Karadeniz Pet

M.kuşum nefes alırken sürekli ses çıkarıyor

Gelişimi bildirmek istedim, belki benzeri durumu yaşayan olur. Bağırsak enfeksiyonu olması sebebiyle sesi bu şekilde çıkıyormuş kuşumun. Bugün ilacın 5.günü ve dünden beri kuşum çok çok daha iyi durumda geldi. Nefes alırken daha az ses çıkarıyor, eskisi gibi hareketli, hep kafeste durmuyor artık, ötüyor, sesi düzeldi. Hâlâ hafif var. İlaca devam ediyorum. Bunlar da dışkıların son hali. Umarım tamamen iyileşir minik pamuğum benim.

Ekli dosyayı görüntüle 68651
Merhabalar kuşunuzun iyileşmesine çok sevindim. Benim kusumda nefes alırken ses çıkarıyor;
Hatta profilime tıklayıp en son açtığım konuya bakarsanız videoları var antibiyotik kullandım ense damlası kullandım bı turlu geçmedi acaba 4 in 1 mix
Dediğiniz şeyimi kullansam bende?

Dışkı yarın atarım bu arada 4 in 1 mix nerden bulabilirim 5 Gr bizim kuslara yeter galiba ama 100 Gr satıyorlar. Ona da bütçem yetmez

Ekli dosyalar

• IMG_20230803_230408.jpg
    IMG_20230803_230408.jpg
    488.2 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG_20230803_230541.jpg
    IMG_20230803_230541.jpg
    753.8 KB · Görüntüleme: 4
Instagramda muhabbet kuşları dünyasına sorun bir de isterseniz. Ben de adını forumda görüp sormuştum.

Dışkısı aynımı sizinki ile? Instagram kullanmıyorum maalesef siz nerden tedarik etmistiniz ben İstanbul dayim
Benimki yukarıda var, bir ara siyah kuruydu, sonra ishal gibiydi, sonra sizin gibi oldu şimdi normale döndü. İlacı da dediğim yerden tedarik ettim.

Benimki yukarıda var, bir ara siyah kuruydu, sonra ishal gibiydi, sonra sizin gibi oldu şimdi normale döndü. İlacı da dediğim yerden tedarik ettim.
Teşekkür ederim şuan nasıl kuşunuz peki inş daha iyidir tam iyilestimi? Birde kaç Gr 4 in 1 mix almıştınız nasıl kullanmıştıniz ? Ne kadar ödemiştiniz?

Tekrardan merhabalar,

İki ay oldu sanırım, kuşum ara ara iyileşti fakat hep yeniden nüksetti. 4 in 1 mix tedavisi uygulandı defalarca. Probiyotik ve Gerwit ile destekledim. Hiprodoxi de denedim fakat iyi gelmedi.

Şu an nefes alırken ses çıkarıyor. Videodaki gibi. Bazen daha şiddetli bazen çok daha az. Kuyruğu tık tık atıyor, bu hiç geçmedi en başından beri. Birkaç hafta önce 2-3 kez kusmustu, şimdi kusmuyor. Gagasını kaşıyor. Ara sıra da sulu hapşırık gibi ses oluyor. Bunlar dışında, keyfi yerinde, hareketi eskisi gibi. Karnındaki tombik kısım hep vardı, alındığından beri böyle. Ne yapabilirim? :(

Tekrardan merhabalar,

İki ay oldu sanırım, kuşum ara ara iyileşti fakat hep yeniden nüksetti. 4 in 1 mix tedavisi uygulandı defalarca. Probiyotik ve Gerwit ile destekledim. Hiprodoxi de denedim fakat iyi gelmedi.

Şu an nefes alırken ses çıkarıyor. Videodaki gibi. Bazen daha şiddetli bazen çok daha az. Kuyruğu tık tık atıyor, bu hiç geçmedi en başından beri. Birkaç hafta önce 2-3 kez kusmustu, şimdi kusmuyor. Gagasını kaşıyor. Ara sıra da sulu hapşırık gibi ses oluyor. Bunlar dışında, keyfi yerinde, hareketi eskisi gibi. Karnındaki tombik kısım hep vardı, alındığından beri böyle. Ne yapabilirim? :(

Ense damlası yaptırdınız mı? Aynı ilaç tekrardan etki etmez, ilaç değiştirmeniz gerekebilir. Kusmuğu kokulu muydu ve dışkısı nasıl?

Ense damlası yaptırdınız mı? Aynı ilaç tekrardan etki etmez, ilaç değiştirmeniz gerekebilir. Kusmuğu kokulu muydu ve dışkısı nasıl?
Ense damlası yapmadım, adı nedir ve nereden bulabilirim? Kokulu olup olmadığını hatırlamıyorum :( dışkısını ekliyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-09-19-21-18-53-53_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2023-09-19-21-18-53-53_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    604.6 KB · Görüntüleme: 2
Ense damlası yapmadım, adı nedir ve nereden bulabilirim? Kokulu olup olmadığını hatırlamıyorum :( dışkısını ekliyorum.
Kurumuş değil yeni yapılmış olmalı ama yinede formu vs iyi.
Açıkçası bu durumda sadece ense damlası veya ilaç değişikliği dışında bir şey öneremeyeceğim. Hava kesesi parazitine karşın ıvermectin içeren bir ense damlası temin edip ense derisine temas edecek şekilde yalnızca 1 damla damlatın. Hafifçe ovalayarak dağıtın. Duruma göre 15 gün sonra tekrar aynı uygulamayı yapın. Üretici ya da veterinerde olur. Ivermectin içermesi yeterli, vilmectin olabilir..

Açıkçası bu durumda sadece ense damlası veya ilaç değişikliği dışında bir şey öneremeyeceğim. Hava kesesi parazitine karşın ıvermectin içeren bir ense damlası temin edip ense derisine temas edecek şekilde yalnızca 1 damla damlatın. Hafifçe ovalayarak dağıtın. Duruma göre 15 gün sonra tekrar aynı uygulamayı yapın. Üretici ya da veterinerde olur. Ivermectin içermesi yeterli, vilmectin olabilir..
Kanatlı uzmanı imkanınız varsa mutlaka görse iyi olur tabii

Teşekkür ederim. Bulmaya çalışacağım.

Ense damlası buldunuz mu İvermectin? Burdan bulup size verebilirim ben

Geri