Karadeniz Pet

Muh. Kuşum değişik bi ses çıkartıyor

mcgyrg

Yeni Üye
Sesini kaydettim. Dişi kuş. Hastalık mıdır yoksa isteyerek mi yapıyor anlamadım

Tüneğinde değil ama yine de kuyruğu gözükecek şekilde çekip attım.
Kuyruk sekmesi var mı diye bakmak istemiştim bu şekilde anlayamadım.
Bu tarz sesler hava kesesi paraziti, solunum problemi vs gibi sebeplerle çıkıyor olabilir.
Öncelikle ıvermektin içeren bir ense damlası temin edip (vilmectin olur) ense tüylerini aralayıp derisine temas edecek şekilde bir damla damlatın ve hafifçe ovalayın. Bir damladan fazla olmasın ve ense derisine temas etsin. Duruma göre 15 gün sonra tekrar uygulayın. Veteriner imkanınız varsa götürün orada da yaparlar.

Kuyruk sekmesi var mı diye bakmak istemiştim bu şekilde anlayamadım.
Bu tarz sesler hava kesesi paraziti, solunum problemi vs gibi sebeplerle çıkıyor olabilir.
Öncelikle ıvermektin içeren bir ense damlası temin edip (vilmectin olur) ense tüylerini aralayıp derisine temas edecek şekilde bir damla damlatın ve hafifçe ovalayın. Bir damladan fazla olmasın ve ense derisine temas etsin. Duruma göre 15 gün sonra tekrar uygulayın. Veteriner imkanınız varsa götürün orada da yaparlar.
Anladım, yaşadığım yerde kuşlar kanatlı hayvanlarla ilgilenebilen iyi bir veteriner yok, o yüzden kendim ilgilenmek zorundayım maalesef. Bir video daha kaydettim burda çıkarttığı ses ve kuyruğu daha belirgindir belki. Buraya bırakıyorum. Bahsettiğiniz damlayı nerelerden bulabilirim??

Kuyruk sekmesi var evet.
Üretici ya da veterinerlerde olur. Kuşlara bakmayan veterinerlerde de olur.
Uygulama sonrası gözlemleyin geçme olmazsa doksisiklin etkenli ilaç kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak yine geçmezse o zaman artık kanatlı uzmanı imkanınızı zorlamanız gerekecek

Geri