Karadeniz Pet

eriscat

Yeni Üye
oncelikle merhaba. 2 yasindaki erkek jumbo muhabbet kusum 2-3 haftadir normal yem yemiyor.

sadece daldari yiyor yemliginden aspurlari secip yiyor oburlerini savurup atiyor.
kafesin alti kirilmamis yem ve kirilmis aspur kabuklari dolu.
ayni zamanda yem disinda farkli yiyecekler (ekmek simit marul salatalik vb.) sundugum zaman deliye donuyor hemen yiyor elimden.

yani kisaca istahinda bir sorun yok. masallah oynuyor konusuyor enerjisi de yerinde.
sadece daldari vermedigim zaman ac kaldigi icin halsiz ve mutsuz duruyor.

normalde daldari surekli vermeyin diyorlardi, 2 gunde bir veriyordum fakat
suan daldariyi asali 15 dakika olmadi ve basindan hic ayrilmadan hepsini bitirdigi icin vermeyerek eziyet ettigimi fark ettim.

yemliginin 1/5'ini aspurla doldurmami soylediler en yakin zamanda aspur alip icine katacagim.
ayni zamanda "Versele Laga Nutribird B18 Pelet Yem" siparis ettim gelince kucuk yemliklere koyup deneyecegim.

onceden yeminin alinmasiyla ben ilgilenmiyordum babam aliyordu yemleri o yuzden markalarini bilmiyorum
ancak yememeye basladigi zaman "Quik" markali bir yem almistik.

onu yemeyince kuscunun onerisiyle baska bir yem aldi markasini goremedim cam kavanoza koyarak sakliyoruz.
"bu kaliteli icinde ihtiyaci olan her sey var bunu yer" demis kuscu. ama onu da yemiyor iste.

kusum daldariyi vermeye baslamadan once epey kilo kaybetmisti suan biraz toparladi
(suanda 47 gram agirliginda.)

bu sorun cozulene kadar surekli daldari asip kusumu ac birakmamayi planliyorum.
bir onerisi veya cozumu olan var midir acaba?

benden istemeniz muhtemelen olan gorsel ve videolari ekte birakacagim:

Ekli dosyalar

• 20230912_143815.jpg
    20230912_143815.jpg
    36.3 KB · Görüntüleme: 5
  • 20230912_141855.jpg
    20230912_141855.jpg
    43.1 KB · Görüntüleme: 5
Geçmiş olsun diyorum çünkü yem seçen kuş gerçekten eziyet haline getiriyor insanı 🥲
Yem markasını değiştirin ve kaliteli güzel bir markaya geçin. Aç kalınca illa ki yiyecektir. Dal darıya alışınca işiniz daha da zorlaşır.

Geçmiş olsun diyorum çünkü yem seçen kuş gerçekten eziyet haline getiriyor insanı 🥲
Yem markasını değiştirin ve kaliteli güzel bir markaya geçin. Aç kalınca illa ki yiyecektir. Dal darıya alışınca işiniz daha da zorlaşır.
tesekkur ederim daldariya alistirmamaya calisiyorum ama inatla yemiyor acayip zayiflamisti acliktan hastalanir olur diye korktum... 🥺
pelet yem ise yarar umarim. kimisi cok oneriyor kimisi hic onermiyor pelet yemi ama denemek zorundayim.

tesekkur ederim daldariya alistirmamaya calisiyorum ama inatla yemiyor acayip zayiflamisti acliktan hastalanir olur diye korktum... 🥺
pelet yem ise yarar umarim. kimisi cok oneriyor kimisi hic onermiyor pelet yemi ama denemek zorundayim.
Pelet yemi yerse faydalıdır. Ama yiyeceğini pek sanmıyorum. Küçüklükten bu yana alışmamışsa sonradan zor olabiliyor çünkü.
Pelet yem yurtdışında çok tüketiliyor ama ülkemizde tercih edilmiyor pek. Temini zor ve maliyetli diye.
Vitamin ve probiyotiğini de ihmal etmeyin

Pelet yemi yerse faydalıdır. Ama yiyeceğini pek sanmıyorum. Küçüklükten bu yana alışmamışsa sonradan zor olabiliyor çünkü.
Pelet yem yurtdışında çok tüketiliyor ama ülkemizde tercih edilmiyor pek. Temini zor ve maliyetli diye.
internetten siparis edebildigim icin temin etmesi sorun olmuyor benim icin onun icin saglikli olacaksa ve sevecekse hep alirim umarim sever
normalde cok obur bi kus corbama bile gelip goz koyuyor yedigim seyden uzak tutmak cok zor oluyor kitir ekmek koparip anca oyle kandiriyorum gozu kalmasin diye heheh

probiyotik vitamin vs. olarak ne onerirsiniz su zamana kadar hep kuscuya gidince onlarin verdigi 1 tane suya damlatmali vitamin olur onu koyardim arada suyuna ama ise yariyor mu kaliteli bir sey mi onu bile bilmiyorum. marka onerisi veya ozellikle hani ornegin ustunde b vitamini icerir yazan alin tarzi bir oneriniz olur mu

internetten siparis edebildigim icin temin etmesi sorun olmuyor benim icin onun icin saglikli olacaksa ve sevecekse hep alirim umarim sever
normalde cok obur bi kus corbama bile gelip goz koyuyor yedigim seyden uzak tutmak cok zor oluyor kitir ekmek koparip anca oyle kandiriyorum gozu kalmasin diye heheh

probiyotik vitamin vs. olarak ne onerirsiniz su zamana kadar hep kuscuya gidince onlarin verdigi 1 tane suya damlatmali vitamin olur onu koyardim arada suyuna ama ise yariyor mu kaliteli bir sey mi onu bile bilmiyorum. marka onerisi veya ozellikle hani ornegin ustunde b vitamini icerir yazan alin tarzi bir oneriniz olur mu
Petshoplarda satılan vitaminler genelde markasız olur ve kalitesizdir işe yaramazlar. Tablodaki ürünleri temin edip düzenli kullanın. Uzun vadede faydasını görürsünüz 🌸
Polish_20230814_211925118.jpg

vitamin ve probiyotik konusunda az once imzanizda yer alan basligi okudum, probiyotik ve vitaminin ikisi de ayni anda mi katiliyor acaba?

Geri