Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum düzgün yürüyemiyor

xlarchs

Meraklı Üye
Merhaba, muhabbet kuşum 1 senedir uçamıyor o yüzden uçamama problemiyle ilgilenmeyin ona veteriner yapabilecek bir şey yok dedi.

Muhabbet kuşum şubat ayının başında 1-2 saat soğukta kaldığı için hastalanmıştı ve veteriner ile ilaç tedavisi yapmıştık 4 gün ve sonunda iyileşmişti. Bu mart başı gibi de tüy dökme dönemine girip tüy dökmüştü ve bu dönemin sonunda kuşta denge problemi ve sabahları yüksek sesle bağırma gibi durumlar olmuştu. Şimdi bu bağırma sorunu çözüldü. Denge sorunu ise şimdilik daha iyi.

Kuşum bu süreç sonrasında düzgün yürüyüp tırmanamamaya başladı. Videoda gördüğünüz gibi yere koyduğumuzda tedirgin olup korkuyor artık ve yürürken genelde kafasını sağına doğru çevirip oraya doğru dönerek yürüyor sıkıntı nedir sizce? Dışkılarında, yeme ve içmesinde hiç bir problem yok.

Kuşunuz fiziksel bir darbe aldı mı? Tüneği kavrayabiliyor mu?
Şayet fiziksel nedenlerden dolayı değilse kaslarında güçsüzlük olabilir. Kuşunuza herhangi bir vitamin, probiyotik, kalamad kemiği veriyor musunuz?
Kuşum herhangi bir darbe almadı ve tüneği kavrayabiliyor. Kuşa 1 senedir her hafta düzenli multivitamin, probiyotik ve son 6 aydır da kalamar kemiği veriyorum.

Kuşum herhangi bir darbe almadı ve tüneği kavrayabiliyor. Kuşa 1 senedir her hafta düzenli multivitamin, probiyotik ve son 6 aydır da kalamar kemiği veriyorum.
Kuşa devit3 verilebilir bu durumda işe yarayacağını düşünüyorum. Eczanelerde bulabilirsiniz.
Veteriner uçamama sebebine bir şey dedi mi? Kanat tüyleri mi eksik, aksi taktirde uçamama sebebiyle ilgili bilgilendirme yapması gerekirdi.

Kuşa devit3 verilebilir bu durumda işe yarayacağını düşünüyorum. Eczanelerde bulabilirsiniz.
Veteriner uçamama sebebine bir şey dedi mi? Kanat tüyleri mi eksik, aksi taktirde uçamama sebebiyle ilgili bilgilendirme yapması gerekirdi.
Uçamama sebebi kanadının kırık veya çatlak olup yanlış kaynaması ile alakalı o yüzden ameliyat gerekli ve riskli. Devit3 için ise yanlış dozda verilirse kuşu ölüme bile götüreceğini okudum o yüzden çekiniyorum biraz.

Uçamama sebebi kanadının kırık veya çatlak olup yanlış kaynaması ile alakalı o yüzden ameliyat gerekli ve riskli. Devit3 için ise yanlış dozda verilirse kuşu ölüme bile götüreceğini okudum o yüzden çekiniyorum biraz.
Evet yanlış kaynama gibi bir durumu varsa yapacak bir şey yok.
Hem forumda hem dışarda kullanıp güzel sonuç olanları gördüm. Son karar size ait tabiki

Geri