama formu iyi gözüküyor.

O zaman korkmanızı gerektirecek bir durum yoktur, endişelenmeyin.
Dışkıları kurumuş dolayısıyla kurumuş olanlar doğru izlenim vermez ama formu iyi gözüküyor.
Çok teşekkür ederim. Kombi mix'i kuş sağlıklı iken kullansam bir sorun olur mu? Haftada 1 veya 10 günde 1

Çok teşekkür ederim. Kombi mix'i kuş sağlıklı iken kullansam bir sorun olur mu? Haftada 1 veya 10 günde 1
Onu önlem amaçlı kullanmayın. Bakteriyel ishali olursa kullanın.
Önlem amaçlı ve sağlıklı kuşunuza entrobac probiyotik kullanın.

Onu önlem amaçlı kullanmayın. Bakteriyel ishali olursa kullanın.
Önlem amaçlı ve sağlıklı kuşunuza entrobac probiyotik kullanın.
Çok çok teşekkür ederim. Probiyotik olarak Probiyotica birds ( sıvı) kullanıyorum

Geri