Karadeniz Pet

Kuşun ayağında kırmızılık var incinme gibi

Korkut

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun her iki ayağında altaki fotoğraflar gibi şeyler var anlıyamadım parmağımıda tutunca çok sağlam sert tutmuyor yada tutamıyor ve tunekte durma pozisyonu iki ayağıda içeri bakıyor 3 parmak önde bir parmakta arkada olacak şekilde tüneği tutuyor normalde iki arka iki önde parmaklarıyla tutmuyacakmı?

Teşekürler...

Dosyalara çok büyük diyor YouTube ye yükliyecem

Bahsettiğim tüm sorunlarla ilgili fotoğraflar vidyoda mevcut

>>Buraya<< basarsanız vidyoya ulaşırsıniz

Ulaşamayanlar:
>>
<<

Açıkçası ben bumblefoot hastalığına benzettim. Tek bir ayağında olsa tahriş olmuştur dicem ama iki ayağında olması ve şişlik olması bana o hastalığın başlangıcında gibi geldi.
O nasıl bi şey yeni aldığım bi kuş uretim haneden aldım damizlik diye verdi ayaklarıda çapraz duruyor ve o kızarık yer sanki kırılmısta yanlış kaynamış gibi gözüküyor kızarik yerde sert ve düz ezik bide hafif dışarda

Bazı vitamin eksikliği, beslenme düzeni yada tünekler vs tetikliyor. Yaraları net göremiyorum ama şişme de var dediğiniz için ona benzettim. Kanatlıdan anlayan bir veteriner bakarsa net teşhisi koyar. Fucidin krem sürün isterseniz ama dediğim hastalıksa faydası olmaz. Sadece yara vs varsa o krem işe yarar

Bazı vitamin eksikliği, beslenme düzeni yada tünekler vs tetikliyor. Yaraları net göremiyorum ama şişme de var dediğiniz için ona benzettim. Kanatlıdan anlayan bir veteriner bakarsa net teşhisi koyar. Fucidin krem sürün isterseniz ama dediğim hastalıksa faydası olmaz. Sadece yara vs varsa o krem işe yarar
Ya aslında forum fotoğraf kabul etse daha detaylı güzel fotoğraf çekerim ama nasıl desem böyle o kızarık yere dokununca dümdüz dısa doğru şişik ve arka ayağıda yamuk duruyor tırnaklari uzundu aldığımda ve yerde kendi kendine kur yapıyordu
Eve gelince farketim ayağının yamukluğunu ilk başta ayakları içe doğru dönüktü ele alınca kaçmaya calısirken ayaklarını kapalı tutup elime sürtüyordu ama o yamukluk tırnaktan değilmiş

Ya aslında forum fotoğraf kabul etse daha detaylı güzel fotoğraf çekerim ama nasıl desem böyle o kızarık yere dokununca dümdüz dısa doğru şişik ve arka ayağıda yamuk duruyor tırnaklari uzundu aldığımda ve yerde kendi kendine kur yapıyordu
Eve gelince farketim ayağının yamukluğunu ilk başta ayakları içe doğru dönüktü ele alınca kaçmaya calısirken ayaklarını kapalı tutup elime sürtüyordu ama o yamukluk tırnaktan değilmiş
Ekran görüntüsü alıp yüklemeyi deneyin yine olmazsa hızlıresim.com'a yükleyip linkini buraya atın

Ben hala bumblefoot olduğunu düşünüyorum. Neosporin kullanılabilir bakteriyel olduğu için. Ama bu benim tahminim, eğer bumblefoot değilse boşuna kullanmış olursunuz
Bi arkadaş batikon sür demişti ise yararmı bulaşıcı mı yanında başka bi erkek kuşum var
Yada ne gibi sorunlar olur yavru alabilirmiyim damızlık diye aldim

Batikon yarayı temizler. Ama batikonla temizledikten sonra dediklerimi uygularsanız daha iyi olur. Batikondan sonra krem sürülmesi lazım yani.
Kuşunuzun tünekleri zaten tahtaymış.
Kaliteli bir A vitamini alıp verin. Ve yağlandırıcı tohumlar tüketmemeli.

Büyük bi problem değil yani kendimi korkutmamaliyım?

Kremleri petshopta bulabilirmiyim ve rica etsem tekrardan yazabilirmisiniz kremlerin adını
İlginiz için çok teşekkür ederim...

