Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kursak mantarı mı olmuş

Desert crystal

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 3 gün önce kustu ama onun kur kusması olduğunu düşüyorum çünkü oyuncağını kur yapıyordu. Ertesi gün şeffaf köpüklü kustu ama geri yuttu. Dün de evde yokken kusmuş üzerine yapışmış bir şekilde buldum. Geçen hafta biraz titrediğini de görmüştüm ve dün dışkısı normaldi gece ince uzun yapmış şimdi yine normal boyutlarda Fotoğraflara eklemeye çalışacağım. Keyfi iyi normal davranıyor ama sizce kuşumun neyi var nasıl tedavi etmeliyim

Bugünkü dışkısı
Gece yaptığı
Kustuğu

Yem yiyor, konuşuyor oyuncağına kur yapıyor genel olarak iyi gibi ama 3 günde 3 kez kustu ve dışkısı bazen ince uzun oluyor ne yapmalıyım acil yardım eder misiniz

Yem kusması normal ama köpük kusması çok tehlikeli. Kanatlılardan anlayan veteriner hekime gitme imkanınız varsa gidin. Bakteriyel enfeksiyon gibide duruyor. Fiziksel muayene hatta gerekirse swap testi alınması lazım. Swap testi sonucuna göre antibiyotik tedavisine başlamanız gerekebilir.

Son 3 günde farklı yem verdiniz mi? Bazen çok daldarı yediğinde kusabiliyorlar.

Farklı yem yemedi, dal darı yemedi kus kumu yedi biraz mandalina vermiştim biraz da elma yedi

Yem kusması normal ama köpük kusması çok tehlikeli. Kanatlılardan anlayan veteriner hekime gitme imkanınız varsa gidin. Bakteriyel enfeksiyon gibide duruyor. Fiziksel muayene hatta gerekirse swap testi alınması lazım. Swap testi sonucuna göre antibiyotik tedavisine başlamanız gerekebilir.

Son 3 günde farklı yem verdiniz mi? Bazen çok daldarı yediğinde kusabiliyorlar.
Farklı yem yemedi, dal darı yemedi kus kumu yedi biraz mandalina vermiştim biraz da elma yedi

Mandalina ve elma kaynaklı da olabilir. Bir süre bir şey yedirmeyin. Ve probiyotik temin edin. Kusma tekrarlanırsa mikostatin tedavisine başlamanız faydalı olabilir. Enerjisi, iştahı çok önemli ve tabi kusmanın tekrarlanıp tekrarlanmaması da. Meyvelerden kaynaklı olup olmadığını anlamak için gözlem gerekli

Mandalina ve elma kaynaklı da olabilir. Bir süre bir şey yedirmeyin. Ve probiyotik temin edin. Kusma tekrarlanırsa mikostatin tedavisine başlamanız faydalı olabilir. Enerjisi, iştahı çok önemli ve tabi kusmanın tekrarlanıp tekrarlanmaması da. Meyvelerden kaynaklı olup olmadığını anlamak için gözlem gerekli
Tamam yarın hemen probiyotik alayım. Şu anda enerji ve iştahı iyi. Yemden başka bir sey yedirmeyecegim umarım bir sıkıntı olmaz gozlemlemeye devam edeceğim. tekrar kusarsa veterinere götürürüm. Teşekkür ederim

İzmir'de bir hekim hepsini suluğuna koyun diyor ama bu hekime güvenmiyorum. Çünkü kuşlara sadece yem verin diyor. Sebze meyve vermeyin diyor.

Eğer multivitamin ve probiyotik yoksa bu marka çok iyi. Bundan alabilirsiniz be kullanım miktarlarına buradan bakabilirsiniz.

Anladım teşekkür ederim peki probiyotik ve multivitamin aynı anda kullanılabilir mi? kuşum şu an tüyde aynı zamanda
İki ürün kullanımı arasına bir gün temiz su vererek kullanabilirsiniz. Ben kuşuma mikostatin kullanmıştım,şükür bir sorun yaşamadık. Dediğiniz gibi iyi bir veteriner öncelik olsa daha iyi olur tabi. Sonuçta hastalık net değilken ilaç kullanmak doğru olmaz

Geri