Karadeniz Pet

Kuşum uyurken değişik bir ses cikariyor

Canyvs

Meraklı Üye
Merhaba 2 gün önce sultan papağanı aldım elden yem yemekte gayretde turp gibi enerjik bir kuş biraz hapsirigi var sadece gece uyurken korkuyormu bilmiyorum ama değişik bir ses cikariyor normalde çıkardığı sesten farklı bir ses üstünü kapatsam iş gorurmu?

Videoyu buraya yükleyemediğimden youtuba yükleyip linki buraya atacağım sıkıntı olmaz umarım:
aynı zamanda inanılmaz karanlık olduğu için çekemedim tünekteki halini ama bu gün çekmeye çalışırım.

Videoyu buraya yükleyemediğimden youtuba yükleyip linki buraya atacağım sıkıntı olmaz umarım:
aynı zamanda inanılmaz karanlık olduğu için çekemedim tünekteki halini ama bu gün çekmeye çalışırım.
Zifiri karanlık ancak videonun sonunda bir ses çıkarıyor, ondan mı bahsediyorsunuz?

Evet ondan bahsediyorum. Kendini güvende hissetmiyorumdur acaba? Veya korktuğu içinmidir? ne yapabilirim?
Gece çok yakınlarında karanlıkta geziniyorsanız huzursuz oluyor olabilir.
İlk dediğinizde solunum problemi sesi gibi bir ses zannettim ama şükür ki öyle bir durum değilmiş.

Gece çok yakınlarında karanlıkta geziniyorsanız huzursuz oluyor olabilir.
İlk dediğinizde solunum problemi sesi gibi bir ses zannettim ama şükür ki öyle bir durum değilmiş.
Olabilir. Birde kafesini açıyorum ama dışarıya çıkmak yerine içerdeki oyuncağı ile oynuyor(şu ana kadar 2-3 kez dışarısına çıktı kafesinin kafasını falan çarptı)oyuncağı dışarıda uçmaktan fazlamı seviyor oyuncağını dışarıya falanmı almam lazım?

Olabilir. Birde kafesini açıyorum ama dışarıya çıkmak yerine içerdeki oyuncağı ile oynuyor(şu ana kadar 2-3 kez dışarısına çıktı kafesinin kafasını falan çarptı)oyuncağı dışarıda uçmaktan fazlamı seviyor oyuncağını dışarıya falanmı almam lazım?
Ortamda henüz yeni, zamanla alışır. Kafesinde kendini güvende hissettiğinden kafes dışını çok tercih etmiyor olabilir. Sevdiği oyuncağı ile kafes dışında oynatabilirsiniz. Dal darı seviyorsa dışarda verin.

Ortamda henüz yeni, zamanla alışır. Kafesinde kendini güvende hissettiğinden kafes dışını çok tercih etmiyor olabilir. Sevdiği oyuncağı ile kafes dışında oynatabilirsiniz. Dal darı seviyorsa dışarda verin.
Tamamdır çok teşekkür ederim. 😊

Merve hanım benim soruma da bakabilir misiniz rica etsem 5 te yazdım ama kimse cevap vermedi henüz sizi de eklemiştim aslinda