Şimdi şöyleki eğerki tahmin ettiğim gibi bumblefoot ise Neosporin. Şayet sadece bir yaraysa Fucidin kullanın.
İkisinden birini artık. Günde 2 kere kulak çöpü yardımıyla sürün, ışığı kapatmadan hemen önce sürünki ayağıyla uğraşmasın, direkt uyusun.
Büyük bir problem değil eğer başlangıcındaysa... Ki şu an öyle duruyor. Müdahale edilmezse ilerler, şişmeler olur önüne alamazsınız.
Yazarsalar diğer hocalarımızı da bekleyin. Ama benim fikirlerim bu yönde

Çok teşekkür ederim gerçekten bu forma üye olduğumdan beri gerek kuşlarimin cifleşme yumurtlama ve yavrularla ilgili tüm sorularımda bi tek siz yardımci oldunu

fikirleriniz, bilgileriniz ve tavsiyeleriniz üzerine hareket ettim hep ve hiç yanılmadınz ztn bi tek cevaplayan sizdiniz gerçekten bu form size çok şey borçlu özelikle ben

Ve şu an bu konuya gelecek olursak yazdığınız hastalıkla ilgili araştırma yaparken "bombus" hastalığina denk geldim neredeyse kusumdaki sorunla aynı diyebilirim

Gerçekten çok severek rengine cüsesine hayran kalıp aldığım bi kuş
Yavrusunu çok almak istiyorum ztn iri kuş almamdaki nedende dişi kusumunda çok iri olması

Bu arada dişi kuşum yavru bakıyor yavrular 2 haftaya kadar yeme düşer
Erkek kuşu 2 haftaya kadar eski sağlığına kavuşturabilirmiyim?

Her şey için çok teşekkür ederim...

Çok teşekkür ederim gerçekten bu forma üye olduğumdan beri gerek kuşlarimin cifleşme yumurtlama ve yavrularla ilgili tüm sorularımda bi tek siz yardımci oldunu

fikirleriniz, bilgileriniz ve tavsiyeleriniz üzerine hareket ettim hep ve hiç yanılmadınz ztn bi tek cevaplayan sizdiniz gerçekten bu form size çok şey borçlu özelikle ben

Ve şu an bu konuya gelecek olursak yazdığınız hastalıkla ilgili araştırma yaparken "bombus" hastalığina denk geldim neredeyse kusumdaki sorunla aynı diyebilirim

Gerçekten çok severek rengine cüsesine hayran kalıp aldığım bi kuş
Yavrusunu çok almak istiyorum ztn iri kuş almamdaki nedende dişi kusumunda çok iri olması

Bu arada dişi kuşum yavru bakıyor yavrular 2 haftaya kadar yeme düşer
Erkek kuşu 2 haftaya kadar eski sağlığına kavuşturabilirmiyim?

Her şey için çok teşekkür ederim...
Söyledikleriniz için çok teşekkür ederim 🙏
Çok mutlu oldum, tekrar sağolun 🌺

Bumblefoot'un diğer adı bombus zaten. Eğer belirtiler uyuşuyorsa doğru tahmin etmişim demekki...

Bence 3-4 haftaya kadar iyileşir çünkü başlangıcında. İlerlemiş olsaydı aylarca sürebilirdi.
Bu süreçte dediğim gibi A vitamini ve yağsız tohumla beslenme gibi uygulamalarda yapın ✨

Söyledikleriniz için çok teşekkür ederim 🙏
Çok mutlu oldum, tekrar sağolun 🌺

Bumblefoot'un diğer adı bombus zaten. Eğer belirtiler uyuşuyorsa doğru tahmin etmişim demekki...

Bence 3-4 haftaya kadar iyileşir çünkü başlangıcında. İlerlemiş olsaydı aylarca sürebilirdi.
Bu süreçte dediğim gibi A vitamini ve yağsız tohumla beslenme gibi uygulamalarda yapın ✨
Bahsetiğiniz kremi petshoplarda bulabilirmiyim

Basitrasin yada neosporin ürünler olabilir. Eczane ya da internette vardır
Terramycin krem önerdiler size sormadan almıyayım dedim

Ve ben neredeyse 2 gündür "fito krem" kulanıyorum hep tüneğe bulaştığı için sık aralarla sürmeye çalışıyorum sol ayağındaki yara ztn daha küçük ve ilerleme var gibi gözüküyor
Fikrinizi merak etim

Çok teşekkür ederim...

Terramycin krem önerdiler size sormadan almıyayım dedim

Ve ben neredeyse 2 gündür "fito krem" kulanıyorum hep tüneğe bulaştığı için sık aralarla sürmeye çalışıyorum sol ayağındaki yara ztn daha küçük ve ilerleme var gibi gözüküyor
Fikrinizi merak etim

Çok teşekkür ederim...
Teramisin de yaralarda kullanılıyor. Ama bu hastalıkta işe yaramayabilir. O zaman şöyle yapın. Önce eczaneden teramisin ya da daha etkili olan fucidin alın. Önce bu ikisinden birini sürün. Geçmezse diğerlerini uygularsanız

Geri