Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum kaçtı

sinan123

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba sabah 10 gibi abim kuşu uçuruken perde hafif aralıklıymış kuş kaçmış oradan aradım her yeri bulamadım daha sonra ilan verdim muhtarlığa akşama doğru iki çocuk bulduk dediler kutuya koymuşlar sabah saat 11 de bulmuşlar eve getirip kafesine koyduğumda biraz farklı geldi gözüme. Rengi biraz soluk kanatları yolunmuş halsiz düşmüş. Biraz büyük geldi gözüme bizimkinin kuyruğu maviydi bu mora benziyor biraz korkudan renk değişikliği olur mu ? Fotoğraflarını koyuyorum sizce aynı kuş mu. İlk resim önceki hali ikinci resim bulduktan sonraki

Ekli dosyalar

• 1689802802107.jpg
    1689802802107.jpg
    878.8 KB · Görüntüleme: 33
  • 1689802802116-min.jpg
    1689802802116-min.jpg
    849.6 KB · Görüntüleme: 32
Merhabalar, kanadındaki desen hariç kuş aynı görünüyor. Birde saatler birebir uyuşuyor. Aynı gün bulunup bu kadar benzemesi başka bir kuş olsaydı imkansız gibiydi bence.
Kısacası benim düşüncem aynı kuş olduğu...
Renk konusunda ise; kanadındaki siyah tüyünü düşürmüş olabilir. Maviden mora dönmesiyle ilgili bilimsel değil ama fikir olarak belki 1 saat güneş altında kaldığı için renk değiştirmiş olabilir diye düşünüyorum. Normalde direkt olarak güneşte 5-10 dk kalması ideal olandır. Fazlası zararlı. Belki de bu renk değişimi bununla alakalıdır.
Kuşun durumu iyi mi? Enerjisi, iştahı, dışkıları?

Kuşun kaçmadan önce başka net resmi var mı? İyice emin olmak için soruyorum. Muhtemelen aynı kuş.

Merhabalar, kanadındaki desen hariç kuş aynı görünüyor. Birde saatler birebir uyuşuyor. Aynı gün bulunup bu kadar benzemesi başka bir kuş olsaydı imkansız gibiydi bence.
Kısacası benim düşüncem aynı kuş olduğu...
Renk konusunda ise; kanadındaki siyah tüyünü düşürmüş olabilir. Maviden mora dönmesiyle ilgili bilimsel değil ama fikir olarak belki 1 saat güneş altında kaldığı için renk değiştirmiş olabilir diye düşünüyorum. Normalde direkt olarak güneşte 5-10 dk kalması ideal olandır. Fazlası zararlı. Belki de bu renk değişimi bununla alakalıdır.
Kuşun durumu iyi mi? Enerjisi, iştahı, dışkıları?
Kuşu veterinere götürdüm durumunun iyi olduğunu söyledi. Enerjisi zayıf maalesef zor yürüyor. İştahı iyi yem yiyor. Dışkısı da ishal gibi. Antibiyotik verdi suyuna kattım. İnşallah iyileşir.

Geri