Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bu sekilde duruyor

Antibiyotik kullanimi sonrasi dışkısı resimdeki gibi oldu. Kusun boyle durmasinin nedeni sizinde dediginiz gibi ayagindaki yara imis. Ayağındaki rahatsizlik krem sonrasi geçme eğiliminde. Yani antibiyotiki gereksiz kullandik gibi. Suan entrobac probiyotik kullaniyorum. 3 gun arka arkaya kullanacam. Baska ne yapabilirim.

Antibiyotik kullanimi sonrasi dışkısı resimdeki gibi oldu. Kusun boyle durmasinin nedeni sizinde dediginiz gibi ayagindaki yara imis. Ayağındaki rahatsizlik krem sonrasi geçme eğiliminde. Yani antibiyotiki gereksiz kullandik gibi. Suan entrobac probiyotik kullaniyorum. 3 gun arka arkaya kullanacam. Baska ne yapabilirim.

Ayak yarası ile antibiyotik ne alaka ki?
Antibiyotik gelişigüzel kullanılmaz. Kuşa probiyotik takviyesi veriniz.
Antibiyotik kullanan kuşlar antibiyotik öncesi ve sonrası mutlaka probiyotik ve multivitamin takviyesi almalı.

Probiyotikten sonra dinlensin kuş. İlaç dışkılarına etki etmiştir, normaldir.
Ayak yarası için kreme devam edin. Günde 2 kere sürün. Bir tanesini ışığı kapamadan hemen önce sürün ki direkt uyusun.
Başka yapılacak bir şey görünmüyor. Geçmiş olsun 🌺

3 gun oldu antibiyotik sonrasi entrobac kullaniyorum. Dışkı bu şekilde forma kavuşmadi. Ayak yarasi icin kartazol teramisin suruyordum. Onla alakali olabilir mi acaba. Ne yapmam gerekiyor.

Kafesi diger kustan ayirdigim icin kucuk kafeste. Ben suan adanadayim bildiginiz bir yer var mi. Dal dariyi iyi yiyor bol su iciyor. Suyuna pirinc suyu koydum. Ayagina surdugum kartozol ve teramisin yemis olmasindan korkuyorum. Daha once antibiyotik kullandigim icin onun etkisiyle de sulu diski olabilir. Ama gogus kemigi de belirginlesmeye basladi sanirim

Kafesi diger kustan ayirdigim icin kucuk kafeste. Ben suan adanadayim bildiginiz bir yer var mi. Dal dariyi iyi yiyor bol su iciyor. Suyuna pirinc suyu koydum. Ayagina surdugum kartozol ve teramisin yemis olmasindan korkuyorum. Daha once antibiyotik kullandigim icin onun etkisiyle de sulu diski olabilir. Ama gogus kemigi de belirginlesmeye basladi sanirim
Adana dost veteriner kliniği tavsiye edilmiş. Bir görüşün geçmiş olsun

Kuşun kafesi çok dar ve balkonda mı? Mutlaka üşüyordur ve balkonda strese girer. Hem de güneş ışığında 5 dk dan fazla kalmamalı, doğrudan güneş ışığı 5-10 dk dan sonra zararlı.
Ve kuşları ayırmanız uzun süreliyse başka kafes alınız.
Eğer balkonda sürekli kalmıyorsa dışkı değişimi antibiyotik kaynaklı olabilir. Ama kalıyorsa yukarıda yazdığım sebeplerde etki eder. Özellikle soğukluk, sıcaklık ve stres.
Videoda kuyruk sekmesine bakmak istemiştim, sekme yok ama kursağı şiş. Kuşun ağzında kenarlarında koku var mı?
Ya da sindirimsel anlamda sorun yaşıyor olabilir. Kusma hareketini yapıyor mu?

Cok su içiyor ishali gecmiyor
Çok su tüketimine bağlı olarak dışkısının sulu kıvamda olması haliyle beklenen bir durum.
Birde çok su içiyorsa eğer böbrek hastalığı olabilir. Veteriner görmeli. Kursak şişliği de ayrı bir nokta

Arkadaşlar kuşta
Mantar
Ic dış parazit
Karaciğerde yağlanma varmis. 52 gram ağırlığında geldi ve bu fazla ağırlık olarak geçiyormuş

Arkadaşlar kuşta
Mantar
Ic dış parazit
Karaciğerde yağlanma varmis. 52 gram ağırlığında geldi ve bu fazla ağırlık olarak geçiyormuş
Evet ağırlığı fazla fakat iç parazit ve mantar bir an evvel tedavi edilmeli yayılmadan. Kursak mantarında zaten kursak balon gibi şişer. Tedaviye başlamanız lazım hemen.

Vet hekim. Mantar icin Krem verdi ayagina ve ceresine surecem her gun.
Parazit icin ve sulu diski yaptigi icin antibiyotik verdi. Suluga koyup 3 gun boyunca kalsin dedi. 4. Gun temiz su koy dedi. Devam ederse sulu diski tekrar 3 gun boyunca verdigim antibiyotigi koy dedi.
Ense damla verdi simdi 2 damla enseye suruldu. 10 gun sonra tekrar 2 damla dedi. Sonra 3 ay sonra tekrar 2 damla enseye dedi. Yaglanma icin lifli gidalar ver. Dal dari hic verme dedi. Siz bu konu da ne düşünüyorsunuz.

Ayak yarası ile antibiyotik ne alaka ki?
Antibiyotik gelişigüzel kullanılmaz. Kuşa probiyotik takviyesi veriniz.
Antibiyotik kullanan kuşlar antibiyotik öncesi ve sonrası mutlaka probiyotik ve multivitamin takviyesi almalı.
Arkadaşlar antibiyotik 3 gun kullanildi. Arkasindan entrobac verdim. Pirinc suyu verdim. Ama kus kabarik duruyor ishal kesilmedi. Ve kuyruk yukari asagi sallaniyor. Sesli nefes aliyor.

Arkadaşlar antibiyotik 3 gun kullanildi. Arkasindan entrobac verdim. Pirinc suyu verdim. Ama kus kabarik duruyor ishal kesilmedi. Ve kuyruk yukari asagi sallaniyor. Sesli nefes aliyor.
İç parazit devam ediyor olması yüksek ihtimal,veterinerinize muayeneye gitmelisiniz 👍🏻
Ayrıca pirinç suyu gibi şeyler vermeyin.

Konyaya geldim burda baska veterinere gitsem olur mu. Veteriner hekimi aradığımda antibiyotik ismini vermedi.

Konyaya geldim burda baska veterinere gitsem olur mu. Veteriner hekimi aradığımda antibiyotik ismini vermedi.
Olur ama kanatlı kuş veterineri olmalı,kanatlı hayvanlardan anlaması lazım. Önceki veterinerinizin koyduğu teşhisi ve verdiği ilaçları da gideceğiniz veterinere iletiniz antibiyotik ismini bilmediğinizi iletirsiniz. İç parazit için güzel ilaçlar var ama sizin doktor ne verdi bilmiyoruz tabiiki.

Geri