Karadeniz Pet

kusum nefes alirken deisik sesler cikartiyor ve hapsiriyor

osimaisback

Yeni Üye
kusum bi kac haftadir boyle ilk gunler pek umursamiyordum ama ses cogalince veteriner e gitmeye karar verdigim gittimde bana bir probiyotik verdi pirinc tanesi kadar suyuna koy dedi her gun suyunu taze koy sonra tekrardan yap dedi suan 2 gundeyim bi kaydetme yok

moderatorlwr gorsun gercekten acil b ir durum kusumun olmesini istemiyorum ben ilac falan onerirmisiniz lutfen arkadaslar ama

Sesle beraber o hareketi de sık yapıyor mu?
Kuşun yeni yapılmış dışkısını atar mısınız, ayrıca başka belirti var mı? İştahsızlık, yem yemede güçlük vs gibi?
Halsizlik hic yok gayet haraketli kuyruk oynatma haraketini diyorsaniz onu sık yapiyor

yarin taze diskinin fotorafini atarim

sesle beraber gagasini vurup hafif kafa oynatmasini diyorsaniz evet

diskisi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-05-20-09-34-47-027_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-05-20-09-34-47-027_com.miui.gallery.jpg
    780.1 KB · Görüntüleme: 13
tunekde cekemedim malesef salincaginda duruyor oda sallanior yemleride kirabiliyor

Nefes almada güçlük çektiği belli ancak ben direkt solunumla ilgili bir problem olmadığı kanaatindeyim. Yani bana göre başka bir hastalığı solunum güçlüğüne yol açıyor. Tabii yanılma payım var. Trikomonas olabilir mi diye düşündüm o yüzden ısrarla kırık yem var mı diye sordum.
Şayet düşündüğüm gibi değil de direkt solunum problemi varsa doksisiklin etkenli ilaç kullanılır zaten ama videoları silmeyin, @Recai SULAMİS hocamız bakarsa daha güzel olur.

Nefes almada güçlük çektiği belli ancak ben direkt solunumla ilgili bir problem olmadığı kanaatindeyim. Yani bana göre başka bir hastalığı solunum güçlüğüne yol açıyor. Tabii yanılma payım var. Trikomonas olabilir mi diye düşündüm o yüzden ısrarla kırık yem var mı diye sordum.
Şayet düşündüğüm gibi değil de direkt solunum problemi varsa doksisiklin etkenli ilaç kullanılır zaten ama videoları silmeyin, @Recai SULAMİS hocamız bakarsa daha güzel olur.
veteriner bogazinda yem kabugu kalmis dediler o yuzden probiyotik verdi

veteriner bogazinda yem kabugu kalmis dediler o yuzden probiyotik verdi
Trikomonas belirtilerine göz atın ve kursak mantarı ihtimalini de göz önünde bulunduruyorum. Çünkü dediğim gibi direkt solunum problemi kaynaklı olmadığını düşünüyorum. Vakit kaybetmemek adına diğer platformlara da bir göz atın isterseniz. Ayrıca veteriner röntgen çekerek mi boğazına bir şey takılmış dedi?

Trikomonas belirtilerine göz atın ve kursak mantarı ihtimalini de göz önünde bulunduruyorum. Çünkü dediğim gibi direkt solunum problemi kaynaklı olmadığını düşünüyorum. Vakit kaybetmemek adına diğer platformlara da bir göz atın isterseniz. Ayrıca veteriner röntgen çekerek mi boğazına bir şey takılmış dedi?
ihtimal verdi probiyotik verdi

duzenli tiksirma var salyali yem yok akintidanyok

Geri